Co zrobić z szybą na tylniej klapie VW MK3?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DariooRo20

Co zrobić z szybą na tylniej klapie VW MK3?

Post autor: DariooRo20 » pn cze 06, 2005 13:15

Zauważyłem pojawiające sie wrzody od strony zewnętrznej. Od wewnątrz jest rdza. A uszczelka wygląda jak gąbka. Auto jest świerzo kupione i były tam poprawki. Co robić???



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn cze 06, 2005 13:59

Co robic. Trudna odpowiedz.
Mozesz wymieniac uszczelke, naprawiac klape, albo wymienic cala klape.
Mozesz tez nic nie robic, jedynie zabezpieczyc tak, zeby nie niszczalo dalej.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn cze 06, 2005 15:30

Rozwiązanie jest następujące:
Demontaż klapy, wycięcię szyby, poprawienie blachy, lakierowanie, wklejenie szyby i z dodatkową warstwą kleju i uszczelką. Niestety nasze cuda mają tą dolegliwość że tylnia klapa bardzo lubi się z rudą panią. Sam planuję zrobienie tego w swoim samochodzie jak tylko będę miał urlop.
Teraz nie jest już źle ale w zimie to się dopiero robiła lipa, jak zaglądniesz do klapy po odkręceniu plastikowej zaślepki to możesz się zdziwić. Miejsca newralgiczne to klapa przy wycieraczce, przy śrubach od ramki rejestracji i listwie plastikowej od oświetlenia.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » wt cze 07, 2005 19:15

rydzu pisze:Rozwiązanie jest następujące:
Demontaż klapy, wycięcię szyby, poprawienie blachy, lakierowanie, wklejenie szyby i z dodatkową warstwą kleju i uszczelką. Niestety nasze cuda mają tą dolegliwość że tylnia klapa bardzo lubi się z rudą panią. Sam planuję zrobienie tego w swoim samochodzie jak tylko będę miał urlop.
Teraz nie jest już źle ale w zimie to się dopiero robiła lipa, jak zaglądniesz do klapy po odkręceniu plastikowej zaślepki to możesz się zdziwić. Miejsca newralgiczne to klapa przy wycieraczce, przy śrubach od ramki rejestracji i listwie plastikowej od oświetlenia.
Dokładnie najlepiej zrobić tak jak kolega radzi, jedyne rozsądne wyjście



pawel2905
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 14:28

Post autor: pawel2905 » śr cze 08, 2005 14:12

mam ten sam problem koszt jak cholera



DariooRo20

Post autor: DariooRo20 » śr cze 08, 2005 18:41

Dziekuje chłopoaki za rady mam zamiar wycinac ale jak uzbieram troche kasy narazie przejade silikonem. oczywiście z zewnątrz


A i jeszcze jakby ktoś wiedział jaki jest koszt takiego wycinania itd. to proszę o podanie . muszę wiedzieć ile kasy uzbierać.


Jescze raz dzięki....



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr cze 08, 2005 19:09

na szrocie klapa cacyk kosztuje 250 komplet zszybką niweiem czy warto sie bawić lakierowanie ze 150 - 200zł plus klejenie szyby chyba ze jesteś szpec od lakierowania to ok


MORE POWER

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw cze 09, 2005 11:49

A klape na szrocie to myślisz że jaką kupisz z 2003 roku. Sorki ale nie widziałem jeszcze klapy w VW Golfie 3 żeby nie miała za soba spotkania z rudą. Przecież to jedna z większych porażek VW jak nawet znajdziesz na szrocie klapę która akurat ładnie wygląda to myślisz że ile z nią pojeżdzisz? Za moment będzie trzeba robić i tak, więc to chyba rozwiązanie tylko tymczasowe. Ja wolę zrobić wszystko na mojej starej i wiedzieć że zrobiłem raz i juz mam z głowy, a przy okazji można zaspawać znaczek i inne niepotrzebne wnęki...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości