2.0 8v 2E - problem z katalizatorem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 01:04
Lokalizacja: Gdańsk

2.0 8v 2E - problem z katalizatorem...

Post autor: Pi » ndz sie 12, 2007 23:11

Witam.

Mój katalizator zaczął już bardzo mocno dogorywać i z tygodnia na tydzień coraz bardziej brzęczy. No i mam problemik - co z tym fantem zrobić? Nowy od Bosala kosztuje 1400zł, średnio mnie na to stać, używki nie chcę, bo może się rozlecieć po 1000km tak jak obecny. Niestety tak się składa, że przy tym silniku sonda lambda jest w katalizatorze...

Czy ktoś już przerabiał w 2E wywalanie katalizatora i udało mu się to bez drastycznych kosztów, wyraźnego wzrostu głośności lub wzrostu spalania? Autem jeżdżę w długie trasy, nie może mi nic dudnić pod tyłkiem, jak i nie może chlać jak oszalały. Pomocy! :)

Pozdrawiam


[img]http://images37.fotosik.pl/111/1d053f09877e28c9.png[/img]

zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » ndz sie 12, 2007 23:27

po prostu wyspawac trza go
wywalic srodek - niestety to troche babrania jest bo toksyczny jest -
i zaspawac mozna pusty.
niektorzy wspawują w srodku rure przelotowo bo mowia ze im dziwnie chodzi ale ja mam
bez i nie widze roznicy -poza tym mniej roboty i taniej



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: 2.0 8v 2E - problem z katalizatorem...

Post autor: rtk » ndz sie 12, 2007 23:51

Pi pisze:Witam.

Mój katalizator zaczął już bardzo mocno dogorywać i z tygodnia na tydzień coraz bardziej brzęczy. No i mam problemik - co z tym fantem zrobić? Nowy od Bosala kosztuje 1400zł, średnio mnie na to stać, używki nie chcę, bo może się rozlecieć po 1000km tak jak obecny. Niestety tak się składa, że przy tym silniku sonda lambda jest w katalizatorze...

Czy ktoś już przerabiał w 2E wywalanie katalizatora i udało mu się to bez drastycznych kosztów, wyraźnego wzrostu głośności lub wzrostu spalania? Autem jeżdżę w długie trasy, nie może mi nic dudnić pod tyłkiem, jak i nie może chlać jak oszalały. Pomocy! :)

Pozdrawiam
Uniwersalny katalizator z miejscem na sonde. Zaplacisz z montazem max 400zeta



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » pn sie 13, 2007 08:28

Ja wywalilem ostatnio katalizator i zadnych problemow z tym nie ma. Mam wspawana sama rurke, bez obudowy katalizatora, sonde przyspawana na poczatku rurki i smiga bardzo dobrze. Glosniej raczej nie jest, w sumie to nie moge za bardzo stwierdzic bo mam pusciutki tlumik koncowy :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 01:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Pi » wt sie 14, 2007 13:04

Halik82 pisze:Ja wywalilem ostatnio katalizator i zadnych problemow z tym nie ma. Mam wspawana sama rurke, bez obudowy katalizatora, sonde przyspawana na poczatku rurki i smiga bardzo dobrze.
A nie pali więcej? :)

No i ja bym raczej wybrał wersję ze wspawywaniem rurki w oryginalny katalizator. Powód? Przeglądy...


[img]http://images37.fotosik.pl/111/1d053f09877e28c9.png[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 14, 2007 13:32

ja tylko wybiłem resztki starego i jeżdżę z pustą puszką. Ciut głośniej ale nie bardzo to przeszkadza, poza tym zero problemów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » wt sie 14, 2007 13:48

Nie pali wiecej. A jesli chodzi o przeglady to mi to zwisa. I tak zazwyczaj placisz i masz podbite wiec po co sie bawic :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości