korozja klapy - czy gwarancja na to obowiazuje?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

korozja klapy - czy gwarancja na to obowiazuje?

Post autor: jarorlit » pt wrz 07, 2007 22:07

Witam,

Mam problem ze swoim ukochanym golfikiem :(
Mimo, ze ma tylko 6 lat na tylniej klapie u dolu pojawily sie pecherze na lakierze, a pod nimi rdza. Czytalem o tym na forum, ze to jakas wada "czwórek"
Okazalo sie, ze przez nieszczelnosc klamki i samego zamka woda dostawala sie do srodka (zamek tez skorodowany) i zalegala na dole wewnatrz klapy.
Od srodka poszla rdza, ktora wyszla dolem...
Nie, ze dziura na wylot, tylko dolny kant klapy to polaczenie blach- zewnetrnej i wewnetrznej i przez to polaczenie nastapila korozja w dół.

Zastanawiam sie czy taka korozje uwzgledni serwis w ramach gwarancji? Niby jewst napisane na korozje perforacyjna (na 10, albo 12 lat o ile pamietam).
Niby korozja jest od srodka na zewnatrz, tyle ze dziury jako takiej nie ma...

Z gory dziekuje za rady
Ostatnio zmieniony sob wrz 08, 2007 15:56 przez jarorlit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 07, 2007 22:17

No właśnie, a poza tym będą się czepić przeglądów i innych pierdół.

Założę się, że jakbyś był świadom tej choroby wcześniej, to dałoby się ją wyeliminować w 100%, no ale nie piszą o tym w instrukcji obsługi. W trójeczkach też jest taki kłopocik, tyle że trochę innaczej zaczyna, nad listwą, od szyby lub np. od lampki rejestracji. Tak czy siak możesz, o ile robiłeś wszystkie przeglądy, starać się o uznanie reklamacji, bo powinny one odpowiednio wcześniej wykryć już zaleganie wody itd. (inspekcje nadwozia). :-&



Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pt wrz 07, 2007 22:23

tak, ale zamek z zewnatrz jest ok, a aby zobaczyc te korozje i zaleganie wody to trzebaby rozebrac tapicerke od srodka co uczynilem, a watpie by w serwisie na inspekcji to robili (po kilku demontazach na bank by sie urwaly zaczepy).
I pierwszym objawem z zewnatrz byly te pecherze na lakierze.
Teoretycznie powinna ona byla wyciekac, bo u dolu klapy jest taki otworek, ktory jest calkowicie drozny...


co do przegladu to byly robione w WV dom czau jak skonczyl 4 lata, czyli ostannie dwa lata nie.

To mnie zmartwiles :(



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pt wrz 07, 2007 22:42

wojtas_GT, Niekoniecznie wszystkie. Ale koniecznie przeglądy nadwozia( o ile pamiętam raz na rok). Tylko naprawdę trzeba mieć "niewypażoną gębę" żeby coś załatwić. Jak się podchodzi do sprawy pokornie to..."przykro nam, dowidzenia panu" Mogę coś napisać na ten temat Pracowałem w autoryzowanych serwisach 13 lat, to coś o tym wiem. Trzeba twardo, wręcz agresywnie dochodzić swoich racji. Pozdrawiam, i życzę powodzenia.


michal0604

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pt wrz 07, 2007 23:05

Jutro zadzwonie do serwisu i sie zapytam.
Ale czarno to widze, bo ksiazka ispekcji nadwozia u mnie pusta :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości