Zmiana biegu w automacie podczas jazdy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mr. Rabbit

Zmiana biegu w automacie podczas jazdy.

Post autor: Mr. Rabbit » pn cze 06, 2005 20:59

Chciałbym się upewnić i wydaje mi się, że tutaj będzie odpowiednie miejsce.

Doszła mnie opinia, że w czasie jazdy przy automatycznej skrzyni biegów nie powinno się zmieniać biegów. Wydaje mi się, że nie jest to tak do końca prawdą, więc chciałbym się upewnić. Mając na D (drive), auto samo kiedy spuszczam z gazu wrzuca mi tak jakby półbieg, ja w tym momencie jeżeli zjeżdżam z górki wrzucam mu N (Neutral), żeby przeszedł na całkowity luz i nie hamował silnikiem wogóle.

Czy to o niezmienianiu biegów w trakcie jazdy jest prawdą? Czy może dotyczy jakiś konkretnych, na przykład z D na 1 (tylko pierwszy bieg)?



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » pn cze 06, 2005 21:10

www.automat.pl
skrzynia automatyczna jest sterowana m.in. prędkością obrotową silnika i prędkością samochodu, wrzucenie na luz powoduje więc sprzeczne dane, nie jest to zalecane, podobno, ale polecam w/w stronę, tam więcej szczegółów



Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post autor: 15XI80 » pn cze 06, 2005 21:18

NIE ROB TEGO! :panna:

Jazda na N z gorki to tak jak holowanie auta z automatem. Nie powinno sie tego robic (holowac) a jesli juz to na wlaczonym silniku i nie przekraczac polowy max predkosci osiaganej przez skrzynie na pierwszym biegu (czyli np na 1 wyciagasz 60 to nie przekraczasz 30). Skrzynia jest dosc delikatna i jak chcesz na niej troche pojezdzic to nie wrzucaj na luz.



Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post autor: 15XI80 » pn cze 06, 2005 21:18

NIE ROB TEGO! :panna:

Jazda na N z gorki to tak jak holowanie auta z automatem. Nie powinno sie tego robic (holowac) a jesli juz to na wlaczonym silniku i nie przekraczac polowy max predkosci osiaganej przez skrzynie na pierwszym biegu (czyli np na 1 wyciagasz 60 to nie przekraczasz 30). Skrzynia jest dosc delikatna i jak chcesz na niej troche pojezdzic to nie wrzucaj na luz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości