[mk2] dziwne objawy gaźnika 2e2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

[mk2] dziwne objawy gaźnika 2e2

Post autor: HaiFisch » ndz cze 05, 2005 14:02

Wczoraj zaskoczyło mnie to że jak dodałem więcej gazu to obroty nie spadały od razu, tylko prze cheilę trzymają tak koło 5000 i powoli spadają na wolne. Co to moż ebyć?
Czy jakieś podciśnienie? Czy może przepustnica się zacina? Miał ktoś cośtakiego? Dzięki za odpowiedzi.


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 05, 2005 23:15

O człowieku. O tym gaźniku już tomy spisali biedacy którzy go mieli. Należe do nich niestety. Ogólnie to b. nieprzyjemny wytwór. Z tym że taki objaw jak masz może wynikać niekoniecznie z awarii gaźnika. Chyba linke sprawdziłeś.
Sprawdż przewody podciśnieniowe do regulatora trójpołożeniowego czy nie spadł któryś ( taki okrągły bajer śr. ok 4 cm ). I wogóle sprawdź je wszystkie czy szczelne.
O gaźniku 2E2 masę na necie. Znajdziesz na forum różnych im przez Gogle


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » ndz cze 05, 2005 23:28

wiem że tomy spisali, ale już się uporałem. ta dźwignia przy regulatorze trójpołożeniowym była posmarowana jakimś smarem i to stwardniało i dlatego nie wracało szybko do położenia wolnych obrotów, przesmarowałem to olejem mamszynowym i jest git. linke i wszystkie podciśnienia sprawdziłem odrazu, bo to podstawa.


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości