jak odkrecic to cholerstwo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

madzus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:50
Lokalizacja: Dzierżoniów

jak odkrecic to cholerstwo

Post autor: madzus23 » wt sie 28, 2007 20:34

A mam jeszcze jedno pytanko, wymieniałem dziś przegub i tuleje wahacza wszystko poszło jak z płatka aż sam sie zdziwiłem :grin: tylko jednego nie mogę pojąć jak odkręcić końcówkę drążka z lewej strony(boz prawej jest nakrętka na drążku którą można zlapać kluczem i po sprawie)a ta jest okrąglutka ani żabką ja przytrzymać ani niczym nawet imadło z piwnicy przyniosłem postawiłem pod samochodem wkręciłem drążek z całej siły a końcówka ani drgnie. Ma ktoś może na to jakiś sposób.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sie 28, 2007 20:54

madzus23 pisze:a ta jest okrąglutka
do wymiany drążek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 28, 2007 20:56

No własnie. Lewy drążek z pierwszego montażu chyba jest nierodzielny z gałką. Przy wymianie nowy drążek i nowa gałka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sie 28, 2007 21:00

Paweł Marek pisze:Przy wymianie nowy drążek i nowa gałka.
tak jest przyjacielu :bigok:



madzus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:50
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: madzus23 » wt sie 28, 2007 21:44

No to teraz załamka czy zawsze coś sie musi spieprzyć :( :( :( :(

Dam rade to samemu zrobić czy juz mechanikowi zostawić bo z tego so sie przypatrzyłem to i chyba znów wahacz rozkręcać muszę by sie tan dalej gdzieś dostać



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sie 28, 2007 21:52

zazwyczaj jest tak jak coś za łatwo idzie pózniej są problemy zrobisz to sam tylko nie rezygnuj i jedz ustawić po skończonej robocie zbiezność



strada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 22, 2007 23:36
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: strada » wt sie 28, 2007 22:53

heh apropos tego drazka. Ja mam na tym drozku przejechane 400 tys km. Jezdzi po polskich drogach od 12 lat i skubaniec nie ma garama luzu. Dodam ze nie szanuje zawieszenia zbytnio. Niesamowita jest jakosc w orginale. Tylko mam jeden zgryz .,.... jak trafie na warsztacie cepa to mi nie ustawi zbierznosci gdyz stwierdzi ze sie nie da. ehhehehehe


Piekny orginal '85 w wersji Strada polakierowany tornadorotem od 12 lat w mych rekach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 28, 2007 23:15

Mniej więcej ustawi (jak nie cep), a dokładnie to trzeba na stacji diagnostycznej na przyrządach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

madzus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:50
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: madzus23 » śr sie 29, 2007 09:35

A mógłbym prosić kogoś jak dokładnie mam to zrobić po kolej co odkręcić bo w tych książkach napraw to jest tak to strasznie do dupy opisane i czytam a dalej nic nie kapuje



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » śr sie 29, 2007 10:41

madzus23 ty chcesz wymienić drążek z lewej strony, czy tylko wyjąć końcówkę drążka? Do wyjmowania końcówek drążków jest specjalny ściągacz, nie koszuje wiele, jakieś 15 zeta. A jeśli chcesz wymienić stały lewy drążek potrzebować będziesz przede wszystkim kanał, klucz 22 lub 24 do odkręcenia od przekładni kierowniczej drążka, klucz 19 do odkręcenia końcówki drążka od piasty i ww ściągacz i po sprawie. A żeby dążek był regulowany musisz go wymienić na nowy, tak jak ci pisali wcześniej koledzy z forum. Z tym, że jeżeli nie masz na nim luzu, to bym go nie ruszał.


VWpower Golf

madzus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:50
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: madzus23 » śr sie 29, 2007 11:01

Właśnie nie wiem czy to jest do rozkręcenia bo ja cały czas myślałem ze to tak a koledzy na forum mówią ze tego się nie da bo jest na stałe.To jak mam sie domyślić czy to jest na stałe czy tylko tak zapieczone. A ja chce wymienić tylko samą końcówkę ale jak już pisałem nie mogę tego odkręcić a mówisz że ściągaczem dam rade bo znów wcześniej pisali że tego nie da się rozkręcić.
Ostatnio zmieniony śr sie 29, 2007 11:04 przez madzus23, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » śr sie 29, 2007 13:52

madzus23 stałego drążka nie da sie rozkręcić (końcówka drążka jest na stałe z drążkiem). Można tylko go rozpiąć za pomocą ściągacza z piastą koła. Jeśli chcesz go wymienić to tylko w całości (samej końcówki drążka nie odkręcisz).


VWpower Golf

madzus23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:50
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: madzus23 » śr sie 29, 2007 15:27

Dzięki kolego już rozumie a resztę doczytam z książek i wymienię bo niestety muszę :(

A czy wy tez tak macie że jak zabierzecie sie za jedno to kolejne 5 rzeczy innych wam sie zepsuje???

Bo już jak powymienialem te tuleje na wahaczu i przegub to strasznie zaczęło mi sie wszystko telepotać w środku na wolnych obrotach i dziś jadąc zauważyłem że zamiast 5 wbija mi się cały czas 3. Mam też wyciek z tej poduszki silnika kolo lewego wahacza i wiem ze ja mam do wymiany juz od jakiegoś miesiąca. Ale czy to zbieg okoliczności że jak podniosłem samochód na lewarku coś sie przestawiło z ta poduszka i tak mi strasznie wszystko trzęsie i biegi się po przestawiały.Czy ja podczas tej swojej naprawy mogłem coś źle zrobić.
Stawiał bym na zbieg okoliczności i ta poduchę ale jak możecie to wyraźcie swoja opinie na ten temat.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości