Jak często regulować łożyska tylniego koła w VW?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tungus

Jak często regulować łożyska tylniego koła w VW?

Post autor: Tungus » wt cze 07, 2005 21:57

Witam,
mam pilną prośbę do wszystkich.
Czy ktoś umie mi fachowo, podpierając się danymi fabrycznymi
i wykazem czynności obsługowych, zalecanych przez fabrykę
odpowiedzieć na pytanie:
Jak często regulować łożyska tylniego koła w VW?
Sprawa bardzo pilna!!!

Stawiam
:pub:
przy najbliższej okazji.
Pozdrawiam i dziękuje :bigok:



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt cze 07, 2005 22:44

jak czesto hm..... w sumie to tak
jezeli wymienisz lozysko skladasz wszystko z delikatnym luzem tzw tyci tyci :) po przejechaniu ok 100-200 km sprawdzasz czy luz sie nie powiekszyl..... i juz jezdzisz do nastepnej wymiany lozysk



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 07, 2005 23:42

ja robie inaczej, skladam i troche mu przykrecam srube zeby byl MINIMALNY OPOR , lozyska sie po powiedzmy 200 km ułożą i pozniej sprawdzasz czy jest luz jak jest to dokrecasz lekko i po bolu, cale zycie tak mnie uczyli, nie moze miec przeciez luzu bo nowe lozysko szlag trafi na samym pocatku,ulozy sie i bedzie ok.Wymienialem 2 miesiace temu i do tej pory ani luzu ani sie nie grzeje.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Tungus

Post autor: Tungus » śr cze 08, 2005 00:13

Dzieki, ja tez nie raz wymienialem sam i robilem po 80tys km, ale w 10.2004 wymienilem
w warsztacie (brak czasu) i lozyska sypnely mi sie (i nie tylko; czop, tarcza, klocki, zacisk, itd - na smietnik)
a warsztat twierdzi, ze nie przeprowadzilem wymaganych przez producenta
okresowych regulacji luzu. :grrr:
wiec, za lawete, naprawe, czesci, itd ; to z mojej kasy.
Nadmienie, ze lozyska padly jednego dnia na przestrzeni 200km jak bylem w trasie. :grrr:
przedtem nie dawaly oznak zadnego zuzycia jak piszczenie, chrobotanie, grzanie sie.
Wiec prosze o jakis wypis, link do czynnosci eksploatacyjnych zalecanych przez producenta.
Sprawa dotyczy : Passat 35i Variant

Jeszcze raz dziekuje, pozdrawiam



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr cze 08, 2005 10:02

powiem szczerze ze tez robie tak jak koledzy wyzej , raz zalozone potem kontrola a nastepnie kolejna wymiana po jakims czasie nigdy nie mialem problemu z lozyskami jak robie w taki sposob, goscie na warsztacie poprostu spaprali robote. pozdro



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » śr cze 08, 2005 13:22

Tez sam zawze robię łozyska i jest ok. Tylko wiem na 100% że łożysko z tyłu musi mieć delikatny wyczuwalny luz, bo inaczej szybciej padnie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 08, 2005 16:23

Wg książki napraw luz ba być taki aby - oczywiście przy zdjętym kole- podkładka pod nakrętką przesuwała się przy nacisku palcem na śrubokręt z oporem ale bez żadnego wantowania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr cze 08, 2005 19:50

Jesli pamiec mnie nie myli to chyba co 15 tyś powina byc kontrola. Tyle ze raz dobrze wyregulowane powinny spokojnie 80-100 tyś zrobic bez problemow. Ja u siebie wymienialem przy 80tyś , mam 160 tyś i luz ok , a u brata przebieg 150tyś i przy 90 tylko regulacja. Wiec w twoim przypadku warsztat chyba za mocno je dociagnął.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości