1.6 na gazniku - 120 km/h i dalej nie moze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

diver666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sie 10, 2007 17:58

1.6 na gazniku - 120 km/h i dalej nie moze

Post autor: diver666 » pt sie 10, 2007 18:13

Witam! Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać, ponieważ jestem nowy na forum :)
Z góry mówie ze jestem typowym laikiem w motoryzacji wiec prosze na mnie nie wyzywac za brak wiedz o czym kolwiek :) Otóż nie dawno kupiłem swój pierwszy samochód i wybór padł na Golfa II 1.6 LPG+benzyna na gazniku z 89 roku. Na początku przy przyspieszeniu lub próby wyprzedzenia innego pojazdu kończyły się dławieniem i szarpaniem pojazdu ale za to mało spalał gazu :) Pojechałem z tym do warsztatu mechanicznego z cała ekipa znawcow i fachowcow od motoryzacji. Koleś zakleił troche jeden wylot powietrza taśmą izolacyjna i kazał sie przejechac a jak bedzie wszystko dobrze to kazał przyjechac rano o 8 to naprawi to dobrze i tak jak powinno byc. no to ok i pojechałem rzeczywiscie pyde miał niezła aż wgniatało w fotel ale że nie miałem kasy na naprawe to na razie odpuscilem naprawe i jezdzilem przez miesiac z ta tasma, zauwazylem ze pije 20l/100. Pojechalem do warsztatu koles podlaczyl go pod jakas maszynke z wyswietlaczem i krecil pod maska tak ze dodawal gazu krecac jakims pokretlem
Wywalił jeden wylot powietrza z prawej strony bo byly dwa, wymienił jakis węzyk od gazu który byl skręcony a nie powinien, i zakleił taka dziurke w weżyku od powietrza. Ok to zapłaciłem i w drogę. Teraz mało spala 10l/100 ale za to nie pojdzie wyżej niz 120km/h i nie o to chodzi ze sie dławi czy coś tylko poprostu już nie może dalej. Co mam teraz zrobić? co jest tego przyczyną?? Z gory dziekuje :)
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 18:40 przez diver666, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Cieluś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1087
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:05
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Cieluś » pt sie 10, 2007 18:35

Sprawdz czy to samo jest na paliwie. Wtedy będziesz wiedział czy masz problem ogólny z silnikiem czy tylko z gazem. Jeśli tylko na gazie to może koleś ustawił ci za ubogą mieszankę gazu dlatego nie jedzie dalej.


[b]GTI KR[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115190

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt sie 10, 2007 18:46

Mikser za mały i powietrza nie dostaje na większych obrotach, gaz źle ustawiony.



diver666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sie 10, 2007 17:58

Post autor: diver666 » sob sie 11, 2007 10:39

a to że usunął jeden wlot powietrza i zostawil tylko jeden to dobre?? Oprocz tego moj golfik ma słabe przyspieszenie na gazie i tak samo na benzynie ale predkosci maksymalnej na benzynie nie sprawdzałem.



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » sob sie 11, 2007 10:58

Kolego sorki ze nie na temat ale pamietaj ze jest to twój 1 samochód a ty pewnie chciałbyz zeby zapierdzielał 200 daj se spokój jedz do dobrego warszrtatu tam ci ustawią gazowniki mieszankę i nie przeceniaj siły nad zamiary
pozdrawiam
ps- mam taki sam silnik i na gazie idzie max 165 +- na autostradzie :)



Awatar użytkownika
Grzembol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 12, 2007 21:56
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Grzembol » sob sie 11, 2007 11:50

bufu pisze:Kolego sorki ze nie na temat ale pamietaj ze jest to twój 1 samochód a ty pewnie chciałbyz zeby zapierdzielał 200 daj se spokój jedz do dobrego warszrtatu tam ci ustawią gazowniki mieszankę i nie przeceniaj siły nad zamiary
pozdrawiam
ps- mam taki sam silnik i na gazie idzie max 165 +- na autostradzie :)
Mam dokladnie ten sam silnik.1.6 RF zgazowany i swojego pociaglem na A4 pod 170.Przynajmniej tyle licznik pokazal. Mam podobny problem ale tylko na benzynie i mysle ze to moze byc sprawa wyszarpania gaznika i solidnego przemycia go.Ale i tak glownie na gazie jezdze.

A z twoim autkiem przejedz sie do warsztatu gdzie robia instal.gaz. ale do innego niz teraz byles.Wiesz,sa gazownicy i Gazownicy.



diver666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sie 10, 2007 17:58

Post autor: diver666 » sob sie 11, 2007 12:26

bufu pisze:Kolego sorki ze nie na temat ale pamietaj ze jest to twój 1 samochód a ty pewnie chciałbyz zeby zapierdzielał 200 daj se spokój jedz do dobrego warszrtatu tam ci ustawią gazowniki mieszankę i nie przeceniaj siły nad zamiary
pozdrawiam
ps- mam taki sam silnik i na gazie idzie max 165 +- na autostradzie :)
Kolego, własnie mi idzie o to zeby jechał te 160, albo chociaz złoty czterdziesci i miał lepsze przyspieszenie, a nie zebym stał na skrzyzowaniu na światłach przez dwie tury bo nie zdazy sie wygrzebac :) w poniedzialek pojade tam gdzie gaz był zakładany i zobaczymy co majstry poradzą na moj problem

[ Dodano: 12 Sie 2007 11:51 ]
jeszcze jedno pytanko poza tematem. Czy da sie cos zrobic z "twardoscia" mk2 na dziurach i trzeszczeniem deski rozdzielczej i klapy tylnej ???
Ostatnio zmieniony sob sie 11, 2007 12:33 przez diver666, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

Post autor: bufu » ndz sie 12, 2007 15:03

Kolego diver 666 przednia deska tez mi trzeszczy i jedyne co mozna zrobic to trza wymienic ja na miekką :)
trzeszczy ci klapa z tyłu czy półka jeśli półka tylna to na forum jest opis jak zlikwidowac trzeszczenie za pomocą uszczelki do okien :) - ja zrobiłem dokładnie wg tego opisu i sie sprawdza
Pozdrawiam wszystkich



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości