Gdzie kupić rury do intercoolera do TDI? Montaż interka w TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Gdzie kupić rury do intercoolera do TDI? Montaż interka w TD

Post autor: Michnik » pt kwie 22, 2005 10:52

Otóż mam intercooler i potrzebuje reszty. Czy same rury to już wszystko?
Jakieś porady odnośnie montażu interka? I czy od audi a3 tdi będzie pasował? NO i oczywiśćie gdzie szukać takich rur? Prosiłbym jeszcze jak ktoś ma o zdjęcia komory silnika TDI i intercolera i miejsc podłączeń rur na Plebit@poczta.onet.pl.



Martin_GTD

Post autor: Martin_GTD » pt kwie 22, 2005 12:55

Dołączam sie do pytania, gdzie kupić IC i rury?
Przeszukałem ogłoszenia ale nic nie znalazłem.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pt kwie 22, 2005 16:24

No ludzie! Pomóżcie! Przed momentem wywaliłem kata, a interek czeka! ;)



marcin503
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:42
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: marcin503 » pt kwie 22, 2005 17:38

a ja szukam obudowy ( tej od strony akumulatora ) intercoolera golf II 1.6 TD 91 rok ! tez nigdzie na szrocie tego nie maja ! moze jest jakis sklep ?



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pt kwie 22, 2005 21:21

A może można zastosować jakieś zamienniki? NIekoniecznie z działu motoryzacyjnego?



greg

Post autor: greg » wt kwie 26, 2005 21:00

możesz kupić w ASO VW taki plastik ale cena coś ok. 150zł



Domin99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 23, 2005 18:32
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Post autor: Domin99 » czw maja 26, 2005 12:27

Poszukaj w sklepach z czesciami do samochodow (ciezrowych,autobusow itp) czesto mozna kupic rury takiej srednicy niestety gorzej jest z kolankami i tym podobnymi rzeczami ale na to tez jest rozwiazanie kiedys widzialem takie kolanka i ,,zakrety'' w norrauto ew mozna wykorzystac kolanka tzw kwasowki.Ja w najblizszym czasie bede zakladal do swojego golfa III 1.9Td intercooler i jak tylko skoncze to zamieszcze foty tym bardziej ze to bedzie zestaw wykonany samodzielnie to znaczy nie mam zamiaru wykorzystywac zadnych oryginalnych rzeczy od golfa (z powodu braku takich czesci lub ich wygorowanej ceny.)Ale to bedzie trzeba na to jeszcze troche poczekac bo samochod kupilem dopiero 5 dni temu i musze inne rzeczy popoprawiac.Przyznam ze jest to moj pierwszy golf i pierwszy Td ale wczesniej jezdzilem turbodoladowanym silnikiem benzynowym i po montazu IC byly ogromne zmiany wiec i tu sadze ze bedzie kolosalna roznica.(moze nie odrazu przyrost xxx koni mechanicznych ale poprawie momentu obrotowego)


Domin99

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Gdzie kupić rury do intercoolera do TDI? Montaż interka

Post autor: Borys » czw maja 26, 2005 15:07

Michnik pisze:Otóż mam intercooler i potrzebuje reszty. Czy same rury to już wszystko?
Jakieś porady odnośnie montażu interka? I czy od audi a3 tdi będzie pasował? NO i oczywiśćie gdzie szukać takich rur? Prosiłbym jeszcze jak ktoś ma o zdjęcia komory silnika TDI i intercolera i miejsc podłączeń rur na Plebit@poczta.onet.pl.
chyba wiem kto ma, ile jestes w stanie zapłacic? :chytry:


www.vrservice.pl

endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » czw maja 26, 2005 22:17

chcą za to jak za zboże ,ja wykożystalem kolana i rury wodne od ciężarówki a proste odcinki z rury kanalizacyjnej 50mm.trzeba wszystko mocno poskręcać bo przy pierwszej próbie ciśnienie srzuciło mi przewód.naj ważniejsze by chłodnica była umieszczona w strumieniu powietrza,inaczej lipa.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Re: Gdzie kupić rury do intercoolera do TDI? Montaż interka

Post autor: Michnik » czw maja 26, 2005 23:46

Borys pisze:
Michnik pisze:Otóż mam intercooler i potrzebuje reszty. Czy same rury to już wszystko?
Jakieś porady odnośnie montażu interka? I czy od audi a3 tdi będzie pasował? NO i oczywiśćie gdzie szukać takich rur? Prosiłbym jeszcze jak ktoś ma o zdjęcia komory silnika TDI i intercolera i miejsc podłączeń rur na Plebit@poczta.onet.pl.
chyba wiem kto ma, ile jestes w stanie zapłacic? :chytry:
W sumie teraz to i tak mam interek od Audi A3 lub Golfa4 TDi(sam nie wiem) więc sądze, że oryginalne rury od MK3 TDi mi nie pomogą bo pewnie średnica inna...



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Re: Gdzie kupić rury do intercoolera do TDI? Montaż interka

Post autor: Michnik » śr cze 08, 2005 14:11

Borys pisze:
Michnik pisze:Otóż mam intercooler i potrzebuje reszty. Czy same rury to już wszystko?
Jakieś porady odnośnie montażu interka? I czy od audi a3 tdi będzie pasował? NO i oczywiśćie gdzie szukać takich rur? Prosiłbym jeszcze jak ktoś ma o zdjęcia komory silnika TDI i intercolera i miejsc podłączeń rur na Plebit@poczta.onet.pl.
chyba wiem kto ma, ile jestes w stanie zapłacic? :chytry:
JAk jeszcze aktualne to poprosze cene na priv ;) Ewentualnie jak ma intercooler do MK3 TDi to też poprosze o cene.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości