Jak przyciemnic szyby folia zeby bylo ok

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Jak przyciemnic szyby folia zeby bylo ok

Post autor: zaba84 » ndz wrz 02, 2007 13:29

Witam, chcialbym przyciemnic szybki u siebie w golfiku 3D folia. mam juz nawet folie itp ale jak sie za to zabrac zeby bylo ok. Szukalem na forum, troche znalazlem troche nie ale bajer z podgrzewaniem foli zeby sie marszczyla nie dziala albo zle to robie. Ostatnio prubowalem przyciemnic i zaczelem od tylnej szyby , chcialem to zrobic z jednej czesci i folia zaczela sie marszczyc bo szyba jest wygieta i w posiomie i w pionie wiec zaczelem podgrzewac foli opalarka i gladzic i nic z tego nie wyszlo, szyba sie nagrzala niezle ze nie mozna dotknac a folia jaka byla taka byla i wyszlo to :toimonster: do dupy... Woe ktos moze jak przyciemnic szybki kakretnie w mk3 3D domowym sposobem w garazu???
Ostatnio zmieniony ndz wrz 02, 2007 13:50 przez zaba84, łącznie zmieniany 1 raz.


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz wrz 02, 2007 13:37

zaba84, ciezka sprawa z takim domowym sciemnianiem..zreszta nie wyglada to ladnie ( mi osobiscie kojarzy sie z lada samarka na ukrainie), znajomy kiedys probowal sil z folia z allegro no i nawet jak sie wygladzala sciagaczkami do wody i innymi cudami to i tak pecherzyki byly.. a powiedz mi jakie sa Twoje wrazanie z jazdy golfem w porownaniu do cali 8v? chyba przyspiecha w cali duzo lepsza niz w mk3?



zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Post autor: zaba84 » ndz wrz 02, 2007 14:22

Dokladnie, mi za cholere nie udalo sie przyciemnic szyb, nawet z opalarka, a podobno sie da i co niektorym to nawet wychodzi tylko nie wiem moze akurat na golfie sie nie da :blush: ...hmmmm ma ktos jakies ciekawe sprawdzone wizje jak to zrobic.....????




p.s a co co calibry to fakt leprze przyspieszenie miala ciuke tylko...115km w duzej budzie a 90km w malej budzie to prawie roznicy nie ma, ale jezeli chodzi o awaryjnosc to calibra bila wszystkie inne marki pod tym wzgledem, zawsze cos w niej bylo, a juz nie wspomne o blacharce, masakra..... powiem ci HAPS, ze jak calibrza to ostatni wypust najlepiej wersja last z silnikiem leta..to jest cos innej nie polecam.... :bajer:

[ Dodano: 02 Wrz 2007 14:25 ]
a wlasnie ale calibra 16v nie miala szans z mk1 1.6 gti....


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz wrz 02, 2007 14:55

zaba84 dobra metota to na wodę, trzeba wyjąć szybę z auta, zanurzyć w wodzie i przyłożyć folię, potem wyciagasz szybę z wody i wyciskasz wodę z pomiedzy foli a szyby a na koniec docinasz folię do krawedzi szyby (nie dotyczy to szyby tylniej bo jest wklejona w klapę - trzeba zostawić obrzeże szyby bez foli by klej mógł złapać za szybę), dość trudne ale da sie zrobić


:-k ...

zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Post autor: zaba84 » ndz wrz 02, 2007 15:15

misiek10111 pisze:zaba84 dobra metota to na wodę, trzeba wyjąć szybę z auta, zanurzyć w wodzie i przyłożyć folię, potem wyciagasz szybę z wody i wyciskasz wodę z pomiedzy foli a szyby a na koniec docinasz folię do krawedzi szyby (nie dotyczy to szyby tylniej bo jest wklejona w klapę - trzeba zostawić obrzeże szyby bez foli by klej mógł złapać za szybę), dość trudne ale da sie zrobić

wiem...ja biore spryskiwacz z woda i ciut plynu do naczyn daje zyby dobry posilzg byl...to wiem..ale chodzi mi jak zdobic zeby folia dobrze ulozyla sie do szyby tzn nie pomarszczyla, bo np, tylna szyba jest dziwnie wyprofilowana i obojetnie w ktora strone bym sciagal wode to i tak folia sie marszczy i sda pechezyki bo folia nie ma juz gdzie uciec, prubowalem podgrzewac foli tak jak znalazlem na forum zeby sie ladnie ulozyla do szyby ale to tez nie pomaga, nagrzewa sie tylko szyba a folia nic a nic... :otepienie:


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz wrz 02, 2007 15:18

zaba84 folia powinna sie dać minimalnie rozciagać - właśnie po to gdy są różne krzywizny szkła, może folie masz złą?


:-k ...

