Nawiew - trochę nietypowy problem z zapachem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrofff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:52
Lokalizacja: Wawer

Nawiew - trochę nietypowy problem z zapachem.

Post autor: piotrofff » pt sie 10, 2007 21:16

Witam wszystkich serdecznie na forum. Niedawno stałem się posiadaczem zielonego Goferka MK3 z silnikiem AAM.

Auto bardzo sympatyczne jednak mam mały problem z zapachem z nawiewu. Otóż przy nadmuchu zimnego powietrza wydobywa się zatęchły, wilgotny zapach. Zapach nie pojawia się gdy włączona jest klimatyzacja oraz gdy włączony jest nawiew powietrza ciepłego. Szukałem na forum ale z podobnym problemem się nie spotkałem. I tu moje pytanie: Od czego zacząć:

Wyczyścić układ odpowiednim sprayem/pianką?

Wyczyścić parownik?

Czy może trzeba zacząć od czegoś innego???

Serdecznie pozdrawiam.



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: Nawiew - trochę nietypowy problem z zapachem.

Post autor: Itor » pt sie 10, 2007 21:20

piotrofff pisze:Witam wszystkich serdecznie na forum. Niedawno stałem się posiadaczem zielonego Goferka MK3 z silnikiem AAM.

Auto bardzo sympatyczne jednak mam mały problem z zapachem z nawiewu. Otóż przy nadmuchu zimnego powietrza wydobywa się zatęchły, wilgotny zapach. Zapach nie pojawia się gdy włączona jest klimatyzacja oraz gdy włączony jest nawiew powietrza ciepłego. Szukałem na forum ale z podobnym problemem się nie spotkałem. I tu moje pytanie: Od czego zacząć:

Wyczyścić układ odpowiednim sprayem/pianką?

Wyczyścić parownik?

Czy może trzeba zacząć od czegoś innego???

Serdecznie pozdrawiam.
pierwsze to na podszybiu wymien filtr kabinowy bo pewnie jest w nim syf kila i mogila
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 21:20 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Nawiew - trochę nietypowy problem z zapachem.

Post autor: rtk » pt sie 10, 2007 22:11

Tak jak juz wyzej zostalo napisane zacznij od wymiany filtra kabinowego w podszybiu. Nie zaszkodzi usunac z podszybia wszystkie liscie, igliwie ktory byc moze tam zalega. Nastepnie wskazane byloby wykonac odgrzybianie/dezynfekcje klimatyzacji i nawiewow. Z gory moge Ci powiedziec ze te pianki pomoga na gora 1 miesiac, potem smrod wraca. Zdecydowanie lepsze efekty daje spryskanie parownika srodkiem Anty-Grzyb. Opakowanie 0,5l z atomizerem kosztuje okolo 5zl
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 22:12 przez rtk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » pt sie 10, 2007 22:17

Filtr na pewno. Możesz sobie również przy okazji wymiany filtra przeciwpyłkowego odkręcić obudowę filtra. Zobaczysz ile pod nim jest syfu. Dodatkowo, kup sobie odgrzybiacz do klimy. Najpierw jedziesz po parowniku. Musisz zdemontować schowek pasażera. Zaraz za nim masz wiatrak od dmuchawy. Demontujesz go i masz pełny dostęp do parownika. Walisz pianki bezpośrednio na parownik. Zakładasz wiatrak i walisz piankę do wszystkich nawiewów. Włączasz klimę na max grzanie i czekasz około 15-20 minut az piana zniknie. Ja to jeszcze raz powtórzyłem i brzydkich zapachów u mnie brak. No tylko jak włączę obieg wew. ale to kanały do czyszczenia zostały...

Pozdro



piotrofff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:52
Lokalizacja: Wawer

Post autor: piotrofff » sob sie 11, 2007 08:14

Od filtra kabinowego zaczalem. Wyjalem go calkowicie - nie pomoglo. Dziekuje za odpowiedzi, biore sie niebawem do roboty.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » ndz sie 12, 2007 22:10

piotrofff pisze:Od filtra kabinowego zaczalem. Wyjalem go calkowicie - nie pomoglo.
miales go wymienic a nie usunac :P

jak pisali poprzednicy.... mialem ten sam problem... dostan sie do parownika a sie zaskoczysz :shock: dla przykladu, o to co zobaczylem na swoim parowniku (UWAGA!! zdjecie drastyczne :P ):

Obrazek

problemem jest ten kozuszek w rogu :)
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2007 22:11 przez rerekumkum, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości