Tłumik sportowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Tłumik sportowy

Post autor: reloo » wt wrz 04, 2007 00:24

Po 3 latach na seryjnym wydechu naszła mnie ochota na zmiane na cos co fajnie mruczy. Na pewno chce zeby byl to tlumik dedykowany, ale zeby kosztowal do 500zł. Na razie najbardziej sklaniam sie ku Ulterowi. Tylko ze docelowo, chcialbym zeby koncowka to byla prosta rura z kwasówki ø45, a wiem ze Ultery przychodza z jakimis standardowymi koncowkami. Da sie zamowic bez koncowki?tak zeby przyszla sama puszka...ew czy odciecie oryginalnej i przyspawanie kwasowki nie odbije sie na jakosci samego wydechu itp?i jeszcze jedno pytanie odnosnie Ultera. Pojedyncza koncowka wychodzi pod kątem, tak jak w fabrycznym, czy rownolegle do osi auta?
a moze macie jakies inne propozycje dedykowanego wydechu?
z gory dzieki za porady



fix123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 12:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Tłumik sportowy

Post autor: fix123 » wt wrz 04, 2007 11:04

Reloo pisze:Po 3 latach na seryjnym wydechu naszła mnie ochota na zmiane na cos co fajnie mruczy. Na pewno chce zeby byl to tlumik dedykowany, ale zeby kosztowal do 500zł. Na razie najbardziej sklaniam sie ku Ulterowi. Tylko ze docelowo, chcialbym zeby koncowka to byla prosta rura z kwasówki ø45, a wiem ze Ultery przychodza z jakimis standardowymi koncowkami. Da sie zamowic bez koncowki?tak zeby przyszla sama puszka...ew czy odciecie oryginalnej i przyspawanie kwasowki nie odbije sie na jakosci samego wydechu itp?i jeszcze jedno pytanie odnosnie Ultera. Pojedyncza koncowka wychodzi pod kątem, tak jak w fabrycznym, czy rownolegle do osi auta?
a moze macie jakies inne propozycje dedykowanego wydechu?
z gory dzieki za porady
sportowy fajna sprawa ale jak jeździsz w dalsze trasy to odradzam bo ci głowę urwie:)



Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » wt wrz 04, 2007 11:25

dam rade, kiedys w maluchu mialem a grupe :P


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt wrz 04, 2007 12:11

a dlaczego upierasz sie przy koncowce z kwasowki? sama koncowka bedzie drozsza niz ten pseudo sportowy wydech..kiedys mialem Malona KM sie chyba nazywa i tam byla jaka normalna koncowka to przez 3lata nie bylo na niej zadnego sladu zniszczenia..a takie dedykowane tlumiki z firm jak KM czy Ulter czy inne polskie cuda nie roznia sie niczym od tych uniwersalnych ktora mozna za 250kupic, KM ma glebszy bas niz ulter



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » wt wrz 04, 2007 12:18

zamiast poprzednich tlumikow wstaw rure a na koncu ultera-moze bedzie buczal lekko.
Ulter jest cichu w porownaniu do mugenow :satan: ktore niestety nie pasuja zbytnio do VW.
Znajmomy ma Audi A6 2.8 caly wydech pusty zakonczony 2 ulterami z serii NSR czy jakos tak (powinno buczec masakrycznie) a jest cichy basowy pomruk.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt wrz 04, 2007 12:55

no wlasnie...zalezy co kto woli..taki ulter czy km sa tansze od zamiennikow seryjnych, wiec jak ktos chce miec buczenie i wycie to KM, a jak bardziej subtelny ze tak powiem pomruk..:) to lepiej ultera bo mniej chamski..masz na mysli mugena robionego przez km malon?



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt wrz 04, 2007 12:55

no wlasnie...zalezy co kto woli..taki ulter czy km sa tansze od zamiennikow seryjnych, wiec jak ktos chce miec buczenie i wycie to KM, a jak bardziej subtelny ze tak powiem pomruk..:) to lepiej ultera bo mniej chamski..masz na mysli mugena robionego przez km malon?



Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » pt wrz 21, 2007 22:50

no ja wole delikatny bas niz chamskie wycie
gadalem dzisiaj z mechanikiem i ma obadac sprawe, ale generalnie jest szansa ze Ulter zrobi pod zamowienie dedykowany, bez ich mega super koncowek, tylko z puszki bedzie wychodzila pod kątem rura z kwasówki.jakby sie tak udalo to bylbym w niebowziety :P



no wiec mam juz Ulterka na aucie, do tego dospawana prosta rura z kwasowki. I wszystko byloby super, gdyby nie to ze moja seria z dolozoną jakąś koncowka byla glosniejsza od tego ultera...
przepali sie, czy jak?


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości