mini komputer pokladowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

mini komputer pokladowy

Post autor: greg00 » sob wrz 01, 2007 10:49

czy mial ktos do czynienia z czyms takim?:
http://allegro.pl/show_item.php?item=227336799

w samochodzie pali mi sie kontrolka air bag, pojechalem do serwisu, podlaczyli pod komputer i powiedzieli ze cos ze sterownikiem jest nie tak, i najlepej sterownik zmienic, ok 2000zł w ASO, szukalem, pytalem w innych zrodlach nigdize nie maja do tego modelu (wersja special 6 AIRBAG)
przy kasie facet powiedzial ze mozna sprobowac skasowac bledy w komputerze, oni tego nie moga robic, ale podal mi miejscowosc gdzie ktos to robi, jednak mam spory kawalek to tej miejscowosci, a i tez nie wiadomo ile za taka usluge sobie zazyczy.
w ASO za podlaczenie pod komputer 140zł zaplacilem.

moze jak bym to kupil to sam bym mogl sprobowac skasowac bledy?
nie wiadomo czy w przyszlosci znow cos sie nie pojawi i bedze trzeba podpiac pod komputer, wiec mysle ze warto by byl jesli to dziala prawidlowo.

co o tym myslicie?

lub moze cos takiego: http://allegro.pl/item227336708_interfe ... g_kkl.html
tyle ze nie posiadam laptopa i bym musial caly komputer znosic do garazu


GOLF IV 2002 1.9 TDI
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 10:52 przez greg00, łącznie zmieniany 2 razy.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob wrz 01, 2007 11:03

nie moge tego zrobic bo to razczej jest nie legalne. Aby skasowac ten blad musialbys uzyc crash data, czlyi : http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=23 .

ale po skasowaniu bledu nie ma pewnosci czy ten sterownik ponownie zadziala.Wiec najlepiej kupic nowy. Poszukaj dobrze , na pewno znajdziej.Nawet na allegro jest jeden do sprzedania ,tyle ze uzywka i pewnie juz po w/w kasacji. NIe kupuj czesci w ASO bo sa o wiele drozsze.

P.S do ASO radze jezdzic w ostatecznosci, chyba ze ma sie duzo kasy. Podlaczenie pod kompa w zwyklym warsztacie kosztuje 50-100 zl.



greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: greg00 » sob wrz 01, 2007 11:13

szukalem na allegro tego sterownika, pytalem po roznych sklepach internetowych, podawalem numer ze sterownika i nie posiada nikt takiego niestety...

no po skasowaniu nie ma pewnosci, ale raczej jak cos dalej jest nie tak to znow blad wyskoczy. Facet mi mowil ze to moglo byc od jakiegos wstrzasu lub cos podobnego, a przed wyskczeniem bledu pewna osoba z rodziny uderzyla tylem w brame troche ok 2 tygodnie przed zapaleniem sie kontrlki, podobno to moglo byc tez przyczyna, mozna skasowac i sprobowac chyba.
na allegro pisza ze mozna tym urzadzeniem kasowac bledy, ale ile w tym prawdy?
moze ktos mial cos takiego w rekach?
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 11:20 przez greg00, łącznie zmieniany 2 razy.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob wrz 01, 2007 11:43

mozna kasowac bledy poduszek ale chodzi o inne bledy. do tego potrzebny jest crash data. podalem Ci stronke.



greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: greg00 » sob wrz 01, 2007 12:00

no na dzien dzisiejszy to zalezy mi tylko na tych poduszkach no i na wyswietlaczu mi sie pojawia cos tam serice :), pewnie chodzi o przeglad, to to tez bym chcial skasowac zeby nie bylo.
na tej stronie co podales widze urzadzenia doo tego typu rzeczy w nizszych cenach.
probowal ktos ktorej z tych urzadzen i moze polecic?
oprogamowanie do komputera skad wziac pozniej? bo chbya nie daja z tymi kablami.

[ Dodano: 01 Wrz 2007 12:30 ]
ok, oprogramowanie juz mam.
teraz niech ktos siie wypowie co uzywa takiego czegos i cos poleci



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » sob wrz 01, 2007 12:39

inspekcje service skaujesz jak nacisniesz prawy przycisk i trzymajac go przekrecisz zaplon, nastepnie puszczasz i pokretlo do zegara przekrecasz w prawo



greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: greg00 » sob wrz 01, 2007 13:02

a no rzeczywiscie :) juz sie tego pozbylem, dzieki, oczywiscie nacisne co trzeba :)
no to zostaly tylko poduszki powietrzne.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » sob wrz 01, 2007 18:23

Kolego greg00, wyróżnia się dwa rodzaje błędów:
1. błędy które da się skasować za pomocą zwykłego kabla (błędy te nie są "niebezpieczne" dla użytkownika)
2. błędy które zostawiają trwały ślad w sterowniku i tu dobrym przykładem jest sterownik poduszek.
Skasowanie błędu dotyczące drugiego przypadku odbywa się poprzez przeprogramowanie pamięci EPROM w sterowniku. I tak jak pisał manieczek111, kontrolka nie będzie ci się paliła ale np. poducha odpali ci prosto w twarz jak będziesz spokojnie jechał po prostej drodze. Z poduszkami to nie zabawa. Podjedź do jakiegoś znajomego czy coś niech ci powie dokładnie jaki jest kod błędu, a nie takie teksty w ASO że coś jest nie tak.... Może się tak znają ..... :dupek:


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: greg00 » ndz wrz 02, 2007 00:48

no ja to rozumiem, ale jaka jest pewnosc ze jak koles z warszatatu pare miast dalej mi to wykasuje to bedize ok? nie ma zadnej gwaracnji
w ASO ( w olsztynie, nie bede ukrywal) na warsztacie mi koles powiedzial ze nie ma pewnosci czy poduszka w ogole nie wystrzeli czy wystrzeli podczas normalnej przejazdzki,
a przy kasie kles mi powiedzial ze napenwo nie wystrzeli podczas normalnej jazdy bo komputer odcina poduszki podczas wykrycia bledu...
ja wieze w ta druga wersja bo zanim sie zapytalem tez tak mi sie wydawalo, i to brzmi bardziej logicznie.

wydaje mi sie ze jak wykasuje ten blad nawet sam, ale dalej bedzie cos nie tak to komputer znow blad wykryje i odetnie poduszki.

bledow poduszek powietrznych moze byc wiele, nawet kabel pod siedzeniem kierowcy z tego co czytalem moze sie troche poruszyc i komputer od razu odcina poduszki,
w ASO koles mi powiedzial ze przyczyna moglo byc tez wstrzas sterownika.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 02, 2007 12:37 przez greg00, łącznie zmieniany 1 raz.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » ndz wrz 02, 2007 20:58

greg00 pisze:ja wieze w ta druga wersja bo zanim sie zapytalem tez tak mi sie wydawalo, i to brzmi bardziej logicznie.
logiczne to jest tylko zle zrozumialem poprzedniego posta. Chodzilo o to ze poduchy moga wypalic bez przyczyny jesli jezdzi sie ze sterownikiem po "regeneracji"


twoj problem polega na zwalonym sterowniku, wiec jak wgrasz nowa pamiec to juz tego bledu nie bedzie.ale w tym momencie ten sterownik do najpewniejszych nie nalezy.



greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: greg00 » ndz wrz 02, 2007 22:38

hm...
mi sie wydaje ze jesli dalej bedize cos nie tak, to znow wyskoczy blad, chyba na takiej zasadzie to wszystko dziala, cyz moze sie myle?

a mozecie mi podac jakies adresy gdzie sprzedaja takie sterowniki?
na www.airbag.pl nie maja, sprzedawcow sterownikow z allegro sie pytalem i tez nie maja, serwis odpada ze wzgledu na cene.

ze 300-400, max 500zł to mozna wydac na takie cos, ale wiecej to mi sie wydaje lekka przesada, tym bardizej ze serwis mi powiedzial ze od wymiany sterownika trzeba szukac przyczyny wyskoczenia bledu, takze wymienie sterownik a dalej moze byc to samo...
jesli wogole w samochodize sa poduszki...
Ostatnio zmieniony ndz wrz 02, 2007 22:41 przez greg00, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pn wrz 03, 2007 06:40

To nie widzę innego rozwiązania jak sprawdzić czy są poduszki. Z pasażera nie będzie problemu bo łatwo można tam zajrzeć gorzej z kierowcy... sprawdź tez czy masz wogóle sterownik.......


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

greg00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 00:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: greg00 » pn wrz 03, 2007 10:15

hehe, no bez przesady :)
sterownik chyba mam skoro numer spisywalem :),
zajrzec czy poduszka pasazera jest mozna, i nawet zagladlaem to cos tam jest, ale trzebba by bylo rozebrac to urzadzenie i zobaczyczy jest sama poduszka w srodku.

smaochod byl z komisu, sprowadzany z niemiec wiec wszystko jest mozliwe, niby blacharz ogladal przed kupnem i nie widzial nic co by wskazywalo na to ze byl dzwonie jakims, ale wszystko jest mozliwe...
Ostatnio zmieniony pn wrz 03, 2007 10:16 przez greg00, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości