1.8 ADZ kolizyjny?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

1.8 ADZ kolizyjny?

Post autor: haps » śr wrz 05, 2007 10:46

Spotkalem sie z opiniami na temat silnika 1.8 czy to abs, czy adz ze sa kolizyjne, ale niektorzy twierdza ze nie sa kolizyjne..mam na mysli spotkanie sie zaworow z tlokami po zerwaniu paska..jak to jest dokladnie?



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » śr wrz 05, 2007 11:41

Witam. Powiem ci tak. Czy jest bezkolizyjny to się przekonasz jak ci zerwie pasek. Ja przy swoim 1.8 AAM to prawie jak ABS tylko mniej koni, przy wymianie paska przekręciłem wałkiem rorządu o jeden obrót, tak z ciekawości i żaden zawór nie zahaczył o tłok (pierwszy cylinder oczywiście w GMP), więc myślę że mój chyba jest bezkolizyjny.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr wrz 05, 2007 11:48

co ci to da ze będziesz wiedział ??? miej tą świadomość że jest i pasek na czas wymień widziałem juz silnik (blok )( głowice ) po zerwaniu paska widok niezbyt ciekawy



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: 1.8 ADZ kolizyjny?

Post autor: rtk » śr wrz 05, 2007 16:01

haps pisze:Spotkalem sie z opiniami na temat silnika 1.8 czy to abs, czy adz ze sa kolizyjne, ale niektorzy twierdza ze nie sa kolizyjne..mam na mysli spotkanie sie zaworow z tlokami po zerwaniu paska..jak to jest dokladnie?
ADZ i ABS sa kolizyjne, Rp nie jest



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw wrz 06, 2007 23:07

dziejo, spokojnie:) wszystko mam porobione i o takie rzeczy dbam pierwszorzednie, pytam sie z ciekawosci..bo widzialem silnik opla 2.0 8v po zerwaniu paska i tam nic sie nie stalo..bylem ciekaw czy vw tez wypuscil bezkolizyjny silnik



pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.8 ADZ kolizyjny?

Post autor: pawelz » pt wrz 07, 2007 10:53

haps pisze:Spotkalem sie z opiniami na temat silnika 1.8 czy to abs, czy adz ze sa kolizyjne, ale niektorzy twierdza ze nie sa kolizyjne..mam na mysli spotkanie sie zaworow z tlokami po zerwaniu paska..jak to jest dokladnie?
ADZ - oczywiście jest KOLIZYJNY :/

No cóż, trzeba pilnować wymianę paska i raczej unikać palenia na pchnięcie. Zwłaszcza na znacznie przejechanym pasku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości