Brembo Max nacinane niewentylowane i klocki Ferodo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Brembo Max nacinane niewentylowane i klocki Ferodo

Post autor: Kris-THC » ndz maja 29, 2005 13:01

Co sądzicie o takim zestawie. Mój GT ma tarcze niewentylowane co dziwi mnie trochę ale wiele już takich wersji widziałem. Od włożenia chipsa zmienił się mój styl jazde i hamulce nie wyrabiają. Przy chamowaniu z prędkości pomiędzy 160-200km/g hamulce głośno huczą i pedał twardnieje. Tarcze i klocki mają najechane 20tys i są w dobrym stanie ale i tak wymiękają. Chcę założyć na przód Brembo nacinane niewentylowane i dobre klocki. Może macie lepsze propozycje żeby trochę poprawić heble bez wymiany zacisków i innych większych(kosztowniejszych) modyfikacji.
Wenylowanych chyba nie upcham w obecne zaciski. A i jeszcze jedno. Ile może kosztować wycięcie rantów w tylnych nadkolach bo ociera mi mocno i co wtedy będzie z mocowaniem plastikowych nakładek nadkoli(wersja GT)?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn maja 30, 2005 00:30

mozesz załozyć wentylowane ale o takiej samej srednicy bodajże 239 mm tylko ze wtedy zakładasz ciensze klocki a zaciskow nie trzeba wymieniac



Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » pn maja 30, 2005 00:49

Przy wentylowych bedziesz musiał częściej zmieniać klocki bo są mniejsze okładziny. Tarcze też są cieńsze :grin: Ale za to lepiej sie chłodzą. Polecałbym jeszcze dobry płyn hamulcowy :chytry:



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » pn maja 30, 2005 01:57

Kurde myślałem że obecne tarcze mają 256mm a nie 239mm jak kolega pisze. Napiszcie proszę jak sprawa wygląda bo nie chcę mieć cyrku z reklamacjami gdy założę nieodpowiednie. W ETKA 6.02 pokazuje że mają 256 ale są na rysunku chyba wentylowane a ja mam włożone zwykłe. Może zna ktoś numery katalogowe tarcz i klocków dobrych producentów aby zmontować zestaw tarcze wentyl + klocki. Jaka musi być grubość tarcz wentyl i klocków aby je upchać w obecne zaciski Lepiej założyć wentyle czy niewentylowane ale za to nacinane i konkret klocki. Proszę pomóżcie bo za tydzień lub dwa planuję zakup. Hamulce = życie.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn maja 30, 2005 05:34

dlatego napisalem bodajże 239 mm bo nie byłem pewny sam mam GT i zwykle tarcze i tez moze bede sie przymierzał do zmiany tarcz dla pewnosci możesz sprawdzić w etce czy sa te same zaciski



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn maja 30, 2005 12:03

Gt TDI 90ps miały niewentylowane tarcze z przodu i bebny z tyłu. Proponuje dobre tarcze - moga być nacinane - ale klocki będą szybciej wychodzić. Dobre klocki - np ferrodo premier/premium - ograniczone zjawisko fadingu i dobry płyn hamulcowy - od niego b. duzo zalezy.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Sebara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 21:00
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Sebara » pn maja 30, 2005 21:01

Brembo Max super i klocki ferodo Premium tysz.Sam mam rewelka!!!!!Polecam!!!!!!!!



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt maja 31, 2005 19:33

To moje zaciski, czy ktoś potrafi na ich podstawie stwierdzić czy tarcze mają 256mm średnicy?
http://www.republika.pl/procharger/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości