Wyciek płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: kub2a » pt sie 10, 2007 14:56

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na silniku mam płyn chłodniczy. Starałem sie dojść skąd wycieka, ale nie jestem pewien. Uszczelkę pod głowicą raczej wykluczam, przewody, w których płynie płyn raczej tez. Za pompę nie jestem pewien. Są jeszcze jakieś inne miejsca skąd ten płyn może wyciekać?
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 01:12 przez kub2a, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt sie 10, 2007 18:55

Jaką masz pojemność silnika.



kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » pt sie 10, 2007 19:03

1.8 Starałem sie dzisiaj to sprawdzić, ale ciężko. Na ludzie nie umiem tego zaobserwować. Nawet kiedy silnik jest na dużych obrotach miejsca wycieku nie widać, ale jak sie kawałek przejadę, to widzę kropelki płynu na dolnej części silnika. Tak jak pisałem uszczelkę pod głowicą wykluczam na 99%.



zooker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 02:50
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: zooker » wt sie 14, 2007 00:57

sprawdz z rana czy nie leci z pod pompy z łożyska, sprawdz ręką przy kole od pompy pod spodem powinno byc mokre a jak nie to moze kcruce plastikowe co wychodzą od głowicy popękały albo oringi w kruccach moze tez byc ze z nagrzewnicy ci leci ale to bys miał w środku mokro.


zooker

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt sie 14, 2007 01:07

Witam
U mnie przed wymiana chlodnicy miałem zachlapaną stroną przy altelnatorz a własciwie te węze pod nim oraz dolny przewód chlodnicy. Jesli tobuie równiez tam gdzies leci to masz zapewne albo chłodnice gdzies walniętą albo z górnego lub dolnego węża cieknie. Obejrzyj weże iace od chłodnicy czasem mają ślday jakby ktos powbijał w nie nóż i co najwazniejsze obejrzyj na spodzie tam gdzie chłodnica łaczys sie z dolna podstawa jest uszczelka która chłodnice trzyma. Jesli masz tam ślday niebieskiego badz zielonego płynu to prawdobpodobnie masz uszkodzaona chlodnice.
Pozdro


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » wt sie 14, 2007 12:54

kub2a, Ja kilka dni temu tez mialem wyciek i naprawilem to kupując korek od zbiorniczka az za 6 pln!! Moze to dziwne ale sprawdz :) To tylko 6 pln a moze pomoze :bigok:



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » wt sie 14, 2007 13:09

VwDarek pisze:kub2a, Ja kilka dni temu tez mialem wyciek i naprawilem to kupując korek od zbiorniczka az za 6 pln!! Moze to dziwne ale sprawdz To tylko 6 pln a moze pomoze
może być ale może pękł gdzieś kruciec przy silniku pooglądaj dokładnie wszystkie przewody i krućce. Pozdrawiam :bigok:


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 370 gości