1.3 szarpie i dużo pali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

1.3 szarpie i dużo pali

Post autor: AndrzejP4 » śr sie 08, 2007 20:01

Witam, to mój pierwszy post na forum:)

Mam dosyć irytujący problem z autkiem. Silnik NZ, 1.3, wtrysk wielopunktowy.

Auto pali bardzo dużo, na oko 15 litrów.
Silnik bardzo szarpie, ale tylko podczas puszczania gazu gdy obroty zbliżają się mniej więcej od 1800 do jałowych. Wystarczy podeprzeć go lekko gazem i przestaje szarpać. Jadąc na 1,2,3 biegu bez gazu można zadłąwić się językiem. Silnik odpala na dotyk. Przebieg autentyczny na 100% 149kkm.

W aucie wymieniłem miesiąc temu(przejechane 150km):
- świece NGK BUR6ET (stare miały najechane 50k km i były strasznie OBLEPIONE CZARNĄ MAZIĄ)
- kable WN BERU (stare miały przebicia i były zaśniedziałe)
- kopułkę i palec BOSH (stare były przepalone)
- podciśnieniowy przyspieszacz zapłonu(w starym pękła membrana)
- wszystkie rurki podciśnieniowe
- filtr powietrza
- filtr paliwa
Co zrobiłem :
- Uszczelniłem odmę(brał lewe powietrze)
- bardzo dokładnie wyczyściłem przepustnicę oraz otworki w niej(była zasmarowana jakimś czarnym syfem) oraz wyregulowałem wolne obroty stożkową śrubką(bajpas?)
- Sprawdziłem czy nie zacina się klapka przepływomierza i jest OK. Przerw na potencjometrze także nie ma.
- sprawdziłem czujniki temperatury cieczy - czarny i niebieski - są OK, miernik pokazuje prawidłową rezystancję(sprawdzałem w tabelach).
- ustawiony został zapłon na 6*

Po tym wszystkim jest nieco lepiej, ale auto dalej dużo pali, no i to szarpanie...

1. Dzisiaj na parkingu pomyślałem o chwilowym odpięciu sondy lambda - auto przestało szarpać i równo jedzie nawet bez dotykania pedału. Czy to skutek wejścia ECU w tryb awaryjny?

2. Zauważyłem, że śruba regulacyjna przy przepływomierzu(imbusowa) jest wkręcona na max. Wykręcenie jej o kilka obrotów spowodowało spadek obrotów silnika. Czy tą śrubą reguluje się skład mieszanki?

[ Dodano: 09 Sie 2007 21:14 ]
doszedłem to tego, że lambda jest kaputt - nie daje żadnych sygnałów.

Proszę jedynie o odpowiedź na pytanie : jak w tym silniku reguluje się skład mieszanki? Imbusem przy przepływce?



GREG_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 15:06
Lokalizacja: okolice Bielska

Post autor: GREG_85 » pt sie 10, 2007 18:27

witam!
skład mieszanki jest regulowany właśnie tam-imbusem na przeplywomierzu, a podwyzszone spalanie moze byc spowodowane padnieta sonda i tak jak piszesz przejsciem ECU w tryb awaryjny-poszperaj po forum napewno cos o tym znajdziesz. Swoja droga ja mam to samo w moim NZ-cie-szarpie niemilosiernie w pewnym zakresie obrotow.


GREG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości