Gasnący silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafalzet21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 22, 2007 16:21
Lokalizacja: Nidzica

Gasnący silnik

Post autor: Rafalzet21 » czw sie 23, 2007 07:50

Gasnący silnik


Witam, mam problem ze swoim nowym nabytkiem, jest to golf mk3 z 1996 roku z
silnikiem 1.8 . Problemem jest gasnący silnik, poprostu bez ostrzeżenia
czyli bezobjawowo gaśnie ( 1 raz zgasł jak padał deszcz, drugi raz w
straszny upał, trzy razy z koleji) potem po około 2 minutach zapala, nigdy nie
zapala bezpośrednio po zgaśnięciu zawsze trzeba odczekać jakiś czas. Licze
na pomoc z waszej strony.

Dodam jeszcze ze auto spala 9,8 litra na 100km, dziwie się bo większość z ok. 500 km pokonałem w trasie z prędkością 90 - 100 km/h

Pozdrawiam


Rafalzet21

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw sie 23, 2007 11:00

masz fabryczny alarm , czy immobilajzer :?: , jak auto zgaśnie to palą się kontrolki :?:



Meduza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 17:09
Lokalizacja: Francja (jeszcze)

Post autor: Meduza » czw sie 23, 2007 12:01

Witaj, przyczyn może być więcej. Przerwa w jakimś kontakcie, w dopływie paliwa. To ostatnie najbardziej prawdopodobne. Ale są też jeszcze czujniki które mogą dawać chwilowe błędne sygnały. Prawdopodobnie dostaje za dużo paliwa bo czujnik odpowiedzialny za temperaturę może "mówić" że silnik jest jeszcze zimny. Co mówi temperatura silnika? Pozdrawiam

Jeśli pomogłem to punkcik dla mnie :)


Dzięki

Rafalzet21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 22, 2007 16:21
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Rafalzet21 » czw sie 23, 2007 12:01

Mam zakładany alarm przez prywatą firmę, ale teraz jest odłączony. Gdy gaśnie nie palą się zadne kontrolki od alarmu. Silnik gaśnie wczasie jazdy, spada z obrotów i zatrzymuje się świecą się kontrolki zapłonu.

[ Dodano: 23 Sie 2007 12:55 ]
Wskaźnik temperatury nigdy nie przekracza pozycji pionowej. Ale mam stuningowany wentylator :grin: tzn. kostka jest przcięta i zamiast trzy kable do silniczka wentylatora idą dwa. Sądze że wentylator jest wsadzony z innego modelu VW. Wentylator się włancza a więc wszysko pozornie wygląda dobrze.


Rafalzet21

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » pt sty 04, 2008 02:30

sprawdzałes podstawke pod wtryskiem, moza masz juz peknietą i zasysa fałszywe powietrze . to narazie przyszło mi do głowy. miałem taki przypadek u kuzyna w AAM i była to podstawka gumowa



colin503
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 01, 2007 13:38
Lokalizacja: Jasienica
Kontakt:

Post autor: colin503 » czw sie 21, 2008 15:15

Mam Golfa MK3 1.8 ABS z 1993 roku i mam podobny problem, lecz u mnie nie zawsze gaśnie. Zawsze zapala dobrze. Na początku jedzie bez problemów (około 1 min), a potem zaczyna szarpać co jakiś czas. Jeśli zdarzy się to przy zmianie biegu to gaśnie, a jeśli na wyższych obrotach to tylko go przydławi na moment, a ja lecę na szybę :( Dzieje się tak tylko i wyłącznie jak jest zimny silnik! Gdy wskazówka temperatury zacznie się podnosić, problem znika. Wymieniłem już czujnik temperatury (ten na silniku), filtr paliwa, świece, a aparat zapłonowy został przeczyszczony. Dodam, że po tej wymianie objawy zniknęły na około miesiąc! Niestety znów powróciły. Wygląda mi to na aparat zapłonowy, który podobno się kończy (tak mi powiedział mechanik). Proszę o pomoc! Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 19:36 przez colin503, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam na moją stronkę o rajdach samochodowych www.rajdy.malikmedia.pl!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości