Jakie ułożenie paska napędzającego alternator i pompę wody??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Jakie ułożenie paska napędzającego alternator i pompę wody??

Post autor: adam aa22 » pn sie 13, 2007 17:23

Witam!! Jestem już tak skołowany że sam nie wiem kogo słuchać. Proszę wszystkich o wypowiedzi jak macie w swoich MK3 TD założony pasek alternatora oraz pompy wody. Dodam ze ostatnio troche miałem problem z układem chłodzenia, ale w sumie to chyba wskażnik chyba mnie oszukiwał. Mianowicie, chodzi o to ze jezeli pasek o którym mowa będzie przechodził dołem pod kołem od pompy( czyli dotyka go rowkami to pompa kręci sie w prawo) a ja u siebie mam założony odwrotnie (czyli góra i pasek dotyka koła od pompy grzbietem) pompa wtedy obraca sie w przeciwną strone czyli w lewo. Jak powinno być prawidłowo?? Przecież kierunek obrotu pompy ma bardzo duży wpływ na wydolnośc układu chłodzenia, chodzi o łopatki pompy wody. Pomóżcie!! Dziękuję z góry wszystkim!!
Ostatnio zmieniony pn sie 13, 2007 17:24 przez adam aa22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » pn sie 13, 2007 18:34

Najlepiej zobacz sobie jak wygląda pompa wody do tego diesla i będziesz wiedział jak ma się obracać. Ja mam benzynę i niewiele Ci mogę pomóc ale poszukaj zdjęć na internecie łopatek. Wydaje mi się że powinna się obracać w lewo (odwrotnie do ruchu wskazówek zegara).


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » pn sie 13, 2007 18:38

Mam starą pompę i moim zdaniem tez powinna sie obracać w lewo sadzac po ułożeniu łopatek, ale u kilku osób spotkałem sie ze pasek był założony w ten sposób że obracała sie w prawo czyli pasek przechodzi dołem i dlatego pytam wszystkich uzytkowników na forum którzy mają MK3 TD, ale dzięki kolego za szczere chęci.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn sie 13, 2007 20:12

pasek ma byc tak załozony żeby wszystkie koła były wewnatrz paska. Mam nadzieje, że dobrze to wytłumaczylem.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » pn sie 13, 2007 21:16

Kolego a masz moze jakis rysunek z ksiażki, chce być pewien czy tak ma byc na 100%.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 13, 2007 21:31

Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości