Jak odkręcic śruby zabezpieczające alu??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Jak odkręcic śruby zabezpieczające alu??

Post autor: felicjator » pt sie 17, 2007 20:56

Od razu mówię - nie zamierzam kraść felg sąsiadowi z parkingu

Własnie przed chwilą rozwaliła mi sie nakładka do odkręcania śrub zabezpieczajacych felgi. Za 3 dni jade nad morze i nie uśmiecha mi sie wizja braku możliwości zdjecia koła w razie potrzeby.
Ktoś wie jak to kupa odkręcić, nie niszcząc przy okazji felg i szpilek??


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
maras GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 10:44
Lokalizacja: TYCHY [ST]
Kontakt:

Post autor: maras GT » pt sie 17, 2007 21:03

moze jakies foto???



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Jak odkręcic śruby zabezpieczające alu??

Post autor: rtk » pt sie 17, 2007 21:17

felicjator pisze:Od razu mówię - nie zamierzam kraść felg sąsiadowi z parkingu

Własnie przed chwilą rozwaliła mi sie nakładka do odkręcania śrub zabezpieczajacych felgi. Za 3 dni jade nad morze i nie uśmiecha mi sie wizja braku możliwości zdjecia koła w razie potrzeby.
Ktoś wie jak to kupa odkręcić, nie niszcząc przy okazji felg i szpilek??
Podjedz do dobrego serwisu ogumienia. Powinni miec odpowiednie "narzedzia" :okej:



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » pt sie 17, 2007 21:20

rtk pisze:Podjedz do dobrego serwisu ogumienia. Powinni miec odpowiednie "narzedzia"
Takiej porady było mi trzeba :kac: Za błyskotliwośc masz punkcik.
A cos tak we własnym zakresie? Wiem też, że mając nr kodowy można u producenta dorobić itp itd....
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 21:21 przez felicjator, łącznie zmieniany 1 raz.


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » pt sie 17, 2007 21:29

felicjator pisze:
rtk pisze:Podjedz do dobrego serwisu ogumienia. Powinni miec odpowiednie "narzedzia"
Takiej porady było mi trzeba :kac: Za błyskotliwośc masz punkcik.
A cos tak we własnym zakresie? Wiem też, że mając nr kodowy można u producenta dorobić itp itd....
Thx za pkt :pub: No mozna u producenta pewnie kopie zamowic ale jak znam zycie bedzie to kosztowalo tyle co nowy komplet 4 srub :grin: Sprawa jest prosta gdy sruby nie sa schowane w feldze - wystarczy dospawac siakies ramie do szpilki i powinno pojsc.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 21:31 przez rtk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Lukas_1 » pt sie 17, 2007 22:02

Moim zdaniem, jeżeli chcesz odkręcić nie urywając szpilek i nie „drapiąc” feli może pomóc pneumat, ma „udar” i dzięki temu szpilek nie urywa, ja miałem taką „szopkę” i kumpel mnie uratował taki cackiem, z drugiej strony taki sprzęt ma niewielu majsterkowiczów, to też moim zdaniem nie zaszkodzi potraktować zapieczonych szpilek WD-40, powiedzmy spryskać wieczorem a rano spróbować przyłożyć więcej siły, :bigok:
Pozdro!



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » sob sie 18, 2007 09:35

ja chcialem wlasnie odkrecic taka szpilke bo mialem kapcia i dopiero odkrecilem jak nadspawalem nakretke na ta szpilke zlodziejke. Moja byla obrobiona na maxa


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
maras GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 10:44
Lokalizacja: TYCHY [ST]
Kontakt:

Post autor: maras GT » sob sie 18, 2007 10:05

witam
panowie nie zawsze zakłady wulkanizacyjne musza miec takie koncówki!!! Wiem cos na ten temat bo to przezyłem Kupuja samochód nie zwróciłem na taka pierdołe jak np nakładke na sróby zabezpieczajace!!! to była taka nietypowa TORX10 ramienny. ciciałem to dokupic no nie było bata zawsze cos nie spasowało :crazy: albo słyszłem: "... co pan chce sasiadowi koła podprowadzić z parkingu" a najlepsze jaja były z tym ze to było na przednich kołach w sumie 8 srubek :kac: i co musiałem te sruby zniszczyć wbijajac na chamca podobna nasadke i zrywajac je!!! a spawanie racja jest dobre i to juz jest ostatecznosc ale tez nie zawsze jest dojscie zeby to przysmarkac...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 561 gości