[MK4] Czy jest fabryczna instalacja pod halogeny?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomalka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK4] Czy jest fabryczna instalacja pod halogeny?

Post autor: Tomalka » ndz lis 05, 2006 18:29

Witam, dzisiaj odkryłem, ze mam lampy z halogenami, Sa miejsca na zarowki, ale w aucie nie ma wlacznika halogenow. Czy kazdy golf IV mial instalacje pod halogeny, czy musze ja dorobic? Gdzie najlepeij umiescic wlacznik? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 05, 2006 18:35

nie każdy golf miał instalacje, sprawdź ile przewodów dochodzi do reflektora, jeżeli 10 to masz instalacje a jak 9 to musisz sam zrobić...wyłącznik najlepiej wymienić ten który masz na taki w którym można osobno włączyć halogeny, na allegro ok 90 zeta. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lis 05, 2006 18:37

Halogeny to opcja więc skoro nie masz włącznika to zapewne nie masz też instalacji.
Nowy włącznik umieszczasz w miejsce starego.



greg

Post autor: greg » ndz lis 05, 2006 19:17

Tomalka, jak masz lampy z halogenami to:
1. sprawdź czy do lampy idzie 10 czy 9 przewodów - brak jednego to nie masz instalacji.
2. Włącznik jest 1 czy 2 pozycyjny tj czy masz możliwość włączenia halogenów do przodu.
Tomalka pisze:zy kazdy golf IV mial instalacje pod halogeny, czy musze ja dorobic? Gdzie najlepeij umiescic wlacznik?
więc tak instalację dorobisz lub dokupisz - twój wybór. Zacznijmy od dokupienia - musisz kupic włącznik podwójny o taki http://www.kfz-kabelbaum.de/images/nswgolf4schalter.jpg tu akurat masz juz włącznik, wiazkę i przekaźnik ( w Niemczech cena 99ojro) http://www.kfz-kabelbaum.de/assets/s2dm ... elbaum.de/ + przekaźnik + wsuwki i kable

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 6:26 pm ]
http://moto.allegro.pl/item139341724__w ... _golf.html tu masz sam włącznik



Tomalka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tomalka » ndz lis 05, 2006 19:32

dzieki wielkie, jutro wszystko posprawdzam i pokombinuje. Wlacznik mam bez halogenow, tylko z przeciwmgielnym na tyl a wiazki posprawdzam jutro



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 05, 2006 19:35

jak masz włącznik tylko na przeciwmgielne z tyłu to możesz się tam podpiąć ale wymiana włącznika jest rozsądniejszym rozwiązaniem. Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » ndz lis 05, 2006 19:37

Tomalka, jakby co to pisz - ja ostatnio u siebie montowałem wiec jestem na bieżąco



Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

halogeny-co to za kable?

Post autor: czajaa22 » ndz wrz 02, 2007 22:58

witam ja mam problem z kablami do lampy dochodzi 10 kabli wiec powinienem miec instalacje szukalem kabli w okolicach bezpiecznikow kolor zolto szary znalazlem wolny jeden grubszy zolto szary ale po podlaczeniu nei dzialal okazalo sie ze jest on polaczony z dwoma cienszymi kabelkami zolto szarymi,jeden cienki idzie dalej do wlacznika, gruby zostaje wolny i nei wiem o co tu chodzi moze to nie to? moze nie mam poprowadzonej instalacji do kabiny? wlacznik kupilem z wersja na przednei halogeny prosze o pomoc ?????




Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » ndz wrz 09, 2007 17:50

witam ktos moze wie jakich kabli w kabinie szukac bo mam dwa szaro zolte ale po podlaczeniu na krutko okazalo sie ze halogenby nie swieca wiec to chyba nie te bo sa w kostce od wylacznika podlaczone pod styk nr 16,a po odlaczeniu go nei ma podswietlenia wlacznika wiec nie wie mco jest grane. Wczesnie jw wiazce prze podlodze widac jeden troche grubszy kabel tego samego koloru czy mozliwe ze to ten????



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » ndz wrz 09, 2007 18:36

Temat wyczerpany ale nie znalazłem w wyszukiwarce odpowiedzi więc mam pytanie może ktoś przerabiał lampy z zaślepką plastikową w miejscu halogena ,czy da się ja wyjąć bo jest ona chyba wklejona a od środka lampy są miejsca na wkręcenie halogenu.Na zdjęciu jest to lampa od Bory ale IV ma to samo(chyba)
pzdr Obrazek


[img]http://images21.fotosik.pl/165/efbfbb2cd9e2731c.jpg[/img]

greg

Post autor: greg » ndz wrz 09, 2007 21:11

jeśli jest zaślepka przykręcona - to ją wykręcasz, jak jest pełna zaslepka tj jednolita z lampa to nie da rady bo musiałbyś wyciać, a żeby wyciać rozkleić szkło



DarekG34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 11:06
Lokalizacja: opolskie

Post autor: DarekG34 » ndz paź 14, 2007 12:13

Witaj Grag, niedawno kupiłem Golfa 4 wariant TDi, silnik ATD, fabrycznie nie miałem halogenów ale udało mi sie kupić komplet razem z instalacją - już zamontowałem w ubu lampach, kabel do kabiny też przeciągnięty. Teraz zostało już zamontowanie przekaźnika - będzie w komorze silnika, i jakiegoś włącznika, mam akurat miejsce tam gdzie ma być podgrzewanie foteli - chyba wyjdzie taniej. Jeśli możesz to pomóż jak to połączyć, może też być na orginalny włącznik dwustopniowy zamiast osobnego, nie wiem jak sie do tego zabrać.
Pozdrawiam
Darek G



Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » ndz paź 14, 2007 13:27

Darek mozesz kupic ori wlacznik i podlaczyc do niego skoro masz juz przekaznik to praktycznnie nei zostalo ci duzo do roboty. Pin 87 z przekaznika podlaczasz lampy, 85 przelacznik, 86 masa, 30 zasilanie rzekaznika. Powodzenia.

Moja golfina

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 26#1429586



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości