Co zrobic gdy serduszko bierze olej i czasami gasnie ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » sob sie 18, 2007 13:20

A to takie buty :) sprawdzę jak tylko będę w garażu bo narazie nie mam czasu :( Ale jeszcze jedno pytanie. Napiszcie mi dokładnie jakie uszczelki lub uszczelniacze są potrzebne do tego silnika (chodzi mi o ten olej) bo byłem dzisiaj w sklepie to wymienił mi tyle rożnych uszczelek i uszczelniaczy ze powiedziałem "to narazie dziękuje" i wyszedłem :D


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob sie 18, 2007 13:36

Witam
Powiem tak wymiana uszczelniaczy zaworowych owszem. Ale najpierw zlokalizuj skąd olej ubywa tzn czy pali go silnik(spala) czy gdzies uszczelka a moze przez odme. W golfachy czasem olej lubi sie wyodstawac odmą gdyz sa przedmuchy z komory korbowej. Luknij w flitr powietrza jesli jest zasyfiony to masz odpowiedz . Mzona sie z tym uporac. ALe wpierw zlokalizuj żródło wypływu oleju :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » sob sie 18, 2007 13:42

powiem tak: samochód kopci jak cholera (i to RACZEJ nie jest nic innego tylko olej), no i do tego trochę brudzi mi podłogę w garażu :(

[ Dodano: 18 Sie 2007 19:15 ]
Nie będę tworzył nowych postów bo pewnie nie jedna osoba która tu zajrzy będzie mi w stanie odpowiedzieć na moje laickie pytanie :)

a pytanie brzmi .... co to są za wtyczki ?? (foto małe ale pewnie wszyscy widzą o co chodzi) a pytam bo kable które idą do tych wtyczek są w bardzo słabym stanie (jestem w trakcie ich wymieniania) i zastanawiam się czy mogło mieć to jakiś wpływ na pracę silnika.

Obrazek

No i oczywiście dalej proszę o informacje o uszczelkach i uszczelniaczach :(


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » sob sie 18, 2007 22:04

Odnośnie brania oleju (kopcenia na niebiesko) zrób tak jak wcześniej pisałem (sprawdzenie komprsji na sucho i próba olejowa) odnośnie tych wtyczek to jeśli dobrze widzę to jedna z nich jest od czujnika temp (u mnie w mk3 1.6 ABU jest tylko jedna).

Nikt tutuaj nie jest wróżką i na 100% nie określi Ci co jest nie tak z silnikiem radzę udać się na test silnika (pomiary wspomniane wcześnie) i będziesz miał jasność, koszt nie powinien być spory. powodzenia


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » ndz sie 19, 2007 02:34

krzysiek82, za darmo plusika nie dostałeś :) Problem z gaśnięciem zażegnałem :) Teraz tylko te kopcenie :/ a nie pójdę do warsztatu żadnego ponieważ ostatnio cierpię przez biedę :( ale zrobię jak każesz :)

[ Dodano: 20 Sie 2007 21:13 ]
No i po oględzinach z kanału wyszło na to, że olej leci ze skrzyni biegów a nie silnika :(


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości