Moj stozek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Moj stozek

Post autor: Itor » sob sie 18, 2007 16:09

witam,
dzisiaj zmontowalem sobie dolot ze stozkiem:

rura peszel 70 mm do niej dokrecony stozek

Obrazek

rura ze stozkiem powedrowala w dziure pod filtrem powietrza, sam stozek jest na rowni z oslona zderzaka

Obrazek

calosc od srodka wyglada tak (slabe zdjecia bo w sloncu), czujnika temperatury powietrza na razie nigdzie nie podpinalem wisi sobie w blotniku

Obrazek

w poniedzialek zrobie dokladniejsze foto m.in stozka od podwozia, wrazeniami z jazdy sie nie podziele poniewaz musze wyregulowac blosa

jezeli bedzie zainteresowanie tematem to porobie zdjecia
pozdrawiam



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » sob sie 18, 2007 16:16

no wygląda ciekawie zrób foty od spodu jak to wygląda, a słuchaj co zrobiłes z filtrem par paliwa tak poprostu go wywaliłeś?


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » sob sie 18, 2007 16:17

Bąku pisze:no wygląda ciekawie zrób foty od spodu jak to wygląda, a słuchaj co zrobiłes z filtrem par paliwa tak poprostu go wywaliłeś?
wogole go nie mialem:)
ale mozna go wyjac i wlozyc w blotnik



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » sob sie 18, 2007 17:04

Moim skromnym zdaniem to coz, nie bardzo to jest, poczawszy od rury (zbedne karbowania), podejrzewam ze dlugosc wziales sobie "na oko" :) no i umieszczenie samego stozka zle, bo z tego co widze to bedzie czesto wilgotny no i co najgorsze to bedzie czesto zachlapany...



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob sie 18, 2007 17:05

ogólnie do bani rozwiązanie , ponieważ pierwszy lepszy większy deszcz i cały stożek będzie wręcz mokry ... co z tym idzie ? , myślę , że Się domyślasz ...

Chyba , że auto będzie używane tylko w suchą pogodę to spoko .



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » sob sie 18, 2007 17:07

lawrai pisze:ogólnie do bani rozwiązanie , ponieważ pierwszy lepszy większy deszcz i cały stożek będzie wręcz mokry ... co z tym idzie ? , myślę , że Się domyślasz ...

Chyba , że auto będzie używane tylko w suchą pogodę to spoko .
no wlasnie przyobserwuje to podczas deszczu, stozek jednak jest sporo od ziemi i jest chroniony przez nadkole czyli z kol na niego nie nachlapie



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » sob sie 18, 2007 17:07

Nawet jesli w "sucha" pogode jak to nazwales to i tak nie przyniesie to oczekiwanych rezultatow :)



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » sob sie 18, 2007 17:11

GTH pisze:Nawet jesli w "sucha" pogode jak to nazwales to i tak nie przyniesie to oczekiwanych rezultatow :)
nie przywiauje sie na razie do tego rozwiazania widzac w czasie zakladania juz jego wady, bede myslal tez nad przeniesieniem go do komory i obudowaniu przed cieplym powietrzem

mysle jeszcze nad taka opcja:
http://www.allegro.pl/item226019873_obu ... r_98r.html

http://www.allegro.pl/item224597241_fil ... 3_3_8.html

i to wszystko dopiero wsadzic do tej dziury po filtrze wegla, co wy na to?
Ostatnio zmieniony sob sie 18, 2007 17:19 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » sob sie 18, 2007 20:44

Cos ci powiem kolego, zle podchodzisz do sprawy :) Modyfikujac cos powinno sie to wczesniej przemyslec a nie robic na pałe ze sie tak wyraze :)



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob sie 18, 2007 21:12

Itor pisze: no wlasnie przyobserwuje to podczas deszczu, stozek jednak jest sporo od ziemi i jest chroniony przez nadkole czyli z kol na niego nie nachlapie


radze nie czekac i nie testować na własnym silniku . Pierwszy lepszy deszcz i stożek bedzie napewno mokry do tego stopnia ze Twój silnik bedzie zasysał zamiast powietrza wode a co za tym idzie ? - masz po silniku ...

Nadkola nic nie pomagają , od spodu będzie chlapać na niego i tak bardzo dużo .

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 21:24 ]
Itor pisze:
mysle jeszcze nad taka opcja:
http://www.allegro.pl/item226019873_obu ... r_98r.html

http://www.allegro.pl/item224597241_fil ... 3_3_8.html

i to wszystko dopiero wsadzic do tej dziury po filtrze wegla, co wy na to?



Myślę , że nie ma sensu wsadzać stożka w puszke całkowicie zamknietą z dolotem bo robisz to samo jakbyś wsadził wkładke sportową do oryginalnej puszki ...

co do stożka z allegro ... chłopie - nie baw Się w takie rzeczy "z kupy złota nie pokleisz" ... Jak chcesz się bawic w układy dolotowe to kup sobie stożek o odpowiedniej wielkości sita , radzę kupic jedynie stożek bawełniany , żadnego gąbkowego . Polecam firmę K&N . Średnice rur z kwasiaka odpowiednio obliczoną pod dany silnik , o nie ostrych kątach jak najgładszy w środku ...

Taka rura pokręcona jak Ty dałeś niczym się nie różni niż Twoja oryginalna , tylko jest dłuższa i powietrze musi pokonać dłuższą drogę zanim wpadnie do silnika , przy czym dłużej się nagrzewa i masz w zasadzie to samo jakby stożek był w komorze . Zobacz Sobie u mnie w temacie pod tym co CI pisze masz link , obadaj na 1 stronie jak to mniej wiecej wyglada u mnie , pomyśl nad stworzeniem czegoś podobnego ale o jeszcze łągodniejszych kątach kolanek w dolocie , ja dałem za proste kąty . Jeżeli masz w silniku przepustnice to ją wypoleruj wewnątrz ... Jak juz robisz układ dolotowy to warto wykręcic głowice powiększyc kanały dolotowe i wydechowe , złożyć kolektor wydechowy i zrobic wolny wydech aby fala spalin nie odbijała się spowrotem . Jeżeli chcesz modyfikowac sporo moc w tym aucie to proponuje posłuchac moich skromnych rad i nie tracić czasu na cyrkowe stożki z turbinkami itd. z allegro tylko zdecydowac sie czy kogoś stac na podrasowanie czy nie . Bo jak nie to lepiej sie nie bawic w kicz z allegro bo jedynie narobisz sobie problemów takich jak zatarcie auta ....

Radzę przemyśleć bo w takim rozwiazaniu jak zrobiłeś jedynie tracisz moment obrotowy i koniki niż je zyskiwać . Proponuje wyszukiwarke google wpisać układ dolotowy , stożek jak zamontowąć , układ wydechowy , kanały dolotowe , fala spalin . Poczytaj pod tymi hasłami wtedy coś produkuj w garażu home made bo inaczej bez odpowiedniej wiedzy się nie da .... wiem po sobie , kupe sie narobiłem i nic nie zyskałem . Pośledź mój temat poczytaj , popatrz na zdjęcia , chętnie pomogę na tyle ile bede wiedział ... Pozdrawiam i zachęcam do pogłębiania wiedzy :pub:


Ps. ogólnie to mogą dojśc jeszcze ostrzejsze wałki rozrządu ale to już byś musiał stroic kompa aby w pełni wykorzystał mody zapodane mu przez Ciebie . Pozdr Pozdr
Ostatnio zmieniony sob sie 18, 2007 21:30 przez lawrai, łącznie zmieniany 1 raz.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » sob sie 18, 2007 22:25

Myślę , że nie ma sensu wsadzać stożka w puszke całkowicie zamknietą z dolotem bo robisz to samo jakbyś wsadził wkładke sportową do oryginalnej puszki ...

co do stożka z allegro ... chłopie - nie baw Się w takie rzeczy "z kupy złota nie pokleisz" ... Jak chcesz się bawic w układy dolotowe to kup sobie stożek o odpowiedniej wielkości sita , radzę kupic jedynie stożek bawełniany , żadnego gąbkowego . Polecam firmę K&N . Średnice rur z kwasiaka odpowiednio obliczoną pod dany silnik , o nie ostrych kątach jak najgładszy w środku ...

Taka rura pokręcona jak Ty dałeś niczym się nie różni niż Twoja oryginalna , tylko jest dłuższa i powietrze musi pokonać dłuższą drogę zanim wpadnie do silnika , przy czym dłużej się nagrzewa i masz w zasadzie to samo jakby stożek był w komorze . Zobacz Sobie u mnie w temacie pod tym co CI pisze masz link , obadaj na 1 stronie jak to mniej wiecej wyglada u mnie , pomyśl nad stworzeniem czegoś podobnego ale o jeszcze łągodniejszych kątach kolanek w dolocie , ja dałem za proste kąty . Jeżeli masz w silniku przepustnice to ją wypoleruj wewnątrz ... Jak juz robisz układ dolotowy to warto wykręcic głowice powiększyc kanały dolotowe i wydechowe , złożyć kolektor wydechowy i zrobic wolny wydech aby fala spalin nie odbijała się spowrotem . Jeżeli chcesz modyfikowac sporo moc w tym aucie to proponuje posłuchac moich skromnych rad i nie tracić czasu na cyrkowe stożki z turbinkami itd. z allegro tylko zdecydowac sie czy kogoś stac na podrasowanie czy nie . Bo jak nie to lepiej sie nie bawic w kicz z allegro bo jedynie narobisz sobie problemów takich jak zatarcie auta ....

Radzę przemyśleć bo w takim rozwiazaniu jak zrobiłeś jedynie tracisz moment obrotowy i koniki niż je zyskiwać . Proponuje wyszukiwarke google wpisać układ dolotowy , stożek jak zamontowąć , układ wydechowy , kanały dolotowe , fala spalin . Poczytaj pod tymi hasłami wtedy coś produkuj w garażu home made bo inaczej bez odpowiedniej wiedzy się nie da .... wiem po sobie , kupe sie narobiłem i nic nie zyskałem . Pośledź mój temat poczytaj , popatrz na zdjęcia , chętnie pomogę na tyle ile bede wiedział ... Pozdrawiam i zachęcam do pogłębiania wiedzy


Ps. ogólnie to mogą dojśc jeszcze ostrzejsze wałki rozrządu ale to już byś musiał stroic kompa aby w pełni wykorzystał mody zapodane mu przez Ciebie . Pozdr Pozdr
AMEN


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » sob sie 18, 2007 23:59

o ludzie :kac: ale rura od odkurzacza czy co ? :D stozek to dobra rzecz ale gdy zachowa sie dlugosc i srednice oryginalnego dolotu i odseparuje stozek od cieplego powietrza z komory a to co zrobiles zabija ci moment przez zmiane charakterystyk falowych w dolocie :grrr: zgroza :D

ja u siebie zrobilem o tak jak na fotce tylko bez separacji zrobilem z braku checi i czasu :rotfl: ;] ale w nowym autku bedzie separacja ;]

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sie 19, 2007 00:02 przez silent_rob, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości