[2E] Problem z elektryką, brak iskry

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

::mishieck::
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 18:20
Lokalizacja: Opole

[2E] Problem z elektryką, brak iskry

Post autor: ::mishieck:: » ndz cze 05, 2005 10:41

Witam, mam samochód ze stajni VW który powoli doprowadza mnie do rozpaczy... Jest to Toledo z 94' ale chociaż to Seat to zwracam sie do was po pomoc. Z tego co zauważylem to na necie jedynie na waszym forum są fachowcy, któzy orientują się w temacie.

Ale do rzeczy. Jakiś czas temu auto stanęło po drodze. Zawieziono do mechanika, który sywierdził że padła cewka. Po wymianie wszystko było w porządku. W miedzyczasie okazało się ze za pad najprowdopodoniej odpowedzialna była lambda, która robila zwarcie gdy była podłączona. Po odłączeniu kostki z lambdy auto jeździ...

Niestety po 3 tygodniach znów stoi... Nie ma iskry. Wyglda na to że znowu czeka mnie wydatek 300 zl (co mnie nijak nie cieszy :( ).
Do tej pory nie miałem styczności z VW i tym silnikiem więc mam pytania:
-czy w tym silniku jest czujnik położenia wału, który lubi padać,
-czy jest obwód zabezpieczający cewke (bezpiecznik) w skrzynce lub gdzieś indziej
-czy ma ktoś namiar na jakiegoś magika od VW w okolicy Wałbrzycha...



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: [2E] Problem z elektryką, brak iskry

Post autor: briano » ndz cze 05, 2005 11:00

::mishieck:: pisze:Witam, mam samochód ze stajni VW który powoli doprowadza mnie do rozpaczy... Jest to Toledo z 94' ale chociaż to Seat to zwracam sie do was po pomoc. Z tego co zauważylem to na necie jedynie na waszym forum są fachowcy, któzy orientują się w temacie.

Ale do rzeczy. Jakiś czas temu auto stanęło po drodze. Zawieziono do mechanika, który sywierdził że padła cewka. Po wymianie wszystko było w porządku. W miedzyczasie okazało się ze za pad najprowdopodoniej odpowedzialna była lambda, która robila zwarcie gdy była podłączona. Po odłączeniu kostki z lambdy auto jeździ...

Niestety po 3 tygodniach znów stoi... Nie ma iskry. Wyglda na to że znowu czeka mnie wydatek 300 zl (co mnie nijak nie cieszy :( ).
Do tej pory nie miałem styczności z VW i tym silnikiem więc mam pytania:
-czy w tym silniku jest czujnik położenia wału, który lubi padać,
-czy jest obwód zabezpieczający cewke (bezpiecznik) w skrzynce lub gdzieś indziej
-czy ma ktoś namiar na jakiegoś magika od VW w okolicy Wałbrzycha...
cieżko na podstawie opisu "toledo 94" stwerdzić czy twój silnik ma czujnik wału który lubi padać
co do cewki to z tego co mi mechanior tłumaczył nie ma zabezpieczenia po prostu pada



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 05, 2005 11:41

2E ? Czyli 8-zaworowa dwulitrówka? Piszesz że najprawdopodobniej coś tam padło. A mechanik podpinał do testera czy to był taki "tańszy" spec :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 05, 2005 11:41

2E ? Czyli 8-zaworowa dwulitrówka? Piszesz że najprawdopodobniej coś tam padło. A mechanik podpinał do testera czy to był taki "tańszy" spec :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 05, 2005 11:42

W trzecim poście przepraszam za dubel.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości