Problem z właczaniem 1 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Problem z właczaniem 1 biegu

Post autor: jablo81 » ndz sie 12, 2007 14:51

Witam, mam problem z właczaniem 1 biegu, a gdy silnik sie juz pożadnie rozgrzeje to sie nasila. Olej w skrzyni jest. Przy wlączaniu czuc opór i szarpniecie na dzwigni zmiany biegów. Wczesniej byl uszkodzony wysprzeglik i sprzeglo nie dzialalo prawidlowo. Teraz jest nowy i sprzeglo chodzi dobrze tylko ta skrzynia. Możliwe ze popsul sie synchronizator?
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2007 22:16 przez jablo81, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » ndz sie 12, 2007 16:08

mam to samo w silniku AHU. Na zimnym bardzo rzadko, ale na nagrzanym szybkie wrzucenie jedynki kończy się lekkim zgrzytem i szarpnięciem w przód. Sprzęgło wciskam w podłogę i nic to nie daje.
Olej w skrzyni mam świeży. Ostatnio podregulowałem wybierak i jest zdecydowanie lepiej. Musisz poluzować to cięgło, które rusza się, gdy przesuwasz lewarek w prawo/lewo a następnie tak ustawić, żeby trochę oddalić lewarek od lewej krawędzi obudowy. Ale nie przesadźz tym przesunięciem, bo piątka nie będzie chciała wchodzić.

I rada na przyszłość : zanim wrzucisz jedynkę, na wciśniętym sprzęgle przesuń lewarek w stronę dwójki i dopiero wtedy wbij jedynkę. Na 100% będzie to pomagać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości