Światła podłaczone pod zapłon.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Światła podłaczone pod zapłon.

Post autor: RuncoR » pn sie 20, 2007 09:52

witam.

Jeśli podobny topic był to proszę o usunięcie (osobiście nie znalazłem).

A więc tak .... moja mama (kierowca starszej daty) miała problemy z wyłączaniem świateł i już 2 razy (w ciągu 2 tygodni) rozładowała akumulator w samochodzie (renault 19) więc postanowiłem coś z tym zrobić. Sprawdziłem którym kablem płynie prąd do przełącznika od świateł, wyczepiłem ten kabel od wtyczki i zastąpiłem innym poprowadzonym wprost od stacyjki (w którym prąd płynie dopiero po włączeniu zapłonu). Teraz światła można włączyć dopiero po włączeniu stacyjki (coś jak dmuchawa, zapalniczka czy szyberdach). Pytanie do was: czy to nie zaszkodzi w żaden sposób elektryce w samochodzie ? Bo jeśli nie to chcę zrobić podobnie w moim GOLFIE :)



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn sie 20, 2007 09:58

nie lepiej zrobić automatycznie włączające się światła jakąś 1-2 sek. po zapaleniu silnika :?:



Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » pn sie 20, 2007 10:03

hmmm.... no pewnie, że lepiej. Ale rzecz w tym ze moja starsza wczoraj rozładowała akumulator i już się zdenerwowałem. Nie miałem czasu szukać na forum instrukcji jak to zrobić a potem kupować potrzebnych części. Może w przyszłości tak zrobię ale narazie lepsze to niż nic :) i myślę ze z elektryką nic nie powinno się stać, co nie ?


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn sie 20, 2007 10:08

jak nie chcesz bawić się w kupowanie elementów ( chociaż wszystko dostaniesz w 1 sklepie :P ) to kup jakiś włącznik na allegro
http://allegro.pl/search.php?string=aut ... iate%C5%82



Awatar użytkownika
dka-toxic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:32
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: dka-toxic » sob wrz 01, 2007 15:42

Witam!! ja zrobiłem włacznik który załacza przewód czerwono-zółty włąćznika swiateł. Linia X steruje przekaznikiem (do tego przełaćznik 2 pozycyjny, tryb auto i manual, co by mozna było kozystac ze swiatełek postojowych na postoju :smoke: ). Dopiero pozniej wykorzystałem automatyczny włącznik który załacza swiatła mijania!!! W efekcie po właczeniu zapłonu zapalają się pozyczje, a po odpaleniu silnika swiatła mijania :okej:



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » sob wrz 01, 2007 18:20

Proponuję najpierw poszukać odpowiedzi.
W dziale FAQ jes zarówno porada jak podpiąć światła pod zapłon jak tez jak zmontowac bzyczek ostrzegajacy o ich nie wylaczeniu.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob wrz 01, 2007 21:08

Najtaniej by było napisać mamie żółtą karteczkę i przykleić przy klamce wewnątrz!!! U mojego ojca zadziałało!!!! :okej: :okej: :okej: :bigok: :bigok: :bigok:


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 273 gości