problem ze sprzęgłem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TmS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 02, 2007 23:41
Lokalizacja: Kartuzy

problem ze sprzęgłem

Post autor: TmS » czw sie 30, 2007 17:58

Witam! Mam taki problem, w miarę nagrzewania sie silnika coraz cieżej dziala pedal sprzęgła. Kiedy silnik jest dopiero co odpalony i zimny sprzęgło działa płynnie i lekko, ale kiedy juz sie nagrzeje pedał chodzi o wiele ciężej a z powrotem nie wraca już płynnie tylko odskakuje... Najgorzej jest kiedy stoje w korku,trzeba się trochę pomęczyć zeby " normalnie" ruszyć:/... Czy ktoś wie czemu tak sie dzieje?? znajomy powiedział mi, że to może być docisk, ale chciałbym się upewnić. Dzięki za pomoc



lorenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 30, 2007 18:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: problem ze sprzęgłem

Post autor: lorenz » czw sie 30, 2007 20:07

Mialem taki sam objaw,ale u mnie okazalo sie ze byla uszkodzona linka sprzegla.Jak silnik sie nagrzewal i wszystko wokol bylo gorace linka miala wiekszy opor i sie klinowala,a jak silnik byl zimny pedal sprzegla chodzil lekko.polecam od niej zaczac.


Tylko VW...

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » śr wrz 12, 2007 20:43

Łożysko oporowe z tuleją prowadzącą może się klinować i wówczas linka ma za ciężko. Tuleja prowadząca łożysko oporowe potrafi odpęknąć na którejś z 3 śrub mocujących. Linka też może być już przetarta, ale zazwyczaj z jakiegoś powodu.


VWpower Golf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości