Uszczelka, uszczelniacze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cameleon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Szczecin

Uszczelka, uszczelniacze

Post autor: cameleon » sob sie 25, 2007 19:36

Hej..

Mam problem w postaci znikajacego oleju. I to tak na maxa.. ok 0,5l/1000km.. Kupilem golfa w kwietniu, przejechalem nim 4-4,5tys.. Na liczniku 247tys.. jak mial gdzies z 245tys to sprawdzilem stan oleju (15w40) i spadlo moze z 0,5l, dzis sprawdzilem i nie ma nawet minimum:/ z polowe oleju mi spalil:/ silnik to 1.6 ABU 75KM.. Dodam jeszcze.. ze kopci mi.. na bialo/siwo.. nie wiem jak dokladnie bo ciezko jednoznacznie stwierdzic.. Nie mowie juz o smrodzie z dmuchawy;/ wali troche benzyna.. Poczytalem troche postow i wyszlo ze to uszczelka lub uszczelniacze.. Odkrecilem rurke od filtra powietrza i widze ze w glebi niej jest czarny osad cos jakby olej... sam filtr nie jest zabrudzony.. Auto nie ma az takiego zrywu jak powinno.. i w ogole;/ juz mnie to doluje.. ciagle w nim cos wymieniam :( chyba zle trafilem:/ Pomocy chopaki...

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob sie 25, 2007 19:51 przez cameleon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 25, 2007 20:02

Jeśli to wiarygodny przebieg to jest mniej więcej typowy do wymiany samych uszczelniaczy zaworów.
Jeśli pojedziesz z tym do mechanika to poproś jeszcze o podstawową diagnostykę jak pomiar ciśnienia sprężania i oleju.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob sie 25, 2007 20:20

Zmierz cicnienie na tlokach to bedziesz wiedzial czy pierscienie nie sa do wymiany.
Pierscienie siadaja tez od przegrzania silnika. Uszczelniacze z pewnoscia do wymiany. Uszczelniacze sa tanie tylko ze jak bedziesz sciagal glowice to moim zdaniem lepiej wymienic pierscienie, zeby miec z tym juz spokuj i 2 razy nie robic. Ja tak zrobilem.
Palil mi jakies 700ml na 1000, po zmianie oleju na inny spalanie zmalalo do 500ml. Po wymianie uszczelniaczy i pierscieni juz nic nie bierze oleju a przejechane jest 15tys od wymiany.
Uszczelniacze mozna wymienic bez sciagania glowicy
Ostatnio zmieniony sob sie 25, 2007 20:23 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » ndz sie 26, 2007 15:57

Zostaw ciepły silnik na wolnych obrotach na minutę a później gwałtownie depnij na gaz i niech ktoś zobaczy czy puści ciemną chmurę, jeśli tak to uszczelniacze na bank do wymiany



cameleon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cameleon » ndz sie 26, 2007 16:27

Dzieki za odpowiedzi.. naprawde mnie pocieszyliscie.. myslalem ze czeka mnie wymiana uszczelki pod glowica.. Co nie zmienia faktu, ze sie okaze.. jak pojade do mechaniora..
Dolalem 1l oleju shella 15w40, jutro lece do mechanika.. Wczoraj jak sprawdzalem auto, bylo cieple wiec nie ruszalem zbiorniczka cieczy chlodzacej.. Ale dzis odkrecilem, kolor jest raczej ciemny, wzialem kawalek szmatki i wlozylem w zbiorniczek zeby zobaczyc czy bedzie takze ciemny na szmacie.. ale byl przezroczysty wiec moze tylko tak w zbiorniczku wyglada.. Jeszcze jedno.. troche cieczy ubylo od zakupu golfika, byl prawie max a teraz jest na min.. Nie ma zadnego majonezu ani w okolicach wlewu oleju ani na bagnecie.. Dalej chlopcy obstawiacie uszczelniacze??
Dzis zobacze autko na cieplym silniku z dodaniem gazu.. jak wroce to napisze co wyszlo...

pozdrawiam:)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz sie 26, 2007 20:59

cameleon pisze:Dzieki za odpowiedzi.. naprawde mnie pocieszyliscie.. myslalem ze czeka mnie wymiana uszczelki pod glowica.. Co nie zmienia faktu, ze sie okaze.. jak pojade do mechaniora..
to przy okazji szukaj takiego mechanika,
który wymieni ci uszczelniacze zaworów bez zdejmowania głowicy


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz sie 26, 2007 21:00

uzczelniacze na bank tylko czy pierscienie tez nie do wymiany



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz sie 26, 2007 21:08

agrala pisze:uzczelniacze na bank tylko czy pierscienie tez nie do wymiany
raczej jeszcze nie, ale niech zmierzą Ci ciśnienie silnika
przy zużytych pierścieniach oleju łykało by ci z 1l, lub więcej na 100km


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

lukikiller
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 30, 2007 19:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: lukikiller » ndz sie 26, 2007 21:20

Hmm skoro piszesz że puszcza Ci szary dymek i ubyło płynu w zbiorniczku, to nie wykluczone jest to, że będzie trzeba wymienic uszczelke pod glowicą, a przy tym idzie również szlif... Ale to niech mechanik Ci oceni.



cameleon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cameleon » ndz sie 26, 2007 21:56

Hej... sprawdzalem tak jak radzil krzycho85.. chmura jest siwa/biala.. co do tego plynu.. nie ubylo go duzo.. z poziomu prawie max do min.. wydaje mi sie ze troche zawsze ucieka tego plynu.. czy nie bardzo?:/
jutro jade do mechanika i bede wiedzial na czym stoje.. niech mi zmierzy cisnienie.. oby to nie byla uszczelka bo chyba bede musial odstawic golfa do garazu:|
swoja droga.. ile moze w szczecinie kosztowac wymiana uszczelki? kto sie orientuje? dzis widzialem niedaleko mnie ogloszenie 'planowanie glowic 30zl' to duzo/malo??

ps. czy po wymianie uszczelki/uszczelniaczy czy cokolwiek innego to bedzie ,auto bedzie mialo lepsze przyspieszenie ??

pozdrowka..

[ Dodano: 27 Sie 2007 13:15 ]
Elo..

Bylem u mechanika, nie robil pomiaru cisnienia. Wypytal prawie o to samo, co Wy (przebieg itp) i sypnal tekstem ze to uszczelniacze do wymiany.. nie bedzie zdejmowac glowicy, a koszt to 200zl.. gdyby ktos ze szczecina potrzebowal namiarow to walic na priv..

Natomiast moje pytanie dalej jest takie samo: czy po naprawie auto bedzie mialo lepsze przyspieszenie ??

pozdrowki



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn sie 27, 2007 20:51

RobertP pisze:
agrala pisze:uzczelniacze na bank tylko czy pierscienie tez nie do wymiany
raczej jeszcze nie, ale niech zmierzą Ci ciśnienie silnika
przy zużytych pierścieniach oleju łykało by ci z 1l, lub więcej na 100km
U mnie byly takie pierscienie ze zamiast sie rozprezac to sie sciskaly i bral ponizej 1l na 1000. Pierscienie sie takie zrobily bo sie woda zagotowala. Wiec pierscienie tez moga byc do wymiany. Pomiar cisnienia rozwiaze ten problem
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2007 21:09 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mikogolf19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 20:42
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Mikogolf19 » wt wrz 04, 2007 20:13

zapytam z ciekawości czy warto samemu podjąć sie wymianie uzczelniaczy??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 04, 2007 20:43

Mikogolf19 pisze:czy warto samemu
Trzeba mieć dobre szczypce do wyciągnięcia starych uszczelniaczy oraz samodzielnie wykonane lub pożyczone narzędzie do naciskania sprężyn zaworowych. Mnie zrobienie tego zabrało ze 3 godzinki, wymiana drugie 3 prawie. Po nabraniu wprawy zajmie to godzinę półtorej.
FAQ już gdzieś o tym jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości