Jakie swiece do mk3 na gazie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mrówa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 30, 2005 22:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: mrówa » ndz cze 05, 2005 21:54

ja mam trójki jezdze na gazi niebieskie niepamietam nazwy przejechane jakies 60000km zadnego problemu kabelki Syntech



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » ndz cze 05, 2005 22:00

Hehe na gazie ja jednych siwecach 60tys to gratuluje ryzyka..nie zdziw sie jak kiedys ci autko zgasnie bo swiece sie skoncza


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
mrówa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 30, 2005 22:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: mrówa » ndz cze 05, 2005 22:22

spoko sa wymienione nie jestem masochista



Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » ndz cze 05, 2005 23:20

Ja mam swiece BERU 3 i niemam zadnych problemow wszystko dobrze smiga



Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » ndz cze 05, 2005 23:38

Jeżeli będziesz zmieniał świece to daj jednoelektrodówki NGK. Polecają tak monteży instalacji. Mój ojciec ma punto 1.1 na gaz. Szarpało autem na starych świecach 1 el po 15tyś to zmienił na nowe też 1 el i jazda zupełnie inna. Ja śmigam na 3 el ale na benzynie. Do gazu bym zmienił na 1 el. :bajer: pozdro



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pn cze 06, 2005 07:02

Mi ci od gazu polecili właśnie jednoelektrodowe i po wymianie okazało się że przejechałem 2 km i świece się skończyły, Kupiłem trzyelektrodowe i spokój.


pozdrowionka Tomek

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn cze 06, 2005 13:28

No właśnie. Gazownicy polecają jednoelektrodowe. Znajomi - tj. zagazowani ze sporym stażem - mówią jedno: zakładaj "trójki" NGK takie jak fabryka przewidziała i nie przejmuj się, bo sami takie rozwiązanie sprawdzili. Mówią, że próbowali jeździć na "jedynkach", ale wrócili do "trójek" właśnie NGK, bo jest lepiej i na dłużej stykają.

Ps. a ja wszystkiech pogodzę: do mojego golfika NGK zaleca świece z dwoma elektrodami masowymi. I takie zakładam, świecowy węzeł gordyjski przecięty - średnia arytmetyczna :)


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » pn cze 06, 2005 14:06

czyś pisze:No właśnie. Gazownicy polecają jednoelektrodowe. Znajomi - tj. zagazowani ze sporym stażem - mówią jedno: zakładaj "trójki" NGK takie jak fabryka przewidziała i nie przejmuj się, bo sami takie rozwiązanie sprawdzili. Mówią, że próbowali jeździć na "jedynkach", ale wrócili do "trójek" właśnie NGK, bo jest lepiej i na dłużej stykają.

Ps. a ja wszystkiech pogodzę: do mojego golfika NGK zaleca świece z dwoma elektrodami masowymi. I takie zakładam, świecowy węzeł gordyjski przecięty - średnia arytmetyczna :)
I znajomi mają rację, sam na LPG przejechałem ze 150 tyś km, i wiem jedno, nie ma czegoś takiego jak olej do gazu czy świece do gazu. Wszelkie płyny czy materiały eksploatacyjne stosować takie jak producent przewidział. Mój gazmen jest takiego samego zdania, a pozatym polecam NGK, champion to taki supermarket a nie swiece :jezor:


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
Daniel Gnacy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 22:10
Lokalizacja: Bogacica
Kontakt:

Post autor: Daniel Gnacy » pn cze 06, 2005 17:24

kolega jeżdzi na trój elektrodowych i nie narzeka



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » pn cze 06, 2005 17:36

Najlepsze świece to NGk i nie żadne pierdoły że jakieś specjalne do lpg, świeca ma być zgodna z katalogiem,czyli taka jaka jest zalecana przez producenta do twojego samochodu.I nie ważne czy na lpg czy Pb.
Polecam NGK. :grin:



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn cze 06, 2005 18:20

Heh no własnie jezdze obecnie na trójkach NGK ale kolo ode mnie dostal gdzies do sowjego gofera jedynki NGK i takze jak narazie nie narzeka...wczesniej miał briksy to mu strasznie strzelał


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
mrówa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 30, 2005 22:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: mrówa » pn cze 06, 2005 19:43

mozesz sobie wsadzic swiece najdrosze jakie sa a bedziesz miał kable kiepskie to zawsze ci strzeli zgadzam sie ze NKG sa badzo dobre jak kupowalem kopulke i palec rozdzielacza to BERU a pozatym spece od instalacji lpg jak ja zakladali zalozyli NKG 3 i takich do dzis uzywam



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jakie swiece do mk3 na gazie

Post autor: marcello » pn cze 06, 2005 20:03

ćwikła pisze:Siemka posiadam silnik 1,8 mono na gazie..obeznie jezzdze na 3elektrodowych NGK jednak slyszałem z do gazu lepiej dac jednoelektródówki.....co o tym sadzicie...niech sie wypowie ten kto praktykował io czy jest jakas róznica??
do twego auta sa polecane przez producenta 3elektrodowe i tylko takie sa (wsadzisz inne bedzie kibel) i nie kombinuj. czy lpg czy pb to bez roznicy. pakuj NGK (sam na takich jezdze)
pozdrawiam


OCTAVIA i do tego COMBI

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn cze 06, 2005 20:25

ktos napisal ze gazownicy polecaja elektrodowe..... nieprawda, swiece maja byc te na ktorych jezdzi sie majac tylko benzyne, zadnych zmniejszania przerw na swiecach bo opoznia to poczatek spalania a i tak gaz pali sie wolniej. a co do marki to BERU NGK DENSO ISKRA w kolejnosci od najlepiej spisujacych sie swiec, co najwazniejsze swiece ktora upadla nawet z niewielkiej wysokosci mozna sobie na choinke powiesic bo zaszwankuje szybciej niz sie pomysli o qr...wa. co do nie montowanych (nie zalecanych) to firm nie napisze z nazwy zeby mnie nie osklarzyli o kryptoreklame, ale tyczy sie wszystkich swiec "do gazu" wedlug teorii stosowanej do tych swiec to jescze wymienic powinno sie :
1. olej na ten do gazu
2. filtr powietrza na taki do gazu i bron boze zeby to stozek byl (glupota)
3. kontrolke check engine na sygnalizacje "UWAGA GAZ"
4. i najwazniejsze powietrze w kolach na te do gazu


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości