Problemy ze wspomaganiem, maly przeszczep z SB do JR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Problemy ze wspomaganiem, maly przeszczep z SB do JR

Post autor: dawid018 » pt sie 24, 2007 19:00

witam.niedawno kupiłem wspomagane kierownicy w/g sprzedającego jest to wspomaganie z jetty TD(SB) ja mam JR i po zamocowaniu pompy okazało się ze kólko od pompy nie jest w jednej lini z kółkiem na wale.kólko jest przesuniete o ok 7mm w strone prawej podłużnicy.jaka moze być przyczyna ze pompa jest tak zamocowana??dodam że mam wszystkie rysunki jak powinna być złożona od 1 6 d i złożyłem ja w/g tych rysunków.uchwyty tez sa orginalne.czy moze SB ma inne kółko na wale niż JR??

kolejny problem to wiele już razy poruszana na tym forum kwestia płynu do wspomagania.jaki mam w końcu wlac??czrewony czy zielony??nie wiem co było wczesniej wlane.

mam tez problem z umiejscowieniem zbiorniczka(okrągły)wiem że w wersji bez IC zbiorniczek przychodzi na podłużnicy,jednak wspoma jest z wersji z IC i nigdzie mi nie pasuje poza górnym mocowaniem wiatraka chłodnicy z lewej strony(tak prowadza mniej więcej węże)

z góry dziekuję za odpowiedzi.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 19:51 przez dawid018, łącznie zmieniany 1 raz.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt sie 24, 2007 19:09

miejsce zbiorniczka jest obojetne. pasek nie jest prosto, bo pewnie masz zla pompe. byly kolka z odsadzeniem ok 7mm, zazwyczaj w benzynie. byly takze pompy bez odsadzenia kolka.

plyn ma byc febi G 002 0000, obojetny kolor. koszt 24zl/litr - polecam
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 19:52 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » pt sie 24, 2007 19:49

Pompy były te same, jednak w 2 wersjach.
1. Piasta zamontowana wypustem do pompy
2. Piasta zamontowana wypustem od pomy
Czyli z tego własnie wychodzi ta różnica 7mm. Miałem to samo w Mk2 kiedyś. mam nawet taką pompę w piwnicy(zakonserwowaną) ale nie pamiętam, jak jest założona na niej piasta. Kiedys ją kupiłem i okazało się własnie to samo co u Ciebie. kupiłem drugą a ta mi została.
A co do płynu, jest wielu producentów. Jednak do tego autka MUSISZ lać ZIELONY obojętnie kto jest producentem. Kiedyś(bardzo dawno temu) posłuchałem się speca od dużych fiatów i....rozwaliłem pompę wspomagania. Jedź do salonu VW/AUDI jeśli masz możiwość i tam kup orginał(jest sporo tańszy niż kiedyś) albo szukaj w lepszych sklepach motoryzacyjnych - też posiadają orginalny. To twierdzenie wysunął kolega, który naprawami VW AUDi Mercedes- zwłaszcza diesle, zajmuje się od ponad 20 lat i ufam mu prawie bezgranicznie.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » sob sie 25, 2007 16:40

a mo ktoś foto pompy takiej która powinna być u mnie??narazie kombinuje z obecną pompom.może da sie jakoś ściągnąć ten dystans do którego jest przykręcone kólko i odwrócić??nie chciał bym zmieniać pompy bo ta jest ok a i tak do diesla ciężko dostać.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz sie 26, 2007 07:12

Zdjąć się da wszystko tylko czasem wychodzi zonk przy zakładaniu. Tu wychodzi baaardzo wielki ZONK, nie radzę probować. W ośce pompy jest gwint, niestety lewy i w dodatku drobnozwojny. Służy on do wkręcenia specjalnego przyrządu służącego do ponownego zakładania piastki na oś. Stanowczo odradzam wbijania jej młotkiem lub innych cudów. Sprawdzę moją zapasową pompę i napiszę , którą posiadam.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » ndz sie 26, 2007 12:23

Miałem podobny problem podczas wymiany silnika z JR na 1V , wystarczyło zmienić koło pasowe ze starego silnika do nowego i wszystko gra, jak coś to odezwij sie to mam koło z silnika 1V , podam ci wymiary i porównasz ze swoim.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » ndz sie 26, 2007 12:34

więc tak.zdążyłem zastosować młotek i ściągacz do łożysk ale na szczęście nic nie zepsułem.ośki tez nie pogiąłem na szczęście.ale tata podsunął mi pomysł jak zrobić żeby było dobrze.a więc odkręciłem kółko i obróciłem je.po przykręceniu okazało się ze brakuje ok 6mm żeby kółka były równo(małe kółko było za mocno schowane w stronę silnika)więc trzeba było coś podłożyć.podkładki odpadały bo było by ich za dużo i ciężko było by to wszystko poskręcać.wybór padł na nakrętki "8"rozwiercone tak żeby śrubki mocujące przechodziły przez nie luźno.następnie skręciłem wszystko do kupy i przymierzyłem pompę .okazało się ze pasuje prawie idealnie(jeszcze jest 1mm za mocno schowane kólko) z biciem tez nie ma większych problemów pod warunkiem że wszystkie nakrętki sa idealnie równe i równo rozwiercone.jutro będę poprawiał to i składał.jak zamontuje wspomaganie to napisze co i jak.

[ Dodano: Nie Sie 26, 2007 12:42 ]
djozi21, napisz wymiary kólka tutaj.może się to komus jeszcze przyda.jak to kółko będzie inne niż moje to może biznes zrobimy


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » ndz sie 26, 2007 12:57




Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » ndz sie 26, 2007 14:26

dawid018 pisze:kolejny problem to wiele już razy poruszana na tym forum kwestia płynu do wspomagania.jaki mam w końcu wlac??czrewony czy zielony??nie wiem co było wczesniej wlane.
ja mam wlany zielony, pewnie nie masz możliwości sprawdzenia już koloru płynu, dzisiaj zajadę do garażu to Ci podam wieczorem dokładnie nazwę ;)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

kozinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 13:50
Lokalizacja: WZ

Post autor: kozinho » ndz sie 26, 2007 15:15

Za ile dostanę wspomaganie do golfa 3 1.4 niestety jest bez wraz z montażem??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości