Czy ktoś słyszał żeby ustawiać rozrząd nie na znakach??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Czy ktoś słyszał żeby ustawiać rozrząd nie na znakach??

Post autor: Maćkooo » śr sie 15, 2007 00:01

Witam
Byłem ostatnio u mechanika żeby mi sprawdził ustawienie rozrządu. Zdjął pokrywe zaworów i zaczął coś ustawiac na podstawie znaku na końcu wału rozrządu(dodam że to po przeciwnej stronie koła tego wału ). Ustawial patrząc na koło zamachowe. Niewiem czy on jest nie taki czy co ale znaki na kołach pasowych nie zgraly się i tyle. Czy on ma racje czy jest cielakiem nie do pomyślenia. Dodam że wczescniej to on mi tak ustawił i teraz potwierdził ze jest dobrze. A ja nadal czuje brak mocy w moim golferze 1,6 75KM. A sprawdziłem juz praktycznie wszytsko opocz rozrządu.
Co o tym myslicie. ???


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » śr sie 15, 2007 00:19

Maćkooo pisze:Ustawial patrząc na koło zamachowe.
powiem szczerze, że słyszałem, że tez jest na kole pasowym znak wzgledem którego mozna ustawiać rozrząd, ale jakie sie w tedy dobiera odnośniki to nie wiem.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr sie 15, 2007 00:32

to tak sie dobiera ze sie rozrzad ustawia zawsze na podstawie dwóch znaków w tym jeden jest własnie na kole pasowym...


Obrazek

Awatar użytkownika
miHoo79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:44
Lokalizacja: Mikstat/Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: miHoo79 » śr sie 15, 2007 15:50

JAk nie masz mocy to moze cos z zaplonem masz nie tak??? Ja jak kupilem swojego golfa mialem wczesny przestawil i golf umarl mocowo, jak sie pozniej okazalo rozrzad przestawiony o 1 zabek po poprawieniu rozrzadu i kata zaplonu - "moc" wrocila o ile 70 kucy mozna nazwac moca ;). PS Silnik PN elektroniczny pierburg
Pozdrowienia



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr sie 15, 2007 16:45

JA w Audi B2 (to te same silniki) bralem zawsze znaki z okienka w skrzyni-jest tam znak i na walku rozrzadu od tylu byl pasek na blokade.Tyle ze to byl Turbo diesel.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr sie 15, 2007 18:09

Heh to troche śmieszne żeby rozrząd ustawiać nie na znakach . TO pytanie jest po co są znaki na kołach pasowych. Po to są tam żeby z nich skorzystac. A mechanik swoje.
Dziwna sprawa.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Ryba150
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:08
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Ryba150 » śr sie 15, 2007 18:14

Rozrząd ustawiasz na znak w okienku skrzyni wtedy masz pierwszy tłok w górze i na znak na kole rozrządu. Znak na kole pasowym jest do ustawienia koła wałka pośredniego. Wałek pośredni napędza aparat zapłonowy wiec jak nie zgrasz tych znaków to zapłon do ustaiwenia pod warunkiem że wcześniej był na znakach. W zasadzie zawsze po wymianie rozrządu powinien być zapłon ustawiany. Co do sprawdzenia czy rozrząd jest ok to możesz sam sprawdzić ustawiasz na znak w okienku skrzyni i patrzysz czy na kole rozrządu pasuje. Musisz pamiętać ze znaki się schodzą co dwa obroty wału. Z zapłonem troche gorzej znaków na kołach nie dojrzysz bo są pod osłoną ale możesz podjechać na lampe.



Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » wt paź 16, 2007 20:46

Ryba150 pisze:Rozrząd ustawiasz na znak w okienku skrzyni
Przepraszam za ozywienie tematu ale mam problem z rozrzadem i chciał bym go ustawic (silnik 1,3 na gazniku) ale nie wiem czym sie sugerowac :( znak na kole powinien byc skierowany w strone punktu odniesienia, tyle wiem ale o jakim "okienku skrzyni" mowa ??


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » wt paź 16, 2007 20:56

znak na wale jest w okienku skrzyni biegów na kole zamachowym,także ten mechanik robił to tak jak potrzeba a brak mocy w twoim golfie to kwestia złego ustawienia zapłonu.z tym że zapłon też można przestawić na rozrządzie przez złe ustawienie wałka pośredniego.pozdrawiam



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt paź 16, 2007 20:58

masz tam taka plastikowa zaslepke wkrecana wykrec ja najlepiej to zobaczysz znak ustawiczny zobaczysz ja napewno na gornej czesci zaraz kolo silnika



Awatar użytkownika
RuncoR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:25
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: RuncoR » wt paź 16, 2007 21:03

Super :D zaraz ide to zobaczyc :)


Zapraszam również na stronę Audi Klub Iława = www.Audi.Ilawa.pl

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt paź 16, 2007 21:11

najpierw wuciagnij korek jak jeszcze jest w tej plastikowej zaslepce



Rosper

Post autor: Rosper » śr gru 03, 2008 11:10

zgadzam się z tym, ponieważ robiłem ostatnio rozrząd w moim goferku... znak jest na kole pasowym i na kole zamachowym, te znaki pokrywają się, w książce piszą o tym tak, że jeżeli silnik zamontowany w samochodzie, to sprawdzamy znak na kole zamachowym, jeżeli wymontowany z pojazdu, to sprawdzamy znak na kole pasowym wału korbowego, oczywiście potem znak na kole pasowym rozrządu musi się pokryć, no i aparat zapłonowy na znak.... powinno zagadać;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości