Problem ze sprzeglem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Problem ze sprzeglem

Post autor: gopiter » sob sie 25, 2007 18:43

Witam!

Niecale 10tys km temu wymienilem kompletne sprzeglo wraz z linka (wszystko SACHS).Ostatnio zauwazylem ze sprzeglo jakos dziwnie pracuje,ciezko jest je "wyczuc" i zeby autem nie szarpalo przy zmianie biegow to pedal trzeba puszczac bardzo powoli.Gdy sie pusci pedal normalnie czasem slychac takie udezenie jakby metal o metal i nastepuje wtedy szarpniecie autem.Czytalem ze ta dzwignia przy skrzyni na ktorej zamocowana jest linka powinna dac sie przesunac reka bez wiekszego wysilku-wtedy wiadomo ze samoregulator na lince jest sprawny.U mnie mimo uzycia sporej sily dzwignia nawet nie drgnie w zadna strone!Pedal czasami ma tak jakby 2 etapy pracy,nie chodzi plynnie a sprzeglo lapie powyzej srodka.Co to moze byc?Linka sie rozleciala?Bo nie sadze zeby sprzeglo SACHS'a starczylo na 10tys km...
Pomozcie bo szkoda mi nowego sprzegla...


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sie 26, 2007 12:41

Lnikę łatwo sprawdzić.Obserwujesz,czy samoregulator się nie kurczy podczas, gdy ktoś wciska sprzęgło.



Adam123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn maja 21, 2007 16:53
Lokalizacja: Stojadła

Post autor: Adam123 » ndz sie 26, 2007 17:31

linke z samoregulatorem mozna sprawdzić tak: wciskamy sprzegło okolo 5 razy i ta lapa co jest do niej przyczepiona linka przy skrzyni powinna dac opuscic sie do dolu reka 1 raz. Tak w książce bylo napisane



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » ndz sie 26, 2007 20:15

stonefree czyli jak sie kurczy to jest ok czy nie?

Adam123 wlasnie napisalem ze u mnie ta dzwignia przy skrzyni nie da sie poruszyc w zadna strone.Czy to ewidentnie swiadczy o uszkodzonym samoregulatorze?Bo linka jak i cale sprzeglo sa nowe dlatego mnie to zastanawia.
Ostatnio zmieniony ndz sie 26, 2007 20:16 przez gopiter, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn sie 27, 2007 20:43

pancerz powinien sie rozejść kasując luz i nie dawać ścisnąć ( samoregulator znaczy ) przy wciskaniu pedału. Zdarza się, ze sie ściska i wtedy nie wysprzegla



Adam123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn maja 21, 2007 16:53
Lokalizacja: Stojadła

Post autor: Adam123 » pn sie 27, 2007 23:05

5 razy wciskamy sprzeglo jak ta lapa idzie w dól 1 raz to linka dobra jest a jak nie to uszkodzona wg ksiazki
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2007 23:06 przez Adam123, łącznie zmieniany 1 raz.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pn sie 27, 2007 23:22

Dzisiaj zalozylem stara oryginalna linke ktora zostala mi po wymianie sprzegla i jest ok.Sprzeglo lepiej pracuje,mozna ruszyc ta dzwignia przy skrzyni.Wiec nowa linka SACHSA cos nie dala rady...


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości