Cieknie olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

larix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 09, 2007 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Cieknie olej

Post autor: larix » pt sie 17, 2007 09:55

Z lewej srony silnika cieknie olej co to moze byc za przyczyna?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt sie 17, 2007 22:40

Golfik igła i juz cieknie olej ?? :shock:



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pt sie 17, 2007 23:13

Pracowałem w serwisie VW. Może zdenerwuję posiadaczy MK5, za co z góry przepraszam. Ale... dobry Golf skończył się na modelu MK4. Tam nie było usterek!!! A MK5... Co chwilę coś. Niby drobiazgi, ale jak na furę za taką kasę, to powinno być niedopuszczalne. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 23:14 przez michal0604, łącznie zmieniany 1 raz.


michal0604

Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » pt sie 17, 2007 23:23

witam wszytskich:)

na codzien smigam w firmie mk4 lub mk5 to zalezy ale powiem wam ze kolega ma racje piszac ze golf skonczyl sie na mk4 owy mk5 przypomina bardziej fiata a nizeli twardego mk4 :)

pobiera oliwke i plyn chlodniczy oczywiscie mowa o 105 konnym dieslu :) wcale mnie nie dziwi ten wyciek


kolega wrzuci jakies foty ;) :okej:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » pt sie 17, 2007 23:26

michal0604 pisze:... dobry Golf skończył się na modelu MK4. Tam nie było usterek!!! A MK5... :
a mi sie wydaje że dobry golf to się skończył na MK3, ale to już moje zdanie.
Z moim MK4 wciąż są problemy :(
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 23:26 przez Niemiec, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
Szpandel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 20, 2007 23:19
Lokalizacja: Międzyborów

Post autor: Szpandel » pn sie 20, 2007 20:24

krisvw pisze:witam wszytskich:)

na codzien smigam w firmie mk4 lub mk5 to zalezy ale powiem wam ze kolega ma racje piszac ze golf skonczyl sie na mk4 owy mk5 przypomina bardziej fiata a nizeli twardego mk4 :)

pobiera oliwke i plyn chlodniczy oczywiscie mowa o 105 konnym dieslu :) wcale mnie nie dziwi ten wyciek


kolega wrzuci jakies foty ;) :okej:
Nie wiem jakie masz porównanie co do wersji oraz stanu aut, ale ja widze przepasc jezeli chodzi o mk5 i mk4. Nie ma co porownywac starszego auta do nowego.
MK5 prowadzi się zdecydowanie lepiej, nie mówiąc już o jakichś detalach, po których zauważamy, że mkIV zdążyło się zestarzec, nawet względem już niezbyt nowego mkV

proponuje pojezdzic piątką, a pozniej wsiasc do czwórki ;p
Bądź co bądź, technika idzie do przodu. Nie podważam przy tym kultowości starszych golfow, które dobrze utrzymane, zawsze zwracaja moją uwagę ;)

pozdr.

PS. Żeby cały mój post nie był offtopiciem... Proponuje właścicielowi podjechac do serwisu, a nie pytac na forum i strzelac co to może byc, bo z tego auta niedlugo nic nie zostanie ;p

a co do tego, że dobry golf skonczyl się na mk4... jak dla mnie bzdura, bo już mk4 było mocno awaryjnym autem, IMHO.

a o MK5 moge powiedziec tylko tyle, ze prez dwa miesiace i 6 tys. km przebiegu nic sie nie dzieje, więc co do usterkowosci narazie się nie wypowiadam.
Jak już pisałem w kilku moich postach, w mojej rodzinie byly dwie czwórki i obie sypały się na potęgę.
Ostatnio zmieniony pn sie 20, 2007 20:27 przez Szpandel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2023775#2023775]VW GOLF MK5 by Szpandel... ;)[/url] [/size]

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pn sie 20, 2007 23:04

Może bardziej awaryjna moze mniej, tego nie wiem nie miałem z MK5 bespośrednio styczności. Ale co mozna powiedziec o piatce nie bedąc jej posiadaczem, to zewnętrzny design, poprostu zalatuje niemiłosiernie tandetą i do stóp nie dorasta drapieżnemu i rasowemu wyglądowi Mk4. I juz tak jakos jest ze jak jedzie ładny i zadbany Mk4 to zawsze zwróci moją uwage , a mk5 jakos przejezdza bez większych emocji. Moze dlatego MK5 bedzie tak krótko produkowany i juz niedługo zastapi go "szóstka", poprostu juz tak jakos jest ze klienta nie da sie oszukać, miejmy nadzieje ze ta następna generacja bedzie prawdziwą rasową nastepcą czwóreczki. pzdr.



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pn sie 20, 2007 23:15

szatanek pisze:Może bardziej awaryjna moze mniej, tego nie wiem nie miałem z MK5 bespośrednio styczności. Ale co mozna powiedziec o piatce nie bedąc jej posiadaczem, to zewnętrzny design, poprostu zalatuje niemiłosiernie tandetą i do stóp nie dorasta drapieżnemu i rasowemu wyglądowi Mk4. I juz tak jakos jest ze jak jedzie ładny i zadbany Mk4 to zawsze zwróci moją uwage , a mk5 jakos przejezdza bez większych emocji. Moze dlatego MK5 bedzie tak krótko produkowany i juz niedługo zastapi go "szóstka", poprostu juz tak jakos jest ze klienta nie da sie oszukać, miejmy nadzieje ze ta następna generacja bedzie prawdziwą rasową nastepcą czwóreczki. pzdr.
Popieram. Za MK3, lub MK4 zadbanym rzadko kto się nie obejży na ulicy. MK5 ginie w tłumnie.
Ostatnio zmieniony pn sie 20, 2007 23:17 przez michal0604, łącznie zmieniany 1 raz.


michal0604

Awatar użytkownika
MAREK ZIELINSKI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 20, 2007 02:18
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: MAREK ZIELINSKI » pn sie 20, 2007 23:49

a ja uwazam ze zarowno mk1 mk2 mk3 mk4 jak i mk5 sie nie rzucaja w oczy bo sa to zwykle samochodziki nudne i normalne ale maja swoj styl niezmienny i nie gadajcie tak na mk5 bo jak jednemu sie silnik zapoci to od razu historia moze nie jest juz tak trwaly jak mk2 ale niemce wciaz daja rade uwazam ze wciaz trzymaja jakosc moze poza bardzo awaryjnymi skrzyniami dsg juz od mk3 golfy zaczely sie czasami psuc wiec kazdy powie ze dobre golfy skonczyly sie na jego modelu takie gadanie jest bez sensu pozdrawiam marek gdynia

[ Dodano: 20 Sie 2007 23:52 ]
michal0604 pisze:
szatanek pisze:Może bardziej awaryjna moze mniej, tego nie wiem nie miałem z MK5 bespośrednio styczności. Ale co mozna powiedziec o piatce nie bedąc jej posiadaczem, to zewnętrzny design, poprostu zalatuje niemiłosiernie tandetą i do stóp nie dorasta drapieżnemu i rasowemu wyglądowi Mk4. I juz tak jakos jest ze jak jedzie ładny i zadbany Mk4 to zawsze zwróci moją uwage , a mk5 jakos przejezdza bez większych emocji. Moze dlatego MK5 bedzie tak krótko produkowany i juz niedługo zastapi go "szóstka", poprostu juz tak jakos jest ze klienta nie da sie oszukać, miejmy nadzieje ze ta następna generacja bedzie prawdziwą rasową nastepcą czwóreczki. pzdr.
Popieram. Za MK3, lub MK4 zadbanym rzadko kto się nie obejży na ulicy. MK5 ginie w tłumnie.
kto niby sie obejrzy za nawet zadbanym mk3 czy mk4 skoro tego jezdzi miliony i od niemcow przyjezdzaja codziennie tego tysiace zastanow sie to ze ty sie ogladasz za golfami to nie znaczy ze inni tez z doswiadczenia wiem ze majac golfa w serii obojetnie jakiego czujesz sie jakby cie nikt z przechodniow nie widzial dopiero jak wejdziesz w bmw to beda sie patrzec glownie dziewczynki lubiac siedziec wieczorami okrakiem na chlopcach oraz fani sportowej odziezy pozdrawiam marek gdynia

i niech nikt nie mowi ze w golfie mk5 sa slabe materialy tapicerskie plastiki bo akurat tu jest bardzo dobrze w porownaniu z tansza skoda czy np renault
Ostatnio zmieniony pn sie 20, 2007 23:55 przez MAREK ZIELINSKI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Szpandel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 20, 2007 23:19
Lokalizacja: Międzyborów

Post autor: Szpandel » wt sie 21, 2007 10:37

szatanek pisze:Może bardziej awaryjna moze mniej, tego nie wiem nie miałem z MK5 bespośrednio styczności. Ale co mozna powiedziec o piatce nie bedąc jej posiadaczem, to zewnętrzny design, poprostu zalatuje niemiłosiernie tandetą i do stóp nie dorasta drapieżnemu i rasowemu wyglądowi Mk4. I juz tak jakos jest ze jak jedzie ładny i zadbany Mk4 to zawsze zwróci moją uwage , a mk5 jakos przejezdza bez większych emocji. Moze dlatego MK5 bedzie tak krótko produkowany i juz niedługo zastapi go "szóstka", poprostu juz tak jakos jest ze klienta nie da sie oszukać, miejmy nadzieje ze ta następna generacja bedzie prawdziwą rasową nastepcą czwóreczki. pzdr.
Hehe, a mi się wydaje, że zawsze tak jest... wchodzi nowa generacja isteniejacego juz samochodu i każdy gada, że poprzednia była lepsza ;] IDENTYCZNIE było z mkIV... kiedy weszła tamta wersja dało się usłyszec, że nie jest to już to samo co poprzednie generacje.. dopiero teraz, gdy mkIV troche się zestarzalo, ludzie mówią, że to dobre auto ;)

Jeżeli ktoś uważa że design mkV jest kiepski, proponuje popatrzec na auto Camela z vwzone ;)

pozdr.


[size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2023775#2023775]VW GOLF MK5 by Szpandel... ;)[/url] [/size]

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt sie 21, 2007 15:00

Koledzy materiały tapicerskie naprawde dobrej jakości skonczyły sie na autach z lat 90-tych, wystarczy popatrzec tylko co sie dzieje teraz we wnatrzach takich aut jak mercedes, bmw, nawet audi które moze słuzyc za wzór w jakości dobieranych materiałów tapicerskich, nie ma ich teraz juz tak dobrych jak pare lat w stecz( chociaz audi chyba potrafi najlepiej trzymac wysoką ich jakość), ale wspomniany merc schodzi na psy. teraz zastanówcie sie dlaczego tak jest? Odpowiedz jest prosta, winę za to ponosi coarz bardziej wymagany ostatnio recykling. Firma zeby miec dobra pozycję na rynku musi spełniac wszystki obowiązujące normy w ochronie środowiska. A kazdy wie ze z surowca wtórnego zeby sie jak starac nie zrobimy następnego wyrobu gotowego o tak samo dobrej jakości jak ten zrobiony z surowca nowego. Dotyczy to wszystkich koncernów, tylko jedne lepiej to realizują inne gorzej. Więc nie ma w tym nic dziwnego ze tapicerka w MK5 moze bardziej zalatywac tanizną niz w mk4, tak poprostu teraz juz będzie. pozdr.



Awatar użytkownika
Szpandel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 20, 2007 23:19
Lokalizacja: Międzyborów

Post autor: Szpandel » wt sie 21, 2007 21:56

szatanek pisze:Koledzy materiały tapicerskie naprawde dobrej jakości skonczyły sie na autach z lat 90-tych, wystarczy popatrzec tylko co sie dzieje teraz we wnatrzach takich aut jak mercedes, bmw, nawet audi które moze słuzyc za wzór w jakości dobieranych materiałów tapicerskich, nie ma ich teraz juz tak dobrych jak pare lat w stecz( chociaz audi chyba potrafi najlepiej trzymac wysoką ich jakość), ale wspomniany merc schodzi na psy. teraz zastanówcie sie dlaczego tak jest? Odpowiedz jest prosta, winę za to ponosi coarz bardziej wymagany ostatnio recykling. Firma zeby miec dobra pozycję na rynku musi spełniac wszystki obowiązujące normy w ochronie środowiska. A kazdy wie ze z surowca wtórnego zeby sie jak starac nie zrobimy następnego wyrobu gotowego o tak samo dobrej jakości jak ten zrobiony z surowca nowego. Dotyczy to wszystkich koncernów, tylko jedne lepiej to realizują inne gorzej. Więc nie ma w tym nic dziwnego ze tapicerka w MK5 moze bardziej zalatywac tanizną niz w mk4, tak poprostu teraz juz będzie. pozdr.
wybacz mi, ale glupoty mowisz ;] tym bardziej, że zaprzeczasz sam sobie, bo w poprzednim poście pisałeś, że nie miałeś nigdy styczności z mk5!

Jeżeli porównywac wersje BASIS, bo taka była bazowa wersja mk4, do wersji TRENDLINE, która jest bazową wersją mk5...
Materiał, jaki użyto do wykończenia foteli jest IDENTYCZNEJ jakości. Jego faktura jest praktycznie identyczna jak w modelu mk4...
Niby co jest lepszej jakości we wnętrzu mk4? rozwalający się schowek? czy może notorycznie wypadające plastiki obudowy popielniczki tylnych pasażerów?
W oczach niektorych powinnismy wrocic do lat 80, bo tylko wtedy produkowano dobre auta... lol

Będę stawał w obronie modelu mk5, ponieważ jestem jego posiadaczem, ale potrafię spojrzec na ową kwestię obiektywnie, gdyż mam na codzień stycznośc z mkIV, jak również przez moją rodzinę przewinęły się dwa egzemplarze czwórki(1.6 i tdi).

pozdr.
Proponuję zakończyc już offtopic.


[size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2023775#2023775]VW GOLF MK5 by Szpandel... ;)[/url] [/size]

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt sie 21, 2007 22:04

chłopaki ale to chyba nie są posty do tego tematu, może warto założyć nowy porównawczy temat ?


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości