Słychać wycie przy każdej prędkości

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
man1ek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn cze 18, 2007 01:18
Lokalizacja: Szczecin/Włocławek

Słychać wycie przy każdej prędkości

Post autor: man1ek » czw sie 16, 2007 00:02

Witam!

Od jakis 3 tygodni posiadam MK3 1.4 z 92r. Już przy kupnie słyszałem, że coś wyje podczas jazdy. Sprzedający zapewniał mnie, że to łożyska. Najpierw myślałem, że to tył więc wyminiłem tylne łożyska na nowe SKF. Niestety wycie nie ustąpiło. Póżniej myśłałem, że to opony jednak kiedy pojechałem do wulkanizatora powiedział, że wszystkie są okej, powyważał i na moja prośbę zamienił tył z przodem i niestety nadal wyło. Chwilowo wydawało mi się, że ten dźwiek może dochodzić ze skrzyni biegów(miałem nawet obawy czy skrzynia nie chodzi na sucho, na szczęscie bezzasadne) więc wymieniłem olej w skrzyni jednak wycie nie ustało.
Byłem też na diagnostyce i na szarpakach wyszło że zawieszenie jest okej.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?? Czy mogą być to łożyska z przodu nawet jeśli nie mam luzów na kołach??



HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » czw sie 16, 2007 00:22

Ja na Twoim miejscu skupilbym sie na sprawdzeniu czy to czasem jednak nie skrzynia biegow wyje, bo to dosyc charakterystyczne zjawisko pracy tego podzespolu jesli cos tam jest nie tak! Sama wymiana oleju nie wystarczy zeby wyeliminowac skrzynie! To moga byc poprostu zuzyte lozyska lub np. spory luz na jakims walku! Moze poprostu masz cofniety licznik a sprzedawca Cie poprostu zrobil w bambulko! Wowczas wycie tego podzespolu czesto jest nieuniknione! Sprawdz jeszcze czy dobrze wchodza Ci biegi, czy nie ma zgrzytow przy zmianie biegow szczegolnie przy wyzszych obrotach silnika! Oczywiscie ja nie wykluczam ze przyczyna Twojego problemu jest co innego ale takie jest moje zdanie!

POZDRAWIAM!!



Awatar użytkownika
man1ek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn cze 18, 2007 01:18
Lokalizacja: Szczecin/Włocławek

Post autor: man1ek » czw sie 16, 2007 00:33

No wlasnie zastanawiam sie tez nad ta skrzynia, chociaz co do zmiany biegów itp to nie zauważyłem na razie żadnych problemów. Biegi wchodzą bez oporu, nie wyskakują i nie zgrzytają.
Sama skrzynia byla spocona ale po mimo tego byl odpowiedni poziom starego oleju. Dodatkowo poprzedni właściciel zapewnił mnie, że było wymieniane sprzęgło ale nie wiem dokładnie jak to sprawdzić.
Wogóle ten dźwięk nasila sie wraz ze wzrostem prędkości, jest niezależny od obrotów. Tak na pierwsze wrażenie to moim zdaniem byłyby to opony, ale skoro są dobre to sam nie wiem. Może jednak te łożyska, albo skrzynia.
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 00:38 przez man1ek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości