Jak rozebrać przegub

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinUser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Jak rozebrać przegub

Post autor: MarcinUser » pn wrz 03, 2007 17:55

Witam. A więc mam problem z rozebraniem przegubu. Dokładniej mam na myśli fragmet zaznaczony na zdjęciu. Czy tam jest jakies zabezpieczenie czy cos?
Obrazek

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 03, 2007 20:58 przez MarcinUser, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn wrz 03, 2007 17:59

z tego co się orientuję i mnie pamięć nie myli to nie ma tam żadnej filozofii oprócz tego że musisz zaopatrzyć się w klucze o wdzięcznej nazwie "torx"


Obrazek

MarcinUser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: MarcinUser » pn wrz 03, 2007 18:02

Chodzi mi właśnie o tą część w zaznaczonym obszarze po prawej stronie. To się obraca w te różne strony ale nie mogę tego wyciągnąć, aby założyć nową. Niewiem czy tam jest jakas zawleczka czy cos ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 03, 2007 18:09

Czyli chodzi ci cały przegub zewnętrzny? Walnij młotkeim przez drewno w kierunku na zewnątrz i zwykle schodzi łatwo z półośki, ale czasem nie chce bo w środku bywa taki upierdliwy seger - pierścień zabezpieczający, za którym trzeba dłubac w smarze na czuja i warto mieć wprawę do tego. Dokładniej zapamiętaj jak są odwrocone podkladki talerzowe bo jak założysz przy składaniu odwrotnie to przegub będzie stukał


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » pn wrz 03, 2007 20:41

Kolego, przed rozebraniem zaznacz lekko np szlifierką robiac małą ryskę na kardanie i półosi zeby spowrotem złożyć tak samo. Jesli chodzi o samo rozebranie to wkręć półoś mocno w imadło a póżniej uderz młotkiem ale uwaga!! tylko przez jakis miękki pobijak najlepiej miedziany tak żeby nie uszkodzić kardanu i samej półosi. Pobiajk przystaw do tej części przegubu która wchodzi na frezy. Na koncu półosi jest takie zabespieczenie w krztałcie pierścienia wykonanego z twatdego drutu. pod wpływem uderzenia ten drut "schodzi sie" i chowa w kanaliku wyciętym w półosi. Nie bój sie uderzyć mocno, raz a dobrze, ale koniecznie przez miedziany pobijak!! Dzięki temu napewno nic nie uszkodzisz. Przy składaniu też trzeba uderzyć inaczej nie da sie tego rozebrać. Zapewniam Cię że w serwisie również rozbierają w ten sposób przeguby tego typu. Powodzenia!!
Ostatnio zmieniony pn wrz 03, 2007 20:42 przez adam aa22, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 315 gości