Dolewka 10W40 do obecnego 15W40

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

abrover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Dolewka 10W40 do obecnego 15W40

Post autor: abrover » pt lip 20, 2007 00:46

Witam.

Dolałem litr 10W40 do obecnego 15W40 (mam wycieki). Fatalnie. Co może się stać? Czy można jeździć na takiej "mieszance"?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt lip 20, 2007 01:01

Mieszanina którą teraz otrzymałeś zapewne nie ma już tych samych właściwości smarnych. Myślę że powinieneś teraz wymienić całkowicie olej na nowy.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt lip 20, 2007 08:23

nie radzę jeździć na tym
zmieniaj w miarę szybko
nie miesza się olejów o innych parametrach
Ostatnio zmieniony pt lip 20, 2007 08:24 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



abrover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: abrover » wt sie 14, 2007 19:44

He, wymieniłem samemu uszczelkę pod pokrywą zaworów oraz pospawałem miskę olejową i zmieniłem olej na Lotos 15W40 wraz z filtrem i silnik jakby miał nowe życie :bigok: Zero klepania popychaczy, wszystko cacy, pozdro :bigok:



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » wt sie 14, 2007 20:19

Nic sie nie stanie tak jak on to zrobil choc jest to niewskazane, warto bylo by zmienic olej na inny



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » wt sie 14, 2007 22:02

GTH pisze:Nic sie nie stanie tak jak on to zrobil choc jest to niewskazane, warto bylo by zmienic olej na inny
olej moze sie zwarzyc przy takiej mieszance jak wejdzie wysoka temperatura


Obrazek

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » wt sie 14, 2007 23:08

Szosownik pisze:nie radzę jeździć na tym
zmieniaj w miarę szybko
nie miesza się olejów o innych parametrach
silent_rob pisze:olej moze sie zwarzyc przy takiej mieszance jak wejdzie wysoka temperatura
:bajer:
pozwolę sobie na drobny cytat:
"Czy można mieszać oleje syntetyczne z mineralnymi?
Technologicznie nie ma znaczenia fakt, że jeden olej jest syntetyczny a drugi mineralny, bo bazy olejowe obu produktów są ze sobą mieszalne. Potwierdzeniem tych wymagań jest test mieszalności i homogeniczności stosowany przez API dla olejów posiadających, co najmniej klasę API SH. "



Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » śr sie 15, 2007 00:37

kurde mam kolejny problem chyba sie załamie z mojim golfem ostatnio rozwaliłęm coś w zawieszeni bo zaczełu mi stukać na dołach z prawej strony i od tej pory jak sie rozwaliło dzisiaj zauwarzyłem że olej mi uciek tydzięń temu wlałem, 4 litry a dzisiaj patrzyłem ledwo miarka dosraje konca :( i filtr ręką dokrecilem jest na dzieje że to przez filtr uciek olej czy mogło coś sie rozwalić o tego zawieszenia przed doły ?? normalnie w ciągy 1-2 dni 4 l oleju mi zleciało mam nadzieje że filtr sie odkrecił jakiś:( czekam na pomoc dzieki i pozdrawiam:(


Łyko

abrover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: abrover » pt sie 17, 2007 00:57

Łyko22 pisze:kurde mam kolejny problem chyba sie załamie z mojim golfem ostatnio rozwaliłęm coś w zawieszeni bo zaczełu mi stukać na dołach z prawej strony i od tej pory jak sie rozwaliło dzisiaj zauwarzyłem że olej mi uciek tydzięń temu wlałem, 4 litry a dzisiaj patrzyłem ledwo miarka dosraje konca :( i filtr ręką dokrecilem jest na dzieje że to przez filtr uciek olej czy mogło coś sie rozwalić o tego zawieszenia przed doły ?? normalnie w ciągy 1-2 dni 4 l oleju mi zleciało mam nadzieje że filtr sie odkrecił jakiś:( czekam na pomoc dzieki i pozdrawiam:(
Może podczas Twoich offroadowych wyczynów po prostu rozwaliłeś miskę olejową? Obejrzyj skąd cieknie. Pozdro



Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » pt sie 17, 2007 10:43

już wszystko git ciekło z filtra bo jak zmieniałem olej to ręką dokreciłem i jak telepało to sie poluzował teraz zacisne kluczem i dobrze bedzie bo ręką zakreciłem na max i nic nie kapie juz tylko mam problem po tych wybojach coś mi w zawieszeniu puka z przodu tylko na dołach niewiem własnie co to


Łyko

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 447 gości