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » ndz wrz 02, 2007 15:30

zaba84, najlepiej wyjac szybe.... Chciaz mi sie udalo bez wyciagania i w miare mi to wyszlo.... Wiadomo ze nie ma idealu bo robilem to 1 raz a po 2 z niewyjeta szyba jest ciezko.... Ja robilem tak ze najopierw dokladnie umylem szybe (odtluscilem ja) wytarlem do sucha a pozniej spryskiwalem szybe woda z psikacza takiego jak masz do mycia okien, przykladasz sobie wtedy folie i mozesz ukladac ja jak chcesz bo klej nie trzyma.... A jak juz ulozysz to wyciskasz woda ze pomoca takiego blisticzku co masz w opakowaniu tylko obwin go jakas miekka szmatka, inaczej pozostawia Ci rysy na folii. Jak juz wycisniesz wode lecisz nozykiem przy uszczelce i obcinasz nadatek folii :bigok: :bigok: . Da sie zrobic ale starsznie czasochlonne to jest i trzeba miec duzo cierpliwosci :bigok: Powodzenia



zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Post autor: zaba84 » ndz wrz 02, 2007 16:45

gniochu pisze:zaba84, najlepiej wyjac szybe.... Chciaz mi sie udalo bez wyciagania i w miare mi to wyszlo.... Wiadomo ze nie ma idealu bo robilem to 1 raz a po 2 z niewyjeta szyba jest ciezko.... Ja robilem tak ze najopierw dokladnie umylem szybe (odtluscilem ja) wytarlem do sucha a pozniej spryskiwalem szybe woda z psikacza takiego jak masz do mycia okien, przykladasz sobie wtedy folie i mozesz ukladac ja jak chcesz bo klej nie trzyma.... A jak juz ulozysz to wyciskasz woda ze pomoca takiego blisticzku co masz w opakowaniu tylko obwin go jakas miekka szmatka, inaczej pozostawia Ci rysy na folii. Jak juz wycisniesz wode lecisz nozykiem przy uszczelce i obcinasz nadatek folii :bigok: :bigok: . Da sie zrobic ale starsznie czasochlonne to jest i trzeba miec duzo cierpliwosci :bigok: Powodzenia

hmm.. to to wiem.. tylko mi chodzi o problem ulozenia foli na szybie... jak jest szyba wygieta w 2 plaszczyznach to nie ma sily i tak mi wolia sie marszczy....

[ Dodano: 02 Wrz 2007 16:49 ]
misiek10111 pisze:zaba84 folia powinna sie dać minimalnie rozciagać - właśnie po to gdy są różne krzywizny szkła, może folie masz złą?
folie kupilem we wroclawiu u siebie w jakims sklepie co sprzedaja gadzwty tuningowe, dalem ok 20 zl za rolke......

Wiec jaka folie najepiej kupic zeby ladnie sie sciagala/ukladala pod wplywem ciepla, chodzi mi o taka co przyciemni 30% bo chce wszystkie szybki tak samo przyciemnic oprocz przedniej duzej......

I czy napewni sie da gadzet z ta opalarka na innej foli bo na tej co mam za cholere sie nie dalo..wszystko sie nagrzalo a foli nic ... :(


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Jak przyciemnic szyby folia zeby bylo ok

Post autor: rtk » pn wrz 03, 2007 11:27

Robilismy szyby ze szwagrem w jego MK3 3d. Tylna szybe zrobilismy z 1 kawalka i podgrzewalismy opalarka z umiarem. Wyszedl tylko 1 zagniot. Boczne wyszly bez wad. Zapewne bardzo wiele zalezy od jakosci folii. On mial jakas dobra, od znajomego z agencji reklamowej



zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Post autor: zaba84 » pn wrz 03, 2007 16:08

hmmmm... wiec jaka folie najlepiej kupic..??


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » pn wrz 03, 2007 18:23

Za kilka dni tez bede przyciemnial w swoim mk3 i mam nadzieje ze problemow nie bedzie :) kilka autek juz przyciemnialem i nawet nawet mi to wychodzi tylko trzeba miec troszke cierpliwosci :) A co do wyjmowania szyb z mk3 ... to da sie to zrobic zeby nie uszkodzic uszczelki??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Post autor: zaba84 » pn wrz 03, 2007 19:05

Gr@rM! pisze:Za kilka dni tez bede przyciemnial w swoim mk3 i mam nadzieje ze problemow nie bedzie :) kilka autek juz przyciemnialem i nawet nawet mi to wychodzi tylko trzeba miec troszke cierpliwosci :) A co do wyjmowania szyb z mk3 ... to da sie to zrobic zeby nie uszkodzic uszczelki??
to podzielilbys sie doswiadczeniem... jakiej foli uzywasz, jaka najlepiej kupic, i jak to zrobic zeby folia sie nie zaginala i nie marszczyla na wypuklej szybie...


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » śr wrz 05, 2007 00:23

Gr@rM! pisze:Za kilka dni tez bede przyciemnial w swoim mk3 i mam nadzieje ze problemow nie bedzie :) kilka autek juz przyciemnialem i nawet nawet mi to wychodzi tylko trzeba miec troszke cierpliwosci :) A co do wyjmowania szyb z mk3 ... to da sie to zrobic zeby nie uszkodzic uszczelki??
Sa wklejane wiec jak chcesz je wyjac ??? :hmm:



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr wrz 05, 2007 01:01

a tak o przyciemnianiu szyb jest tu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ciemnianiu


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości