Stuknięcie przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » wt sie 28, 2007 21:07

chodzi mi o ta co jest na rysunku napisana "2" ta mi kiedys tulejka robila takie stuki ale przez niedokrecenie sruby.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sie 28, 2007 21:13

Obrazek




sorry za laickie pytanie, ale nie mam kanalu, czy tam gdzie jest strzalka pod wahaczem jest sruba ? :blush:



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » wt sie 28, 2007 21:37

tak jest tam sruba ktura wlasnie trzymie ten simerblock.jest tam tuleja metalowo-gumowa i ja sie wkreca ta srube to z takim pierscieniem ktury jest na tym rysunku o nr.1 to jest do blokowania sruby.aha i tez kiedys mialem ze bylo to wlasnie uszkodzone i byly stuki od tego.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sie 28, 2007 21:39

majekMK2, dzieki, jutro rano to sprawdze, bo juz mnie nerwica od twgo stukania bierze :pub:



McFafik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:19
Lokalizacja: Kraków / Starchowice
Kontakt:

Post autor: McFafik » wt sie 28, 2007 21:47

mi tez stuka :)
ale najbardziej jak cofam do tylu i stuka przy pierwszym wcisnieciu ham.
jak zaraz rusze do przodu przy pierwszym tez stuknie
bylem na diganostyce - bo mam taka w pracy w serwisie :)

ale wczoraj przy wymianie przebitego kola wkoncu popatrzylem co tam pod spodem
poruszalem półosia lekko prawo i lewo i chyba znalazlem ......CHYABA WALI / STUKA WEWNETRZNY PRZEGUB W SKRZYNI :(


co wy na to ?


PEUGEOTA206 NIESTETY NIE DA SIę ZROBIC NA GERMAN STYLE :( wiec go sprzedam !!

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » czw sie 30, 2007 23:08

Koniec mojego problemu ze stukaniem - stabilizator zamontowany odwrotnie (dupą do góry) wychodził razem z gumą z łącznika. I stukał. Obróciłem stabilizator i jest git.

Mis, to pukanie/stukanie jest z przodu? Czy ciężko to określić? W samych zaciskach, jeśliby coś miało stukać, to golf nie równo by hamował, zresztą jeśli chodzi o tył (jeśli masz tam bębny), efekty były by podobne. Prawdę mówiąc, przyczyn pukania, stukania może być mnóstwo i wcale nie muszą być związane z zawieszeniem. U znajomego (w mk. II) pojawiło się pukanie tak jakby z przodu z prawej strony. Słyszalne było na dziurach i przy skręcaniu. Zawias - cały sprawny, nic nie stuka, puka, nie rusza się tam, gdzie nie powinno - okazało się, że odkręcił się podnośnik szyby w drzwiach.. ;)


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw sie 30, 2007 23:40

Gutekspc pisze: Mis, to pukanie/stukanie jest z przodu? Czy ciężko to określić? W samych zaciskach, jeśliby coś miało stukać, to golf nie równo by hamował, zresztą jeśli chodzi o tył (jeśli masz tam bębny), efekty były by podobne. Prawdę mówiąc, przyczyn pukania, stukania może być mnóstwo i wcale nie muszą być związane z zawieszeniem. U znajomego (w mk. II) pojawiło się pukanie tak jakby z przodu z prawej strony. Słyszalne było na dziurach i przy skręcaniu. Zawias - cały sprawny, nic nie stuka, puka, nie rusza się tam, gdzie nie powinno - okazało się, że odkręcił się podnośnik szyby w drzwiach.. ;)

stukanie jest napewno z przodu, na 99 % z lewej strony, w okolicach kola. Sprawdzalem mocowanie wahacza i jest wporzadku, gumy nie wybte. Natomist nie sprawdzalem jeszcze lozyska w Mcphersonie. Jak mozna to sprawdzic i czy to moze byc to?


Hamuje rowno, nie sciaga, auto samo tez nie sciaga.

Puka tak od poczatku maja... Ja nie mam juz pomyslow co to moze byc
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2007 23:42 przez Mis, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości