Strumienica do golfa 3 2.0 8V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Strumienica do golfa 3 2.0 8V

Post autor: jojo » wt maja 31, 2005 20:28

Mam strumienicę i chciałbym ją zamontować ,czy mogł by ktoś mi doradzić jak ją wspawać bo mam na myśli dwa warianty 1. wyciąć katalizator pozostawiając sondę lambda (ciekawe czy katalizator pełni jeszcze swoją rolę gdyż jest od nowości, a przebieg 240 tyś km.), i 2 . wariant wywalić środkowy tłumik i w to miejsce wspawać strumienice. Obecnie moj wydech posiada stary katalizator , seryjny środkowy tłumik , i końcowy przelotowy .W takim zestawieniu trochę jest za cichy jak dla mnie .Co byście mi poradzili . Z gory dzięki za wszystkie rady. Napiszcie jak macie u siebie , jeśli ktoś wydłubał katalizator to nich napisze jak tam to wszystko obspawał.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt maja 31, 2005 20:49

strumien powinno sie zamontowac w miejscu ktore najbardziej pomoze w pracy silnika a mu nie zaszkodzi. wiec powinien to zrobic człowiek ktory ma mozliwosc sprawdzenia osiagow przed i po montazu bo inaczej to sensu nie ma niestety no chyba ze dla dzwieku...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jojo » śr cze 01, 2005 22:53

W takim razie może wypowie sie ktoś kto montował juz strumke w takim silniczku .



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » śr cze 01, 2005 23:53

Jak wpiszesz slowo strumienica w szukajke to bedziesz mial chyba ze 30 tematow do przeczytania. Powodzenia



Awatar użytkownika
Daniel Gnacy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 22:10
Lokalizacja: Bogacica
Kontakt:

strumienica

Post autor: Daniel Gnacy » czw cze 02, 2005 10:38

z reguły strumienice zakłada sie jak najbliżej silnika,czyli ja bym ją zamiast kata zamontował! Ja tez mam GTi,ale dopiero 120 tys.przejechane dlatego jeszcze nie wymieniam,ale duzo znajomych wymieniało i właśnie w taki sposób jak wczesniej napisałem!



jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: strumienica

Post autor: jojo » czw cze 02, 2005 15:14

Daniel Gnacy pisze:z reguły strumienice zakłada sie jak najbliżej silnika,czyli ja bym ją zamiast kata zamontował! Ja tez mam GTi,ale dopiero 120 tys.przejechane dlatego jeszcze nie wymieniam,ale duzo znajomych wymieniało i właśnie w taki sposób jak wczesniej napisałem!
Też właśnie chciałbym wstawić w miejsce katalizatora , tylko się zastanawiam jak to zrobić ,czy zrobic jakis gwint w strumienicy aby wkręcić sonde lambda i jeszcze zrobić to tak żeby dobrze odczytywała ,czy obspawać jakoś katalizator nie ruszając sondy .
Ludziska napiszcie coś jak to wspawać w ten katalizator ,fotki mile widziane .



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw cze 02, 2005 21:40

jak napisalem wczesniej wstawic ja miozna wszedzie, ale sens montazu jest dopiero w momencie przetestowania kilku polozen strumienicy w wydechu dajacych najlepsze efekty( tu czytaj kazdy silnik bedzie chcial cos innego) w swoim aucie strumien mialem na koncu wydechu poniewaz w tym miejscu efekt montazu byl najlepszy


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości