Hamulec ręczny dziala jak chce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zielony_Laik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:39
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Hamulec ręczny dziala jak chce

Post autor: Zielony_Laik » pn wrz 03, 2007 22:54

Witam.
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Golfa. Niestety moja znajomość samochodów opiera sie tylko na prowadzeniu ich a o mechanice i nawet najdrobniejszych naprawach nie ma zielonego pojęcia wiec o proszę o tłumaczenie na język ludzki.

Problem mam taki. Pewnego dnia ruszałem pod górkę. Ręczny nie był zaciągnięty. Akurat tak sie złozyło ze dodałem wiecej gazu i za szybko puscilem sprzegło. Auto zgaslo i zaczałem sie zsuwac z górki. Zeby sie zatrzymac wcisnałem sprzeglo i hamulec a potem zaciagnałem ręczny, zapaliła sie kontrolka ze reczny zaciagniety. Gdy puscilem noge z hamulca, okazało sie ze reczny nie trzyma i zsuwam sie dalej. Zapaliłem, sciagnałemreczny i ruszylem pod gorke. Za mna poszedł nie lada zapach czegos jak by sie paliło ale nie były to gumy. Na parkingu znajomy rzucil okiem co moze byc przyczyna zapachu ale felgi były zimne a zapach unosil sie tylko z tyleniej części samochodu.
Gdy dotarłem do domu, zaciagnałem reczny, pod domem mam niewielkie wzniesieni i reczny tam trzyma bez problemu, nawet z obciazonym bagaznikiem.
Drodzy forumowicze, dlatego was prosze o wyjasnienie tej jakze dziwnej dla mnie zagadki bo pewnego pieknego dnia stojac na gorce o duzym nachyleniu i po zaciagnieciu recznego nie chce komus sie władowac na maske.
Z góry dziekuje za pomoc.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » wt wrz 04, 2007 07:29

Nie powinno być takiej sytuacji. Sprawdź ręczny hamulec. łącznie z szczękami no chyba że masz tarcze) w tylnych kołach.
Jeżeli jest zaciągnięty do oporu to ma trzymać. No chyba że wzniesienie jest 90 stopni.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 245 gości