Wskaźnik temperatury niedziała

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrekwp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 17:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Wskaźnik temperatury niedziała

Post autor: piotrekwp » sob wrz 01, 2007 18:35

Od nie dawna mam mały problem, a mianowicie wskaźnik temp. wody niepokazuje mi jaka jest temp. wody w aucie. Jedynie raz na miesiąc pokaze ale tylko na chwilkę później wraca do pozycji podstawowej (czyli do 0 ). Co mam zrobić żeby normalnie zaczął pokazywać autentyczna temp. wody

Zapomniałbym mam golf II z roku 87



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » sob wrz 01, 2007 18:40

najprawdopodobniej uszkodzony czujnik badz uszkodzony wskaznik :) zewrzyj piny wtyczki czujnika i zobacz czy wskaznik cos pokaze. jak poleci na max to jest ok. wtedy wymien czujnik. pozdr

edit
na forum bylo pewnie setki razy wiec proponuje opcje szukaj. masz tam chyba dwa czujniki, jeden jest od wskaznika. zmierz mu tez opor tez rozgrzanym silniku. kolo 200ohm powinien chyba miec.
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 18:45 przez gOOzOl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » sob wrz 01, 2007 18:45

piotrekwp pisze:Od nie dawna mam mały problem, a mianowicie wskaźnik temp. wody niepokazuje mi jaka jest temp. wody w aucie. Jedynie raz na miesiąc pokaze ale tylko na chwilkę później wraca do pozycji podstawowej (czyli do 0 ). Co mam zrobić żeby normalnie zaczął pokazywać autentyczna temp. wody

Zapomniałbym mam golf II z roku 87
człowieku..... naprawdę nic nie znalazłeś w archiwum na ten temat??


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz wrz 02, 2007 00:14

Witam
Masz do sprawdzenia czujnik temp. cieczy na krućcu. Sa tam zazwyczaj 3 czujniki. Od spodu powinien byc czarny i to on o ile dobrze pamiętram odpowiada za temp. Spawdzasz go poprzez zwarcie kabli . JEsli skoczy na maxa masz ten czujnik.
Jest jeszcze jedna mozliwość przewody od tegoz czujnika przebiegają obok głowicy. Mozliwe ze gdzies sie przepaliły i czasem pokazuje a czasem nie. TO tez sprawdza
Pozdro :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 329 gości