[MK3] Elektryczne podnoszenie szyb - regulacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

[MK3] Elektryczne podnoszenie szyb - regulacja

Post autor: sp1808 » sob gru 09, 2006 22:53

mam pytanie czy ktoś wie jak reguluje się i czy jest wogółe taka możliwość prowadnice od elektrycznych szyb przednich w mk3 5dzwi z góry dzęki za pomoc
Ostatnio zmieniony sob gru 09, 2006 23:12 przez sp1808, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob gru 09, 2006 23:10

ale co chcesz wyregulowac??? zakres podnoszenia?


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » sob gru 09, 2006 23:32

nie bardzo wolno się podnosi lewa szyba przednia,nasmarowałem prowadnice ale nic to nie dało . od momentu gdy mechanik naprawił mechanizm bo wymieniał kółko ze ślimakiem więc musiał mechanizm wyjąć gdy na nowo go włożył zaczeło się ciężko podnosić odpołowy w góre w dół bez problemów czy jest możliwość regulacji prowadnic?



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz gru 10, 2006 00:57

Jakby Ci to wytłumaczyć.... cały mechanizm podnoszenia szyb jest przykręcony do drzwi 5 śrubami.... powodem powolnego podnoszenia jest opór jaki stawia szyba w prowadnicy a rozwiazaniem problemu jest "wyciągnięcie" blachy do której przykreca sie górne mocowanie prowadnic..... chodzi jej o wyciagnięcie na zewnątrz.... i ostroznie z tym zabiegiem bo jak ją przeciągniesz to tez bedzie niedobrze..... no i mam nadzieje ze zrozumiales o co mi chodzi.... powodzenia



sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » ndz gru 10, 2006 10:24

dzięki zrobię tak jak mówisz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 10, 2006 10:37

sp1808 pisze:nie bardzo wolno się podnosi lewa szyba przednia,nasmarowałem prowadnice ale nic to nie dało . od momentu gdy mechanik naprawił mechanizm bo wymieniał kółko ze ślimakiem więc musiał mechanizm wyjąć gdy na nowo go włożył zaczeło się ciężko podnosić odpołowy w góre w dół bez problemów czy jest możliwość regulacji prowadnic?
kolego sprawa jest oczywista. Prowadnice nie podlegają żadnej regulacji, ale bardzo istotne jest odpowiednie ustawienie szyby w uchwytach prowadnic, i to ci mechanik żle zrobił. Trzeba to troche robić metoda prób i błędów, przesuwać szybę w mocowaniach w prawo lub lewo. Oraz bardzo ważne, jeśli naprawiał linkę, to terqaz jedno z mocowań szyby może być wyżej od drugiego. Efekt: szyba idzie pod skosem(sprawdż czy przy domykaniu górna krawędź szyby jest równoległa do ramiki drzwi). Wszystko jest do skorygowania na mocowaniach szyby, kilka prób i bedzie hulać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

markoni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 10:35
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: markoni » ndz gru 10, 2006 10:45

Witam! ostatnio wymienialem caly mechanizm podnoszenia szyby w golfie 3 koszt szyn z linkami bez silniczka 120 zl. prubowalem na starym wymienic linke ale efekt marny cięzko chodzilo i ogulnie gra nie warta swieczki.



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » ndz gru 10, 2006 22:13

Paweł Marek ma rację poluzuj troche mocowania szyby i pozjeżdżaj w góre i w dół szyba powinna sama sie ustawić pózniej koryguj lekko te mocowania aż do momentu gdy szyba będzie chodziła w takim samym tepie jak z drugiej strony nie zajmuje to dużo czasu ja tak robiłem jak wymieniałem i jest git pzdr :bigok:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz gru 10, 2006 22:24

jeśli mogę podepnę się pod temat
mianowicie jest tak że naciskam przycisk i silniczek zaczyna pracować ale zanim szyba ruszy mija ok 1 sekunda. to raczej nie jest normalne. czy wystarczy regulacja linki ? (jeśli jest wogóle możliwa) pytam bu jeszcze nigdy nie rozbierałem mechanizmu el szyb


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 10, 2006 22:34

To będzie prawdopodobnie ten sam problem co autora tematu. Druga możliwość, linka dokonuje żywota i sie postrzępiła, trzeba zobaczyć. Sama linka ma wyłącznie regulację naciągu przy końcu prowadnicy (w przednich drzwiach tylnej prowadnicy), nie pamiętam czy u dołu czy u gory, w miejscu gdzie linka wyłazi z prowadnicy do pancerza jest plastykowa tulejka którą można założyć w kiliku pozycjach i tak regulować naciąg. poza tym jest jeszcze plastykowa podpórka z regulacją przy jednym z mocowań szyby przedniej, coby szyba siedziała poziomo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » pn gru 11, 2006 18:32

ok.zrobiłem tak jak napisał paweł marek i jest git!!! :pub:



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » czw sie 30, 2007 12:45

Witam .. podepnę się :)

u mnie od strony pasazera jest taki problem ... gdy szyba się opuszcza to jakies 15 - 20 cm idzie wolno :/ ale po tych 20 cm juz schodzi normalna szybkościa, cos jakby ją hamowało czy cos :/ nie wiem co to moze być sciąglem tapicerke ale nie mam pojęcia :/ moze macie jakies pomysły co to moze byc ( dodam ze jak padal deszcz i po deszczy szyba schodzila normalnie cała :| )

a przy okazji zapytam jak się wyciąga przycisk sterowania szyb w konsoli głównej , bo cos z nim nie tak :/ przycisk do tylnej prawej szyby cos nie łączy :/ moge otworzyć tylko przyciskiem w tylnych drzwiach ...

dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 30, 2007 13:00

Co do złego opuszczania przeczytaj ten temat od poczatku, przyczyna i rada ta sama . Przycik jest wciskany, można pomóc sobie wyciągając zaślepkę jakąś wolna z boku włącznika i go palcem wypchnąć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości