zamulona golfina vel pusty katalizator (ku przestrodze)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 05, 2006 12:54
Lokalizacja: Chorzów

zamulona golfina vel pusty katalizator (ku przestrodze)

Post autor: wu » śr sie 22, 2007 23:05

Piszę ten temat bo włąśnie udało mi się rozwiązać problem, który prześladował mnie od roku i myśleze moze komuś to pomoże...
Rok temu wymieniałem katalizator, po wymontowaniu okazało się że jest zupełnie pusty.
Od tamtego czasu osiągi w niektórych momentach pozostawiały wiele do życzenia...
dziś odkryłem przyczynę:
Przyczyną zamulenia był zapchany wydech, w którym znalazłem ogromną ilość zużytej platyny po padniętym katalizatorze!!!

Poprostu cały żart polegał na tym, że do tej pory zawsze gdzieś była nieszczelność w układzie wydechowym,któredy uciekały spaliny i auto nie dawało tak wyraźnych oznak spadku mocy, a wczoraj wymieniłem ostatni nieszczelny element i właśnie wtedy zaczął sie kłopot, bo spaliny nie mogły przelatywac zbyt gładko przez tłumik, wktórym znajdowało się tyle platynowych blaszek z katalizatora!

Obrazek

powyżej foto tylko części tych blaszek,które udało mi się wygrzebać z króćca dolotowego do końcowego tłumika,aż strach pomyśleć co znajdę dalej gdybym otwarł tłumik.
Dla uzupełnienia dodam jeszczetylko tyle że od tego czasu często zapalał mi się "bzyczek" z kontroli oleju, co chwilę rozszczelniał mi się układ wydechowy w róznych miejscach, wydaje mi się, że mogło być to również przyczyną pęknięcia kolektora wydechowego, a najgorsze było to że pomyślałem sobie, że mój golf poprostu jest już do niczego i że to nie prawda,że są niezniszczalne i czym starsze tym lepsze (jak wino).
Teraz śmiga jak rakieta, więc myślę że warto na to zwrócić uwagę jeśli ktoś ma podobne problemy!

Only you:VW Golf MK II

podro dla świrów :rotfl:
PS Kapsel dodałem dla porównania skali (nie było go w wydechu oczywiście)
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 23:10 przez wu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw sie 23, 2007 07:58

opcvhnij na zlonie ta platyne troche grosza wpadnie, tylko nir daj sie oszukac


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości