Problem z piątym biegiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gapa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 21:25
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań
Kontakt:

Problem z piątym biegiem

Post autor: Gapa » czw sie 23, 2007 15:40

Mam problem z piątym biegiem, ostatnio mi zniknął :P
A tak na poważnie to początki były takie że musiałem dwa razy zasprzęglić albo mocniej popchnąć ręką zeby wbić piąty bieg. Problem pojawił sie wtedy kiedy to półoś odkręciła mi sie od mechanizmu różnicowego (też nie wiem jakim cudem), poprostu cała skrzynia biegów przestawila mi sie w prawo i nie mam opcji wbicia piątego biegu (zawsze zamiast niego wchodzi mi 3-ka). I teraz pytanie czy przyczyną może być coś w skrzyni biegów czy wystarczy ją dobrze ustawić na takich cięgienkach (nie wiem jak to sie nazywa).
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 20:19 przez Gapa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw sie 23, 2007 19:24

Witam
Jesli wchodzi tobie 3jka zamiast 5tki to zapewne ciegna zmiany biegów przy skrzyni moga stawuiac opór. Wiem cos o tym bo sam wymeiniłem. Ale takze moze byc to luz na dzwigni zmiany biegów. Tylko dziwne bo 1,2 bieg tez by ciezko wchodzły. Opisz nieco dokładniej jak wchodza pozostałe biego czy masz luz na dzwigni i jak wchodza biegi.
Pozdro :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

strada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 22, 2007 23:36
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: strada » czw sie 23, 2007 19:52

Najprawdopodobniej wina trzeba obarczyc ciegno. Obejzyj sobie zalaczone fotki i kuknij do siebie pod maske czy wszystkie ciegna siedza na galeczkach. Latwo je zepsuc podczas zdejmowania gdyz plastik moze byc zetlaly i kruchy. Czasem poprostu podczas jazdy kapituluje samo z siebie. Jak widac na zdjeciu ja mam jedna strone ciegna zdrutowana-szybka naprawa na poboczu, jezdzi juz 3 lata. Obrazek Obrazek Obrazek


Piekny orginal '85 w wersji Strada polakierowany tornadorotem od 12 lat w mych rekach.

Awatar użytkownika
Gapa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 21:25
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań
Kontakt:

Post autor: Gapa » pt sie 24, 2007 00:18

Ogółem jutro to dokładnie sprawdze i zobacze jak tam cięgienka, a co do innych biegów to zauważyłem że nie zawsze wchodzi mi 1ka tak łatwiutko, czasem ma większy opór, dwójka jakby jest lekko przesunięta na prawo od jedynki a pozostałe biegi idą normalnie. Jutro pojade na warsztat i zobacze jak to wygląda, jak nic nie pomoże to porobie zdjęcia.

[ Dodano: 24 Sie 2007 15:05 ]
Problem został rozwiązany, ogółem zacząłem od dolania oleju do skrzyni biegów, a skończylem na wygięciu "cięgienka" z takimi dwoma końcówkami plastikowymi, które wchodzą na takie kuleczki, bynajmniej bieg już mi działa i jestem szczęsliwy. Dziękuje za fotoporade i pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości