Trzeszczenie (tarcie) w okolicach głowicy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Trzeszczenie (tarcie) w okolicach głowicy.

Post autor: Kursky » sob sie 11, 2007 22:41

Już od dawna zauważyłem, (w sumie usłyszałem) że po nagrzaniu silnika coś jakby tarło w okolicach głowicy... Pomyslałem że to pompa wody (bo dźwięk się niesie) więc ją wymieniłem, chodź nie ciekła i nie miała luzów. Po wymianie to samo. Zeszłą niedziele odpaliłem silnik i zaczeło się to ''tarcie'' już na zimnym silniku i nasilone. Mój silnik to 1.8 ADZ, 212tys. przebiegu. Nie mam pojęcia co to już może być... Ściągałem paski (klinowy i wieloklinowy), wymieniłem rolkę napinacza paska rozrządu, oraz rolke na pasku wieloklinowym... Proszę o jakieś wskazówki.
Zastanawiam się czy wogóle będzie opłacalna naprawa tego (jeżeli już jakieś opiłki poleciały do wewnątrz), czy swup silnika na jakiś troszeczkę lepszy typu 2.0 (tak żeby już troszeczkę lepiej jeździło)... Żeby za dużo problemów z przełożeniem nie było (klima, hamulce itp.). Jeżeli zmiana to proszę o sugestje co i jak potrzebuję bo mam aktualnie możliwość przywiezienia z Niemiec wszystkiego co potrzebne do swup-u (nigdy takiego czegośnie robiłem).
Proszę o sugestje i pomysły :)
Wszystkie pomysły mile widziane.
Aha dodam że jeżdże na LPG...
Ostatnio zmieniony sob sie 11, 2007 22:48 przez Kursky, łącznie zmieniany 1 raz.


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

Awatar użytkownika
sati26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 26, 2006 22:05
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: sati26 » ndz sie 12, 2007 04:11

mam to samo slyszalne w okolicy uszczelniacza walka rozrzady silnik aam jezdze tak rok raz ciszej raz glosniej nie wymienilem jeszcze tego uszczeniacza i pompy oleju sa ok



Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Post autor: Kursky » ndz sie 12, 2007 11:43

Boje się że tam coś się zatrze, zatrzyma koło, strzeli pasek rozrządu i będzie nieprzyjemnie... Bo przecież to silnik tz. kolizyjny...


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz sie 12, 2007 13:31

Może pasek trzeć o obudowę rozrządu.



Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Post autor: Kursky » pn sie 13, 2007 09:50

Nie pasek nie trze o obudowe, ale dzisiaj zauważyłem pod światłem z lampy opiłki na pasku rozrządu... Powoli zabieram się do rozbiórki.


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości