odkrecila sie pol oska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

odkrecila sie pol oska

Post autor: marian__ » wt wrz 04, 2007 20:41

witam dzis jadac do pracy nie wiem czemu ale odkrecila sie polos. i auto musialem holowac ale holowanie bylo przy predkosci 5 na godzine. i nie wiem czy przy tym holowaniu nie uszkodzil sie przeglub. jak myslicie uszkodzil sie czy nie.i jaka moze byc przyczyna odkrecenia sie polosi.?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 04, 2007 20:47

Co się odkręciło konkretnie? Ta centralna śróba w środku koła? Duża szansa jest że nic się nie stało. Łożysko koła nie ma prawa pracować bez dociągnięcia tą śróbą, ale przez taką chwilę nie powinno paść. Nie wiem po co było holowanie, nie łatwiej podjechać pod auto z kluczem i dokręcić na miejscu? Chyba że o co innego chodzi?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » wt wrz 04, 2007 21:20

witam
z tego co rozumiem to polos odkrecila sie przy zabieraku przy skrzyni biegow.jezeli odkrecila sie od lewej strony to sprawdz czy nie uszkodzila obudowy skrzyni biegow.jesli nie to dokrec sruby i zobacz co sie dzieje podczas jazdy.sprawdz jeszcze gwinty w zabieraku i na srubach mocujacych przegob.a dlaczego sie odkrecila nie wiem widzialem juz kilkanascie takich przypadkow.moze ktos cos kiedys robil i nie dokrecil teraz mozna tylko gdybac.jak chcesz mozesz uzyc kleju do gwintow zapobiega on odkrecaniu sie srub,
pozdrawiam


camels

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marian__ » śr wrz 05, 2007 19:21

wiec tak skrzynia nie uszkodzona. sruby sa jako takie ale chce je wymienic tylko nie wiem czy da sie je wyciagnac?? a i czy przez to nie przestawila sie zbierznosc???



toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » śr wrz 05, 2007 19:26

zbierznosc sie raczej nie przestawi. sruby lepiej zalozyc inne jesli te stare maja cos nie tak z gwintem. dla pewnosci mozesz wkrecic je na farbe. sprawdz czy we flanszy gwint jest dobry. a czemu sie odkrecily? pewnie ktos nie za bardzo sie wysilil przy ich dokrecaniu.



Awatar użytkownika
DanielK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 19, 2006 11:56
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: DanielK » śr wrz 05, 2007 20:18

Powiem Ci tak ja u siebie wymieniałem przegub wewnętrzny i po wymianie jakieś 1000 km miałem identyczną sytuację jak ty ale u mnie wystarczyło dokręcić jeszcze raz śruby i wszystko jest oki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 309 gości