Termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dario26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 23, 2007 16:26
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Dario26 » sob sie 11, 2007 18:06

Czujnik temperatury czy włącznik termiczny wentylatora chłodnicy?

Najlepiej to i to.

[ Dodano: 11 Sie 2007 18:09 ]
A jeszcze jedno termostat firmy GATES a teraz jak jezdze to mam 100 stopni caly czas



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » sob sie 11, 2007 19:05

Dario26 pisze:Czujnik temperatury czy włącznik termiczny wentylatora chłodnicy?
włącznik termiczny wentylatora chłodnicy jak stoisz przed autem jest po prawej stronie w chłodnicy - nie da się nie zauważyć ,bo to jedyny czujnik wkręcony w chłodnicę..
a czujnik temperatury to czujnik z czterema przewodami, na kroćcu z wężem jest, poszukaj na forum ktoś wrzucał nawet kiedyś zdjęcia ..



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » sob sie 11, 2007 22:57

Ja cały czas mam 100-102c ale gdy włożyłem w zbiorniczek wyrównawczy termometr to wskazał mi tylko 93c więc jest ok, czujnik temp (zamiennik) w moim przypadku przekłamuje.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » ndz sie 12, 2007 17:52

Kolego ja też ostatnio walczyłem z temperatura w swoim golfie, wymieniłem dosłownie cały układ chłodzenia. Chłodnice już wczesniej kupiłem nowa bo mi lała, Termostat nowy firmy Wahler więc nie żadna tam podróba. Czujnik włączania wentyl ten w chłodnicy też nowy i nadal miałem przy troche wiekszej predkości 110 stopni na blacie. Dopiero na sam koniec sprawdziłem czujnik temperatury i okazało się że jest walnięty i wskażnik po prostu oszukiwał(ten koło głowicy na cztery piny z zieloną lub żółtą opaską). Tak na logike To woda czy płyn w 100 stopniach zaczyna wrzeć a przy 110 stopniach płyn już dawno wyleciałby zbiorniczkiem albo wywaliłoby uszczelkę pod głowicą. Ja u siebie sprawdzałem termomertem rtęciowym faktyczną temp płynu a temp głowicy profesjonalnym termometrem laserowym i wszystko było ok. Niestety nie zdążyłem zamontować nowego czujnika bo miałem dosyć grożny wypadek :( i golfik poszedł do "żyda". Jesli okaze sie że u Ciebie to ten czujnik a to raczej najprawdopodobniejsza przyczyna z tego co wiem z forum to czesta usterka to możemy sie dogadać i mogę tanio sprzedać Ci ten czujnik a kupiłem oryginalny HELLA. Nie był montowany bo nie miałem już po co, mam na niego paragon z 17 lipca oryginalne pudełko z numerem seryjnym. Podaję linka sklepu w którym go zakupiłem http://www.wega.net.pl/cgibin/shop?info ... d=1977a623
Jakby coś to pisz na priv albo GG.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 12, 2007 18:00

adam aa22 pisze:Tak na logike To woda czy płyn w 100 stopniach zaczyna wrzeć a przy 110 stopniach płyn już dawno wyleciałby zbiorniczkiem albo wywaliłoby uszczelkę pod głowicą.
to jest nieprawda, bo woda w układzie pod cisnieniem nie gotuje sie w 100 stopniach, a tym bardziej płyn chłodzący.
Poza tym słusznie, czujniki często przekłamuja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » ndz sie 12, 2007 18:11

adam aa22 pisze:Tak na logike To woda czy płyn w 100 stopniach zaczyna wrzeć a przy 110 stopniach płyn już dawno wyleciałby zbiorniczkiem albo wywaliłoby uszczelkę pod głowicą.

Raczej płyn nie zagotuje się w temp 110 ponieważ głównym składnikiem płynu jest glikol monoetylenowy, a jego temperatura wrzenia to około 190 st C.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości