Problem z szybą kierowcy MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Problem z szybą kierowcy MK3

Post autor: Pablo Corrado » czw cze 02, 2005 20:19

Otóż przy zamykaniu jak i otwieraniu szyby jak nacisnę przycisk to szyba sie opuszcza/podciaga o ok 10 cm. Nastepnie trzeba zwolnić przycisk i ponownie nacisnąć i znów to samo. :kac: I tak aż się nie zamknie całkowicie. Tylko szyba kierowcy-pasażera chodzi normalnie.
Sprawdziłem wiązki el.,wtyczki,przycisk,prowadnice szyb i nie widać nigdzie usterki.
Nie wiem za co się jeszcze zabrać ??


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 02, 2005 21:31

No mam podobny problem w dwóch z czterech drzwi w moim vento. Raz to działa prawidłowo, a raz jak u ciebie. Kilku moich znajomych też tak ma. To chyba wada elektroniki przy poszczególnych silniczkach. Jakiś szajs niestety to jest. Probowałem różnych rzeczy, ostatecznie wydaje mi się że istotna jest regulacja naciągu linki od szyby, lub sprawdzenie czy linka równo sie nawija na ślimaka przy silniku, bo jak nierówno to może np co jeden obrót tego ślimaka napotykać na opór i wtedy zadziała wyłącznik przeciążeniowy tak samo jak gdyby szyba się otworzyła lum zamknęła do końca. Linkę pokrzywioną trzeba niestety wymienić. KOszt takiej linki w Krakowie w firmie która je dorabia to 40 zł> Samemu też można, o ile pancerzyki i reszta jest nieuszkodzona.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości