piszczenie opon przy skrętach i hamulców przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

piszczenie opon przy skrętach i hamulców przy hamowaniu

Post autor: JakubMK3 » wt sie 14, 2007 12:21

witam,
mam pytanie do osób którzy znają się na temacie opon i hamulców.
sam mam golfa ale wczoraj dla odmiany jeździłem Polo Coupe rocznik 94' zastanowiło mnie kilka rzeczy, pierwsza z nich to taka, iż podczas pokonywania szerokoch łuków , zakrętów, opony piszczały, a jak się ruszło dynamicznie to było normalnie - zero boksowania kół.
na ogół jeździ tym autem kobieta i powiem szczerze że nie zwróciła na to uwagi i nie dziwię się bo nie każdy musi się na wszystkim znać ...

druga sprawa dotyczy hamowania tzn przy energicznym hamowaniu koła się nie blokują a hamulce jedynie piszczą. klocki i tarcze są w dobrym stanie. kolocki były wymieniane rok temu.

moje pierwsze sugestie dotyczyłą złej geometrii kół a jeżeli chodzi o hamilce to nie mam zielonego pojęcia co to może być (autko nie ma ABS-u)

dzięki po porady i sugestie

pozdro



Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: driVWer » wt sie 14, 2007 12:27

JakubMK3 pisze:sam mam golfa ale wczoraj dla odmiany jeździłem Polo Coupe rocznik 94' zastanowiło mnie kilka rzeczy, pierwsza z nich to taka, iż podczas pokonywania szerokoch łuków , zakrętów, opony piszczały, a jak się ruszło dynamicznie to było normalnie - zero boksowania kół.
na ogół jeździ tym autem kobieta i powiem szczerze że nie zwróciła na to uwagi i nie dziwię się bo nie każdy musi się na wszystkim znać ...
przyczyną piszczenia opon poprostu może być złe ustawienie zbieżnosci lub nawet słabej jakości opony


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » wt sie 14, 2007 12:28

też własnie mam takie podejrzenia a co powiesz na temat hamulców?
klocki i tarcze w dobrym stanie



todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » wt sie 14, 2007 12:30

Co do kiepskiego hamowania i pisków podczas hamowania pierwsza mysl jaka przychodzi mi do głowy to bardzo kiepskiej jakości klocki hamulcowe, natomiast piski podczas skrętów to faktycznie nie można wykluczyć geometrii, sprawdź stan opon bo przy kiepskim ale to bardzo kiepskim bieżniku objaw będzie taki jak opisujesz (zerknij czy nie ma cięcia opon od strony wewnętrznej auta, kolejna sprawa to sprawdź czy masz dobre ciśnienie w kołach.
Wracając jeszcze do klocków to słyszałem kiedyś o możliwości przegrzania klocków hamulcowych (nieumiejętna jazda) i wówczas faktycznie też tracą one swoje właściwości i to w ogromnym stopniu.
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 12:34 przez todzio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: driVWer » wt sie 14, 2007 12:30

JakubMK3, na temat hamulców nic nie powiem bo się nie znam, niech się wypowie ktoś mądrzejszy :)


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » wt sie 14, 2007 12:31

Z tą geometrią możesz mieć rację jak są źle ustawione kąty to będą piszczały na zakrętach zakładam że nie masz założonych zimówek lub całosezonowych opon bo te będą piszczały nawet przy dobrze ustawionej zbieżności,a co do hamulców to jak nie ma ABS'u to mogą być zapowietrzone.
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 12:34 przez KONDZIO222, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » wt sie 14, 2007 12:38

sprawdzę dziś te opony (są założone letnie) oraz jakie mają ciśnienie.
nie mogłem wczoraj tego zrobić bo było już ciemno :-(

reasumując wszystko zalezy od jakości części :otepienie:

pozdro dla pomocnych - dzięki

ps. jeszcze pewnie się odezwę



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości