Centralny w mkIII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamus221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 12, 2004 18:38
Lokalizacja: Świdnik

Centralny w mkIII

Post autor: adamus221 » sob lut 05, 2005 22:00

Witam, mam pytanko: mój centralny po zamknięciu drzwi miał jakieś 10 sek przerwy, a potem tak jakby jeszcze raz domykał wszystkie zamki, czy to domykanie to coś ważnego bo jak mi kolo zakładał alarm to zawiesiła się pompa od centralnego więc przelutował w niej scalaka od jakiejś innej i po tym zabiegu to domykanie już się nie uruchamia. Jeśli to było ważne to jak można zrobić aby było tak jak wcześniej?



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » sob lut 05, 2005 22:51

hmm ta pompa reaguje na impulsy 3 sekundowe a siłownik elektryczne na 1 sekundowe impulsy ,moze zle jest ustawione na sterowniku od centralnego?



Awatar użytkownika
domin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 25, 2005 08:59
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

AUTODOMYKANIE - PROBLEM

Post autor: domin » wt kwie 12, 2005 14:11

Witam,

Mam oryginal Centralny w MK3. Wcześniej działało domykanie z pilota. Od jakiegoś czasu z pilota działa centralny a nie działa autodomykanie. Z kluczyka (od strony kierowcy) działa autodomykanie jak dłużej przytrzymam przekręcony.
Co mogło się stać??
Gdzie najpierw zajrzeć?
Czy przyczyna może być np. przerwany kabelek w drzwiach od kierowcy?

prosze o jakies podpowiedzi

pozdrawiam
DomiN
MK3 1,9 TDI GT
Giżycko



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: AUTODOMYKANIE - PROBLEM

Post autor: czester » wt kwie 12, 2005 14:20

[quote="domin"]Witam,

Mam oryginal Centralny w MK3. Wcześniej działało domykanie z pilota. Od jakiegoś czasu z pilota działa centralny a nie działa autodomykanie. Z kluczyka (od strony kierowcy) działa autodomykanie jak dłużej przytrzymam przekręcony.
Co mogło się stać??
Gdzie najpierw zajrzeć?
Czy przyczyna może być np. przerwany kabelek w drzwiach od kierowcy?

ale miałeś orginalny alarm na pilota czy ktoś zakładał???
ja zakładałem alarm który zamyka orginalny zamek a teraz jeszcze musze dołżyć moduł domykania szyb i dachu



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Re: Centralny w mkIII

Post autor: miomio1 » wt kwie 12, 2005 21:20

adamus221 pisze:Witam, mam pytanko: mój centralny po zamknięciu drzwi miał jakieś 10 sek przerwy, a potem tak jakby jeszcze raz domykał wszystkie zamki, czy to domykanie to coś ważnego bo jak mi kolo zakładał alarm to zawiesiła się pompa od centralnego więc przelutował w niej scalaka od jakiejś innej i po tym zabiegu to domykanie już się nie *******. Jeśli to było ważne to jak można zrobić aby było tak jak wcześniej?
Przy zakładaniu alarmu powinno zastosować przekaźnik do centralnego , ja miałem podobny przypadek i dodatkowo spalił się mikrowłącznik który jest w zamku odpiołem go ,zastosowałem zaślepki zamiast wkładek w zamkach,i teraz otwieram tylko z pilota



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr kwie 13, 2005 06:18

melon pisze:hmm ta pompa reaguje na impulsy 3 sekundowe a siłownik elektryczne na 1 sekundowe impulsy ,moze zle jest ustawione na sterowniku od centralnego?
No, z tymi 3 sekundowymi impulsami to jest trochę inaczej. Po pierwsze na sterowniku od centralnego (oryginalnym MK3) nic sie nie ustawia, albo jest sprawny i działa, albo padnięty i klops. Impuls do załączania pompki może trwać pół sekundy, to wystarczy do zadziałania elektroniki sterującej pompką, czas pracy pompki jest ustalany przez czujnik ciśnienia zamontowany obok silnika pompki. Gdy wszystkie siłowniki osiągną wymagane położenie, cisnienie tłoczonego powietrza wzrośnie powodując zadziałanie czujnika i pompka się wyłączy. 3 sekundowy impuls jest potrzebny do prymitywniejszego sterownika pomki, nie posiadającego wyłącznika ciśnieniowego.



Awatar użytkownika
domin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 25, 2005 08:59
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: domin » śr kwie 13, 2005 09:16

RE: CZESTER:

Ktoś zakładał alarm, ale jak już napisałem to działało gdy juz miałem auto i pewnego razu przestało... więc moduł pewnie tam siedzi <- czyli istnieje cos takiego jak "moduł domykania" który służy tylko do domykania??



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » śr kwie 13, 2005 14:39

domin pisze:RE: CZESTER:

Ktoś zakładał alarm, ale jak już napisałem to działało gdy juz miałem auto i pewnego razu przestało... więc moduł pewnie tam siedzi <- czyli istnieje cos takiego jak "moduł domykania" który służy tylko do domykania??
Istnieje takie coś
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47486335



Awatar użytkownika
domin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 25, 2005 08:59
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: domin » śr cze 01, 2005 07:55

hej, mam alarm PROXIMA i znalazłem coś takiego jak
Programowany dwukanałowy sterownik szyb SSM-2.
Pamięta stan otwarcia szyb i po ponownym odblokowaniu z pilota może je otworzyć, BAJER!!!
Nie wiem tylko jaka cena, ale mam nadzieje że w 100 się zmieszczę.

pozdro
DomiN
MaZuRy



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr cze 01, 2005 12:00

czester pisze:
domin pisze:RE: CZESTER:

Ktoś zakładał alarm, ale jak już napisałem to działało gdy juz miałem auto i pewnego razu przestało... więc moduł pewnie tam siedzi <- czyli istnieje cos takiego jak "moduł domykania" który służy tylko do domykania??
Istnieje takie coś
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47486335
Jak na 2 szybki to zdecydowanie za drogo. W tej cenie dostaniesz modul do 4 szyb.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
domin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 25, 2005 08:59
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: domin » śr cze 01, 2005 19:37

To świetnie jak będzie tańszy!
Mam autko 3D więc interesują mnie tylko 2 szybki.


pozdro

DomiN



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr cze 01, 2005 19:41

Gosciu z allegro z firmy starmach ma spory wybor.
Jeszcze nic nie kupilem, ale wydaje mi sie ze ma calkiem rozsadne ceny.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 02, 2005 22:11

Ja myśle że po prostu masz za krótki impuls z alarmu żeby uruchomić domykanie. Sterowanie CZ i domykanie podłącza się do jednej pary przewodów przy przednich drzwiach (szary i zielony chyba). Krotki impuls=tylko zamykanie CZ. Długi= zamknięcie CZ + domknięcie szyb + zamkniecie dachu jak jest. Czas impulsu zwykle mozna ustawić w opcjach alarmu, lub wykorzystać tzw trzeci kanał, który np w magikarze daje impul 15 s i to wystarczy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
domin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 25, 2005 08:59
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: domin » pn cze 06, 2005 17:15

Do Paweł:

Ale pic w tym że z pilota, zamykał central, potem szybki, potem szyber a teraz NIC NIE DOMYKA, a ja nic ale to nic nie robiłem przy elektronice, więc może uszkodzenie modułu, ew. zerwanie kabla, bo chyba impuls by się sam "nie skrócił"??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości