szpachlowac czy wymienic caly element?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

szpachlowac czy wymienic caly element?

Post autor: haps » pn wrz 03, 2007 20:26

Witam, mam wersje 3d i drzwi kierowcy sa rdzewiejace na samym rancie przy progu..sa dwa takie 3cm ogniska..nie sa one rozlegle tylko dosc dlugie...jedno z nich przeszlo na druga strone (widac je od wewnatz) i jest male cm ognisko tuz przy szybie,tam pod uszczelka...co rodzicie?wyczyszcic te ogniska, gdzie trzeba wspawac nowa blache i pomalowac ten elemelnt?czy szukac nowych drzwi..ktore niestety 200-250zl kosztuja i tez nie sa jakies swietne.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 03, 2007 20:35

ten rant to złe miejsce, blachy tam są zagięte i jak się już korozja zacznie to ciężko ją zatrzymać czyszcząc tylko po wierzchu. Raczej to nie jest powód żeby zmieniać drzwi, blacharz coś z tym zrobi ale zwykle po jakichś dwoch latach znów coś wyjdzie. Dużo zależy od solidności blacharza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pn wrz 03, 2007 21:00

no wiem, miejsce faktycznie kiepskie...nie wiem jak tam cos wspawac bo tam blacha jest profilowana..;/ to ze wylezie to ja wiem...ale zeby chociaz rok wytrzymalo.., jestem ciekaw co tam pod szyba, bo tam zbiera sie woda i pewnie tez na wylot przezarlo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 03, 2007 21:05

haps pisze:co tam pod szyba,
to już nie problem, tam jest blacha pojedyńcza, trzeba ścignąć uszczelkę i albo tylko wyczyścić i zrobić zaprawkę albo załatać jakąś matą z żywicą i malnąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pn wrz 03, 2007 22:51

no w sumie racja.. jutro cos wiecej z tym popatrze..a ten rant to chyba wezme poczyszcze, przeciagne pozniej tkzw "guma" i na to reszta towaru i powinno wytrzymac rok czy dwa, tylko trzeba bedzie dbac w zime



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pn wrz 03, 2007 23:16

haps, sam spód drzwi od środka weź tez dobrze wyczyść, przemaluj hammerite-em i zasmaruj ta gumą.
lepiej bedzie ci sie rozprowadzać jak ja troszke podgrzejesz przed nakładaniem (np. na gazie na kuchence gazowej :D )


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości